Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Taśmy Kaczyńskiego. Zakończyło się przesłuchanie Birgfellnera. "Jesteśmy coraz bliżej prawdy"

32
Podziel się:

Po ośmiu godzinach zakończyło się w warszawskiej prokuraturze przesłuchanie biznesmena z Austrii. Pełnomocnik Geralda Birgfellnera Jacek Dubois powiedział, że będzie ono kontynuowane już w piątek. - Liczymy, że efektem przesłuchań będzie wszczęcie śledztwa - mówił dziennikarzom mec. Dubois.

- Rozmowy były merytoryczne - powiedział po przesłuchaniu mec. Dubois, pełnomocnik Birgfellnera
- Rozmowy były merytoryczne - powiedział po przesłuchaniu mec. Dubois, pełnomocnik Birgfellnera (East News, Stefan Maszewski/Reporter)

- Jesteśmy coraz bliżej prawdy, tym razem rozmowy w prokuraturze były merytoryczne i bardzo szczegółowe - powiedział pełnomocnik przedsiębiorcy. - Liczymy, że efektem będzie wszczęcie śledztwa - zaznaczył Jacek Dubois. - Cieszy nas to, że posuwamy się do przodu - dodał.

Adwokat nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy piątkowe przesłuchanie będzie ostatnim. - Trzeba dużo tłumaczyć, pracy jest więc więcej niż zwykle - zaznaczył mec. Dubois nawiązując do tego, że przesłuchiwany biznesmen nie zna polskiego.

- Pani prokurator prowadząca dość nerwowo reaguje na pytania - tak Dubois odpowiedział na pytanie, czy możliwe jest ewentualne przesłuchanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz także: Taśmy Kaczyńskiego. Adwokat Austriaka zabiera głos ws. nowych doniesień. Zobacz wideo:

- To był trudny dzień pod względem czasowym - mówił również mecenas. Powiedział, że przesłuchanie rozpoczęło się o godz. 9, a zakończyło chwilę po 17.

- Problemy były, jeśli chodzi o tłumaczenia. Nie powstał jednak żaden konflikt. Praca była trudna, bo niemiecki to po prostu trudny język - zaznaczył Dubois. Mecenas dodał, że jego klient po prostu chce, by spółka Srebrna zapłaciła mu za wykonane prace. - Użyje do tego wszystkich dozwolonych środków - dodał adwokat.

Staraliśmy się o komentarz odnośnie przesłuchania od rzecznika warszawskiej prokuratury. Nie odbierał jednak od nas telefonów.

Przypomnijmy - w styczniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała zapisy nagrań rozmówi pomiędzy Geraldem Birgfellnerem a m.in. Jarosławem Kaczyńskim. Dotyczyły one planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna. Następnie Austriak złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS dot. braku zapłaty za zlecenie związane z przygotowaniami do budowy wieżowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Ab Rh +
3 lata temu
Jak słyszę slogan:,, jesteśmy coraz bliżej prawdy", to mnie krew zalewa....
rubikoń
3 lata temu
WZtki do likwidacji???,no to szechter strzelił PO w stopę.
j22
3 lata temu
Gazeta Wyborcza powinna zająć się bratem Michnika który skazywał niewinnych ludzi na śmierć. A teraz żyje sobie w Szwecji, która nie chce go wydać jako zbrodniarza, gdzie jest przestrzegane prawo na które powołuje się UE.
Sygnalista z ...
3 lata temu
Ale zakazane facjaty,na bo niemiecki to PO prostu trudny język zaznaczył adwokat Dupois, a polska języka jeszcze bardziej trudna.Jak donosi ,,Gazeta Wybiórcza,,Birgffelner dał komuś 50 tys.zł,ale miał POmroczność i nie pamięta komu dał.na Orkiestrę Świąteczną J.Owsika.
uty
3 lata temu
Śmiechu warte chyba spreparowane panie prezesie jesteśmy z panem
myślący
3 lata temu
Ja osobiście nie rozumie przewlekłości postępowania. Jest umowa kontraktu, jest odbiór wykonania usługi i faktura to w czym problem? Na takiej wysokości kontarktu nie załatwia się na gębę. Należnośc zapłaty to sąd cywilny - karny w przypadku celowego postępowania w celu uzyskaniu korzyści majątkowych. To tu należy udowodnic taki zamiar.
PROSTE
3 lata temu
Przeniesc sprawe do Austri i sie okarze jakim to "krysztalem" jest ten caly Klamczynski!
lir
3 lata temu
Nie tam szukacie winnego?
roman
3 lata temu
jeszcze nie SIEDZI ?
Jaro
3 lata temu
Pogonic za galicje!!!
jas
3 lata temu
to się nazywa repolonizacja; zlecić intratną robotę Austriakowi dlaczego? bo Polacy zbyt tępi aby wykonać zlecenie, a może bo jest to stryjeczny kuzyn ciotecznej babki.czyli kumoterstwo, znajomości i układy układziki
srebrny towar...
3 lata temu
no cóż szczur bez wyjścia może niespodziewanie zaatakować
😎
3 lata temu
Austryiak już nam raz przeszkodził w budowaniu ojczyzny .
Kot
3 lata temu
Dlaczego CBA nie zapuka do Jarka o 6-tej?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić