Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Filip Skowronek
|

Tina Turner nie żyje. Taką informację podała Panorama TVP

43
Podziel się

Panorama TVP zaliczyła poważną wpadkę. Powołując się na niesprawdzone źródła program informacyjny poinformował o śmierci Tiny Turner. Podając nawet dokładne okoliczności jej rzekomego zgonu.

Tina Turner nie żyje. Taką informację podała Panorama TVP
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Panorama TVP najwyraźniej nie sprawdza wiarygodności informacji, które pojawiają się w internecie. Serwis informacyjny telewizji publicznej poinformował o rzekomej śmierci Tiny Turner. „Legendarna wokalistka miała 76 lat. Zmarła dzisiaj nad ranem w wyniku ataku serca. Przebywała w szpitalu od kwietnia ubiegłego roku kiedy to została znaleziona nieprzytomna w hotelowym pokoju”. Tymczasem popularna wokalistka nadal żyje.

Wpadka TVP mogła być konsekwencją zawirusowanych wiadomości, które po kliknięciu w link są automatycznie rozsyłane na Facebooku i publikowane na profilach użytkowników, którzy dali się nabrać. Tego typu działania nie są żadną nowością na portalach społecznościowych i nasza redakcja już nie jeden raz ostrzegała np. przed fałszywymi konkursami na tym portalu społecznościowym. Jednak ślepa wiara we wszystko co pojawia się w internecie nie powinna mieć miejsca w redakcji serwisów informacyjnych. Wydawcy Panoramy zaliczyli niezłą wpadkę.

KOMENTARZE
(43)
Tomek Bińkows...
3 lata temu
Jak to się stało na taki zgon
ziuta
5 lata temu
Ta telewizja podaje wyłącznie brednie.
ziuta
5 lata temu
Ta telewizja podaje wyłącznie brednie.
jak rip to ri...
5 lata temu
RIP Tina Turner 1939-2017 [*]
oooooooooo
5 lata temu
Dopiero teraz onet to podaje?..a wpadkę zaliczono juz dawno....myślałem że onet grzebiąc w śmieciach na głębokość 1 metra aby spełnić życzenie niemieckich mocodawców szybciej to wyłapie....oj niezdary!!!!!
yaro
5 lata temu
Odkąd za sprawą Jacka K. w tvpis postępuje "dobra zmiana" poziom spada na łeb, na szyję. Jeszcze trochę i będą pukać w dno od spodu.
TVManiak
5 lata temu
To nie chodzi o telewizję chodzi raczej o poziom dziennikarstwa ,podejścia do tematu , znajomości faktów i umiejętności ich przekazania. W Prywatnych mediach Wygaduje się jeszcze większe life stylowe głupoty od których ludzie głupieją i to nikomu nie przeszkadza . Ale fakt nie potwierdzonej informacji jest bardzo słaby jak cała TVP i Komercyjne stacje
dd
5 lata temu
co za zenada. szkoda slow za taki pozal się Boze profesjonalizm.
aga
5 lata temu
TVP siegnela dna. Czy ktos jeszcze oglada te rezimowa telewizje?
gosc
5 lata temu
Caly rzad z TVPIS na czele to banda klamcow.
Popławski vel...
5 lata temu
a kto to jest Tina Turner ??
TAO
5 lata temu
To Ten sam informator co Macierewiczowi powiedział o Mistralach za 1 euro Takie TVP jak i rząd jak i informatorzy !!!
Antypis
5 lata temu
Pewnie źródłem informacji był Maciar lub Waszczykowski.
evafirst
5 lata temu
a ja wam mowie ze PO TO ZDRAJCY NARODU na czele z kundlem w UNI
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić