Wróć na
oprac. Michał Kurek
|

Tatry. Turysta wpadł w szał, bo musiał... iść

155
Podziel się

Turysta na Włosienicy wpadł w szał, ubliżał strażnikom i prowokował do bójki, ponad 300 osób walczyło o wejście do sań - informuje portal 24tp.

Tatry. Turysta wpadł w szał, bo musiał... iść
(tygodnik podhalanski, Rafał Gratkowski)
bCXDEFEB

- Jakiś pan w mundurze Tatrzańskiego Parku Narodowego nam powiedział, że 200 osób zjedzie, a reszta nie, bo zabraknie sań. To skandal, jak mieliśmy się dostać do Palenicy Białczańskiej, gdzie zostawiliśmy samochód? - pani Paulina z Warszawy jest oburzona. Podobnie jak większość turystów, nie zamierzała pieszo maszerować na dół ze schroniska przy Morskim Oku. Nie przyjmowała do wiadomości, że ostatni zjazd z Włosienicy do Palenicy Białaczańskiej będzie możliwy po godz. 17.

Poparło ją wielu młodych, podchmielonych turystów.Oczekujący w kolejce pili alkohol, piwo, wino grzane. Szybko wybuchła awantura - opisuje portal 24tp. W stronę strażników Straży Parku posypały się wyzwiska. Młody mężczyzna dowiedział się, że ani on, ani żona i dziecko nie zostali wliczeni do 200-osobowej grupy czekającej na zwiezienie. Turysta wpadł w szał. Proponował strażnikom łapówkę, aby tylko go zwieźli z rodziną samochodem służbowym. Gdy strażnicy odmówili, zaczął ubliżać strażnikom, znieważał ich i prowokował do bójki.

bCXDEFED

Edwarda Wlazło komendant Straży Parku TPN potwierdza że pod Morskim Okiem dochodziło do dantejskich scen. - Od kiedy pracuję w TPN, nie przeżyłem takiego spotkania z chamstwem i wulgaryzmami ze strony turystów. Wszystkiemu winny alkohol. Problemy z turystami zaczęły się już około południa. Kilku pijanych mężczyzn, którzy się zataczali od nadmiaru alkoholu zostało poinformowanych, że nie powinni iść w takim stanie w góry - mówi Edward Wlazło - zaczęli być bardzo wulgarni w stosunku do pracowników TPN. Jeden z tych młodych mężczyzn zaczął się zbierać do bójki ze strażnikiem. Potem zaczęły się kolejne problemy z pijanymi turystami już na Włosienicy w miejscu, gdzie oczekiwali na przyjazd sań, ale nie tylko.

Przez cały czas do kolejki dochodzili nowi turyści. Mimo informacji o braku sań na przejazd, nie chcieli schodzić w dół. Większość to byli młodzi ludzie w wieku około od 19 do 35 roku życia.

Ostatnie sanie z Włosienicy do Palenicy Białczańskiej odjechały o godz. 17.20. - Nie zostawiliśmy żadnego turysty, który oczekiwał na zjazd. Nie chcieliśmy by powtórzyła się sytuacja z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia - podsumowuje Edward Wlazło.

bCXDEFFe
KOMENTARZE
(155)
bełt
3 lata temu
nie mam pojęcia po co oni tam jadą przecie pod sklepem jabola z funflami można obalić i nie trzeba do domu na sanie czekać bo rowerem się dojedzie
qwe
3 lata temu
500+ ruszyło na "spacer" w góry
gdzie zomo?
3 lata temu
Pałami chamów i gazem!
bCXDEFFf
Wstyd
3 lata temu
A później takie barany opowiadają, że w górach byli. Tylko po co? Przecież w górach właśnie fajne jest to, że można wejść u zejść o własnych siłach. I to jeszcze ludzie 20-35 lat. Moja babcia by zeszła z Morskiego Oka o własnych siłach, a takie młode osoby chce żeby im du...wozić. Wstyd!!!
ONa
3 lata temu
Proste rozwiązanie..zakaz kursowania sań.kto chce zobaczyć Morskie Oko..niech się przespaceruje, przecież w góry po to się jedzie .Albo marsz albo..knajpa, jest wybór.Amen.
Najnowsze komentarze (155)
kkk
3 lata temu
W górach jest wszystko co kocham. I tUrysty
Tylko PIS
3 lata temu
Kodomici ruszyli w gory. Byle zadymy zrobic i farmazonic
Mondry
3 lata temu
Naród głupi to i problemy głupie
ale siara!
3 lata temu
wstydziłabym się korzystać z tych sań w ich wieku....przecież to dla małych dzieci i starych emerytów i rencistów
mm
3 lata temu
Po co Morskie Oko, skoro uwalić można się w chałupie? Nie rozumiem po co jechać w góry,jeśli się nie lubi chodzić? Jaki problem zejść kawałek z górki po szosie????
Stelaż Stefan...
3 lata temu
Bardzo proszę o nie używanie określenia "turysta" w stosunku do tych januszy.
Aska
3 lata temu
Lenie śmierdzące, nawet nogami nie chce się poruszać że jak się wlazło to trzeba i zejść... weekendowi i nowiroczni turyści, największy osiąg to trasa do Morskiego Oka... Wstyd mi. Chamstwo i głupota kolejny raz ale na fb się pochwała gdzie byli...
Kik
3 lata temu
Chamy powinny w domu siedzieć
bCXDEFEX
Wasz Pan
3 lata temu
Zakazać alkoholu w górach i już. Mandaty za pijaństwo na trasie do morskiego i po sprawie.
miss
3 lata temu
PIS = rozwydrzenie motłochu, chamstwo wszechobecne.
tencowracapie...
3 lata temu
Obfotografowac i zakazac wstepu do TPN przez najbliższe 5 lat.
ooops
3 lata temu
29-35lat i sami inwalidzi? co sie dzieje z narodem
Daniel Craig
3 lata temu
To nie byli zadni tam 500+ za takie pieniadze nie da sie solidnie wypoczac pod Zakopanem zwlaszcza z rodzina. W wiekszosci tl czuc z daleka to byli rozni ustawieni dorobkiewicze ci ktorych na to stac zaloze sie ze wielu z nich to ustawieni wyksztalceni po studiach ludzie majacy tzw uklady itd. Bylem tam w wieku14 lat w 1994 roku z rodzenstwem i nasza mamą nie bylismy zamozni wlasciwie biedni w goscinie w Bialym Dunajcu u znajomych gorali. Wtedy nie bylo 500 plus PO PiS a ludzie jezdzili maluchami i polonezami wielu szlo pieszo lub busem i nikt nie darł mordy chamstwa nie bylo - ludzie nie byli wtedy tak rozniacy sie dysproporcjami materialnymi jak dzisiaj Polska nke byla tez tak zamozna ale spoleczenstwo nie bylo tak zmanierowane jak dzis zwlaszcza materialnie bylo szalenstwo kapitalizmu ale jeszcze byly inne normy niz dzisiaj.
mmm
3 lata temu
Pieprzona WIOCHA...... po cholerę wybierają się w góry? Ochlane mordy za 500+ wozili by się jak hrabiostwo.... WON z Zakopanego, Miejsce wieśniaków jest przy bydle.....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić