Wróć na
Kamil Zajęcki
|

Tak wygląda transport wojska w Polsce. Żołnierze wściekli

210
Podziel się

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące, jak w praktyce wygląda relokacja polskiej armii. Na nagraniu widać, jak pociąg powolnie ciągnie się po starych, używanych okazjonalnie torach. Z nieklimatyzowanych wagonów przez okna wystają żołnierze, którzy na widok kamery dają upust swojej dezaprobacie. "Je**ć kolej. Je**ć PKP" - krzyczą.

Nagranie z przejazdu polskiego wojska.
Nagranie z przejazdu polskiego wojska. (YouTube)
bCNykymZ

- Pociąg wojskowy z Warszawy Rembertowa do Leszna Górnego po pierwszym tego dnia, ponad godzinnym postoju na stacji Żukowice rusza mozolnie do przodu. ST43-365 nie dał rady podjechać pod wzniesienie i utknął w okolicach budynku stacyjnego. Po 40 minutach na pomoc z Głogowa przyjechała klasyczna SM42, która na wiele się nie zdała - takim opisem sytuacji, jaka zastała wojskowych rozpoczyna się zamieszczony w sieci film.

- Pociąg co prawda drgnął do przodu, ale już po kilku kilometrach a w okolicy stacji Nielubia po raz kolejny utknął w trawie blokując tym samym przejazd na ruchliwej drodze. Po morderczej walce maszyn - ST43-365 i SM42-967 na popychu oraz mechanika posypującego piachem cm po cm torów eszelon dotarł do Kłobuczyna. Tutaj stonka urwała się od składu i wróciła do Głogowa po następnego eszelona do Żagania, również na leszczyńskiej maszynie - ST43-340 - kontynuuje autor wpisu.

bCNykynb

- Drugi eszelon choć o ok. 1/3 lżejszy też zaliczył podobną historię. Pociągi wracały z defilady wojskowej w której brały udział oddziały piesze i zmechanizowane, m.in. z 6. Brygady Powietrznodesantowej, 10. Brygady Logistycznej oraz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Na defiladzie przemaszerowało także wojsko NATO-6130285597505153c), m.in. z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii - czytamy dalej.

- Jeśli chodzi o sprzęt ciężki, to nie zabrakło wielu różnych pojazdów m.in. czołgów Leopard, PT-91 Twardy czy armatohaubice Dana i Krab. Warto nadmienić, że linia jest już prawie nieużywana i otwierana na specjalne okazje min. takie jak powyższe. Spotkać tutaj pociąg, a właściwie dwa i to na "Rumunach" to rzecz niemalże nie do powtórzenia! Pozdrowienia dla wytrwałych żołnierzy i obsługi pociągu - kończy historię autor wpisu.

bCNykynC
KOMENTARZE
(210)
asde
3 lata temu
a czemu nikt nie napisał ze linia przeznaczana typowa dla wojska i nikt nia nie jezdił od 2 lat
Darko
3 lata temu
Brawo Ty Brawo Ja Pozdrowienia dla Antosia
płk dr inż. S...
3 lata temu
Wystarczy jeden Su-25 i taki eszelon po wsze czasy zostanie, znaczy się, to co z niego zostanie, to zostanie na szlaku. Działko GSz-30-2 ma straszną przebijalność, a do niego nie ma też problemu z amunicją ze zubożonego, prasowanego uranu, co jeszcze zwiększa przebijalność amunicji. Wystarczą dwie-trzy sztuki na jeden czołg i już nie pojedzie taki Leopard, a jeśli jest to np T-72, to przy okazji z każdego spadnie czapka a po załodze to najwyżej spopielone buty zostaną, bo reszta wyparuje, jako że jest bardziej, niż pewne, że zdetonuje cały zapas amunicji w czołgu (magazyn karuzelowy). Nie mówiąc już o starej ST-43, czyli poczciwym Rumunie, który stanie na zawsze. Taki transport można unieszkodliwić nawet ze starego An-2, wystarczy silny gość, który umiałby ręcznie wyrzucić bombki 50-kilogramowe (mniejszych już nie ma). Wystarczy jedna przed lokomotywę i już połowa składu będzie leżeć na boku. Taki transport nawet w warunkach pokojowym MUSI mieć osłonę przeciwlotniczą!
bCNykynD
rex
3 lata temu
Aha, czyli jak wysiądzie klimatyzacja w wagonach, to żołnierze się pogniewają i walczyć nie będą? Lemingi mają pożywkę.
dla mnie ok
3 lata temu
Film całkiem ok, nie wiem czemu wrzucony dopiero teraz po paru miesiącach. Zachowanie krzyczącego żołnierza naganne. Myślałem że to od jakiegoś czasu zawodowcy, a nie banda gówniarzy krzyczących pierdoły do kamery.
Najnowsze komentarze (210)
ola
3 lata temu
to Polskie wojsko czy nowego okupanta, kturego zaprosil pan antoni ?
arts
3 lata temu
Rzeczywiście problem, siedzą se w wagonach, nic nie robią i jeszcze narzekają. A podobno przez 8 lat rządów PO i PSL Polska była 'Zieloną wyspą' - więc gdzie te nowoczesny tory, pociągi itd, itd....
Pic
3 lata temu
Stan torowiska jest zły bo za PO nikt po nim nie jeździł bo wojsko siedziało w koszarach. Wtedy też tych 60 generałów WP miało ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś tam wyjazdy resztek jakie zostały jeszcze z armii na poligony.
fungi
3 lata temu
powinni zakupić lokomotywy od amerykanów tam składy mogą mieć od kilkaset metrów do kilku kilometrów i one dają rady, ale jak to w polsce - wiocha za psie pieniądze.
Haste
3 lata temu
w zeszłym roku OGÓLNY czas spóźnień pociągów w Japonii wyniósł... 18 sekund. tyle to u nas wynosi ogólny czas spóźnień w ciągu godziny...
dr
3 lata temu
..ten wpis pisał z Tworek...?????
Twój nick
3 lata temu
a to Polska właśnie
Inżynier
3 lata temu
Było wojsko kolejowe,teraz nie ma kto budować bocznic i dojazdów z baz! tragedia komunikacyjna, to jest problem a nie drobnostki!!!!
bCNykynv
www.
3 lata temu
W latach 70 ubieglego wieku bylo identycznie , wiem bo doswiadczylem na wlasnej skorze - komuna padla tradycja totalnego balaganu zostala i ma sie dobrze.
emeryt
3 lata temu
Co spieszy sie ?? No to wracajcie na poligon najlepiej zimą .Trud szkolenia razem z potem to najlepsza szkoła ,
wiec
3 lata temu
a w czasie wojny to pendolino chcą jeździć? pieprzenie pod publiczkę, mieszkam gdzie są jednostki wojskowe, takiego ruchu wojsk jak teraz jeszcze nie widziałem, z odległej strzelnicy prawie cały czas słychać strzelanie. Jak byłem w wojsku taplaliśmy się w błocie i ganialiśmy w gaciach na mrozie, tera wojska pilnuje security i sprząta wynajęta firma, czas na zmiany. Jak ktoś chce pluć na Macierewicza to niech znajdzie lepszy powód
Janusz26
3 lata temu
antoś wyrządził więcej szkód POLSKIEJ ARMII ,niż Sztyrlic, J23 i tysiące innych agentów razem wziętych.Nawet Stalin mógłby uczyć się od antosia jak niszczyć własne dowódctwo
wujek
3 lata temu
widac ze bylo nagrywane za PO, lato jest
Bor
3 lata temu
A jak ich wysla na frat to też będą narzekać że nie ma klimatyzacji ???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić