o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Taki przypadek zdarza się raz na kilkaset tysięcy razy. Niezwykłe bliźniaki dzieli rok

16
Podziel się

Mimo że są dokładnie w tym samym wieku, bliźnięta lubią podkreślać, że jedno z nich urodziło się wcześniej, a drugie później. Czy to możliwe, by dzielił je aż rok różnicy? Tak jest w przypadku bliźniąt z Kalifornii. Niesamowite szczęście sprawiło, że jedno urodziło się w 2017 roku, a drugie w 2018.

Jedno z bliźniąt urodziło się w 2017 roku, drugie w 2018. To bardzo rzadki przypadek.
Jedno z bliźniąt urodziło się w 2017 roku, drugie w 2018. To bardzo rzadki przypadek. (123RF)
bEBUmREB

Poród to wielkie przeżycie dla każdej kobiety. Jeszcze większe towarzyszą mu, kiedy odbywa się w Sylwestra. Pewna mieszkanka Kalifornii, Maria Esperanza Flores Rios, zaczęła rodzić 31 grudnia o 7 wieczorem. Spodziewała się, że jej dzieci przyjdą na świat jeszcze w "starym" roku. Jedno z nich miało jednak inne plany.

Pierwsze dziecko, synek Joaquin urodził się o godzinie 23:58. Wówczas mąż kobiety po raz pierwszy pomyślał, że być może dzieci będą obchodzić swoje urodziny oddzielnie. Tak też się stało. Malutka Aitana przyszła na świat pierwszego stycznia, 16 minut po północy.

bEBUmRED

Dziewczynki to wcześniaki. Pierwotnie narodziny planowano na 27 stycznia. Następnie w wyniku komplikacji lekarze orzekli, że prawdopodobnie konieczne będzie cesarskie cięcie, które wstępnie zaplanowano na 10 stycznia. Kiedy bóle porodowe rozpoczęły się już w sylwestra, Maria i jej mąż byli naprawdę zaskoczeni. Pognali do kliniki Delano Regional Medical Centre.

Pierwsze dziecko przyszło na świat siłami natury. Ponieważ istniało pewne zagrożenie, lekarze zdecydowali, że drugie dziecko przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Joaquin i Aitana są całkowicie zdrowi i już zyskali światową sławę, jako bliźnięta, które metrykalnie dzieli rok różnicy.

Zgodnie z "Księgą Szans" autorstwa Louise Firth Campbell i Amram Shapiro, prawdopodobieństwo, że bliźnięta urodzą się w dwóch różnych latach, wynosi 1:60 000.

bEBUmREJ

Jak się okazuje, jeśli chodzi o narodziny bliźniąt, niespodzianek może być całkiem sporo. Pisaliśmy o przypadku, gdy bliźnięta urodziły się nie tylko w różne dni, ale nawet w innych miastach. Seth urodził się 13 kwietnia 2012 roku w Camberley, a Preston 15 kwietnia w Londynie. Również w tym przypadku dzieci przyszły na świat za wcześnie. Ich matka, Donna Grove, zaczęła rodzić w 28 tygodniu ciąży.

Zobacz także: Zobacz też: Trzykrotnie urodziła bliźniaki!
bEBUmRFe
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(16)
Rak
4 lata temu
Esperanza Flores Rios ....czysto amerykańskie nazwisko...
Beti
4 lata temu
I tak muszą czekać cały rok na swoje urodziny 😁
kafi
4 lata temu
Jakby nie mogli przetrzymać porodu o te 2 minuty...
bEBUmRFf
QQQ
4 lata temu
KTo to pisze i co brał wcześniej?
Pojnarowo
4 lata temu
Fuj , kobiece stopy bez haluksow a nie bachorow obrzydliwe
dyskalkulia?
4 lata temu
To w końcu bliźniaki, czy trojaczki, bo.."Pierwsze dziecko, synek Joaquin" a dalej czytamy.."Dziewczynki to wcześniaki"- to ile tych dzieci?
ooo
4 lata temu
"Bliźnięta lubią podkreślać...." Mają zaledwie 3 i 4 dni i już mówią?.......No to cud, genialne po prostu...... Czy może autor tego tekstu mało rozgarnięty........
xxx
4 lata temu
"Pierwsze dziecko, synek Joaquin urodził się o godzinie 23:58. Wówczas mąż kobiety po raz pierwszy pomyślał, że być może dzieci będą obchodzić swoje urodziny oddzielnie. Tak też się stało." - geniusz!
jbk
4 lata temu
w Polsce położna by wpisała oba w jednym roku ale pani flores musi ich rozdzielać, no a pan flores czy aby na pewno jest ojcem? dziewczynki bardzo białe jak na latynosów.
beee
4 lata temu
to dziewczynki czy chłopiec, zdecydujcie się
cejuh
4 lata temu
Co za bełkot i idiotyczny tytuł :D mhm faktycznie jedno dziecko jest o rok starsze od drugiego.... O takim przypadku można mówić wówczas gdy w ciągu jednego roku kalendarzowego jedna osoba urodzi się 1 stycznia, a druga 31 grudnia...
wawel
4 lata temu
To nie bliznieta, to ciaza mnoga. Prosze informowac rzetelnie
Hora madka
4 lata temu
Teraz wg dokumentów jedno jest rok starsze...
bEBUmREX
dociekliwy
4 lata temu
Najpierw urodzil sie synek,a pozniej dziewczynki czyli razem trojaczki?Co pija w "redakcji"? Tez chce.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić