o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Telewizja Polska: fatalne wyniki oglądalności "Wiadomości"

213
Podziel się

Tak kiepskiej oglądalności flagowy program telewizji publicznej nie miał od 20 lat. Z najnowszych badań wynika, że "Wiadomości" ogląda średnio 2,4 mln widzów. "Fakty" TVN ogląda o 300 tys. widzów więcej.

Flagowy program TVP z dnia na dzień traci widzów
Flagowy program TVP z dnia na dzień traci widzów (WP.PL, TVP/Wirtualnemedia)
bDBuyISt

Jak przypomina "Dziennik Gazeta Prawna", jeszcze w 1999 roku serwis "Wiadomości" o 19.30 oglądało średnio 6,6 mln widzów. Oglądalność na poziomie 4-5 mln widzów utrzymywała się do 2011 roku. Do 2015 roku, gdy wprowadzono równoległa emisję w TVP Info, liczba widzów nie schodziła poniżej 3,5 mln.

Po tym, jak kierownictwo telewizji przejął Jacek Kurski, a szefową "Wiadomości" została najpierw Marzena Paczuska, a potem Jarosław Olechowski, liczba widzów spadła. I spada nadal. Po trzech kwartałach tego roku średnia oglądalność wynosi 2,4 mln.

bDBuyISv

- Z widowni "Wiadomości" odchodzą ludzie o w miarę umiarkowanych poglądach i stopniowo ogranicza się ona do osób, którym wyrazisty przekaz audycji odpowiada - mówi "DGP" prof. Jacek Dąbała, medioznawca z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Medioznawca zwraca jednak także uwagę, że ubytek widowni "Wiadomości" wynika także z ogólnego spadku oglądalności programów telewizyjnych. Problem w tym - co podkreśla "DGP" - że o ile "Wiadomości" straciły od 1999 roku aż 4 mln odbiorców, to grono odbiorców "Faktów" pozostaje praktycznie niezmienne. Pod koniec ubiegłego wieku program ten oglądało średnio od 2,6 do 2,7 mln widzów. Na początku tego stulecia liczba ta wzrosła do 3 mln. Z najnowszych danych wynika, że oglądalność "Faktów" wynosi ponownie 2,7 mln.

Szefostwo TVP nie przejmuje się badaniami telemetrycznymi Nielsena. Ich zdaniem nie oddają one prawdy. - Rzeczywiste zachowania widzów wskazują na to, że "Wiadomości" są najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce - stwierdza dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Powołuje się przy tym na pomiary tzw. modelu oglądalności rzeczywistej (MOR).

bDBuyISB

Podstawą tych badań - jak zaznacza "DGP" - są zachowania abonentów Netii z ok. 180 tys. gospodarstw domowych, w ponad połowie polskich gmin. Nadawca wypada w nich lepiej niż w badaniach Nielsena, więc chętnie się na nie powołuje. Co więcej, badania te prowadzone są od niedawna, nie ma danych sprzed laty, które pozwoliłyby ocenić, jak program oglądano w przeszłości.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

bDBuyISW
KOMENTARZE
(213)
Pitek
2 lata temu
hahaha no takiego fejka to już dawno nie widziałem :)
der
2 lata temu
czasami włączę ale po paru minutach mam odruchy wymiotne i przełączam na inny normalny kanał
xxx
2 lata temu
Oglądać tego się nie da (codziennie to samo) a lewy nie jestem.
bDBuyISX
Sorys1980
2 lata temu
Może w końcu napiszecie co dzieje się w kraju waszego pracodawcy, jaka tam jest tuba propagandowa śmiało
wwff
2 lata temu
widzę ze o2 czyści nie wygodne dla nich komentarze
Najnowsze komentarze (213)
telewidz
2 lata temu
Ja nie ogladam paszkwilu od kurskiego,bo to jest obludna propaganda,na zlecenie kaczynskiego
ccc
2 lata temu
"nn 07 paź, 21:31 Od powstania kaczolandu nawet teleexpresu nie oglądam" wszyscy /cały świat/ rozpacza z tego powodu
Q
2 lata temu
W jednym jest lepsza. W propagadzie
Lis
2 lata temu
co za brednie ,o.2, dziecko WP zajmij sie waszym gmiotem TV WP ,same powtórki słabych kabaretów. Marniutki orłoś, denne filmy i programiki,kto to ogłada ,niemcy sporo kasy traca
Kto ma uszy n...
2 lata temu
TVP = Russia Today Polish Edition PiS = Putin i Spółka
Aj
2 lata temu
Śmietana warte lewactwo znowu miesza cieszcie się puki co
Szymek
2 lata temu
Wogole tam nie zagladam, szaro, ponuro, mowa klepana, prezenterka(bez urazy) malo atrakcyjna, nie uśmiecha sie, dajcie nowa scenerie, prezenterke z duzym widocznym dekoltem i fajnym tylkiem, na stojąco, kobitki ogladaja pudelki na komorkach a panowie tv
Jacek-3
2 lata temu
Oglądam "Wiadomości", panie, codziennie oglądam! Zaraz, zaraz, przecież ja nie mam telewizora. Aaaaaa, to dlatego "Wiadomości" mi się tak podobają! A już myślałem, że jestem jakiś dziwny.
bDBuyISP
;)
2 lata temu
Trzeba wpuścić na antenę Petru wtedy słupki skoczą do góry ;) Mój ulubieniec nigdy nie zawodzi .
Muni
2 lata temu
bzdura, bujda i propaganda dla lewactwa - taki ten artykuł.
nn
2 lata temu
Od powstania kaczolandu nawet teleexpresu nie oglądam
Xiński
2 lata temu
TVP jest nasączona propagandą, ale w tej dziedzinie zdecydowanie przoduje TVN. Oba rodzaje propagandy są ciężkie do strawienia.
kibic
2 lata temu
Tylko WIADOMOŚCI - w TVN nie widziałem siatkarzy u P. Prezydenta - tylko wywiad z trenerem i jego rodziną. Polska górą i tyle
taka prawda
2 lata temu
trzeba być wypranym z mózgu aby to oglądać :)
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić