Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Joanna Sosnowska
Joanna Sosnowska
|
aktualizacja

To była próba generalna Apollo 10. Po ciemnej stronie Księżyca astronauci usłyszeli coś, czego się nie spodziewali

23
Podziel się:

Był 1969 rok. Apollo 10 właśnie odbywał generalną próbę przed lądowaniem na Księżycu. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, dopóki statek znajdował się po jasnej stronie naszego satelity. Gdy znalazł się za nim, a astronauci utracili łączność radiową, wydarzyło się coś dziwnego.

Astronauci w słuchawkach zaczęli słyszeć dziwne dźwięki. Mimo tego, że łączności z Ziemią nie było, to dane się zachowały. I trafiły do archiwum NASA na prawie 40 lat. O zdarzeniu wiemy z dokumentów, które światło dzienne ujrzały w 2008 roku.

Czym były dziwne dźwięki ("kosmiczna muzyka") słyszane przez astronautów? Teorii było kilka, a obecnie za najważniejszą z nich uważa się mało romantyczne zakłócenia radiowe. Choć sami astronauci przyznają, że zagadka ta może w całości nie zostać rozwikłana.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Discovery Science
KOMENTARZE
(23)
fgh
5 lata temu
to były koyoty na pustyni w nevadzie ciemna maso z nowoczesnej gejowskiej
Anty ściema
5 lata temu
zwyczajne echo radiowe plus tło magnetyczne
aqua
5 lata temu
Polecam zobaczcie sobie na y.t. John Lenard Walson a podkręci się wam świadomość
W.
5 lata temu
To pewnie śpiewali jacyś polscy studenci, którzy zabłądzili w drodze do domu z imprezy:P
Jaca1968
5 lata temu
Ciemna strona księżyca to marzenie każdego radioastronoma. Tylko tam nie dociera radio maryja :-)
stefan
5 lata temu
wyladowali na ksiezycu albo nie, kto to wie
g
5 lata temu
to kaczory zaklucaja
Kasmanawt
5 lata temu
To były takie przytłumione gwizdy i świsty. Ale to można spokojnie wytłumaczyć, gdy sprawa jest prosta. Otóż w sąsiednim studio kręcono akurat kolejny odcinek show, koło fortuny czy coś w tym guście było, dużo ludzi, emocje, duże stawki, to wiadomo, były różne okrzyki, gwizdy, itd.. A że to było studio obok, to siłą rzeczy, jakieś tam ochłapy, odgłosy, nagrały się. Żadna rewelacja.
Jack
5 lata temu
Przecież tam wcale nie byli. 48 lat póżniej technologia ciągle nie pozwala na takie loty, więc jakim cudem mieliby tam być
swoj
5 lata temu
moze nie wiemy ale oni wiedza doskonale co to i kto byl tak jak na marsie sa slady po wybuchu glowic jadrowych....ale cisza .....juz nie wspomne o ufo ktorego nie ma ale wiemy za sa maja taka technologie za nasze oczy ich nie widza ale specjalne rejestratory widza statki przeloty itp
Jestem Ja, Mu...
5 lata temu
To byl kontakt dzwiekowy bo gdy kolejnym razem apollo 11 wyladowal "cos" czyli tzw. autonomiczna forma zycia tez posadziła swój SHIP niedaleko nich. Poczytajcie ;) ale ruskich astronautów oni byli bardziej otwarci na takie tematy
OOO!!!
5 lata temu
.........Bajdy dla Owiec przy goleniu i strzyżeniu " .......Instytuty , wyprawy , drogi do dziwnie położonych niby obserwatorii ........zabierają miliardy z kieszeni podatników !!!!!!! .....sprytna nacja trzyma na tym palec "
szyyyy
5 lata temu
satelity lataja za jowisza merkurego maja czujniki sensory i nic nie slysza...??
co ?
5 lata temu
słyszeli jak ich Apollo leci czyli hałas kosmiczny albo zwyczajne zakłócenia częstotliwości
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić