o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Joanna Sosnowska
Joanna Sosnowska
|
aktualizacja

To była próba generalna Apollo 10. Po ciemnej stronie Księżyca astronauci usłyszeli coś, czego się nie spodziewali

23
Podziel się

Był 1969 rok. Apollo 10 właśnie odbywał generalną próbę przed lądowaniem na Księżycu. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, dopóki statek znajdował się po jasnej stronie naszego satelity. Gdy znalazł się za nim, a astronauci utracili łączność radiową, wydarzyło się coś dziwnego.

bELgZjOZ

Astronauci w słuchawkach zaczęli słyszeć dziwne dźwięki. Mimo tego, że łączności z Ziemią nie było, to dane się zachowały. I trafiły do archiwum NASA na prawie 40 lat. O zdarzeniu wiemy z dokumentów, które światło dzienne ujrzały w 2008 roku.

Czym były dziwne dźwięki ("kosmiczna muzyka") słyszane przez astronautów? Teorii było kilka, a obecnie za najważniejszą z nich uważa się mało romantyczne zakłócenia radiowe. Choć sami astronauci przyznają, że zagadka ta może w całości nie zostać rozwikłana.

bELgZjPC
Źródło:
Discovery Science
KOMENTARZE
(23)
fgh
5 lata temu
to były koyoty na pustyni w nevadzie ciemna maso z nowoczesnej gejowskiej
Anty ściema
5 lata temu
zwyczajne echo radiowe plus tło magnetyczne
aqua
5 lata temu
Polecam zobaczcie sobie na y.t. John Lenard Walson a podkręci się wam świadomość
bELgZjPD
W.
5 lata temu
To pewnie śpiewali jacyś polscy studenci, którzy zabłądzili w drodze do domu z imprezy:P
Jaca1968
5 lata temu
Ciemna strona księżyca to marzenie każdego radioastronoma. Tylko tam nie dociera radio maryja :-)
stefan
5 lata temu
wyladowali na ksiezycu albo nie, kto to wie
g
5 lata temu
to kaczory zaklucaja
Kasmanawt
5 lata temu
To były takie przytłumione gwizdy i świsty. Ale to można spokojnie wytłumaczyć, gdy sprawa jest prosta. Otóż w sąsiednim studio kręcono akurat kolejny odcinek show, koło fortuny czy coś w tym guście było, dużo ludzi, emocje, duże stawki, to wiadomo, były różne okrzyki, gwizdy, itd.. A że to było studio obok, to siłą rzeczy, jakieś tam ochłapy, odgłosy, nagrały się. Żadna rewelacja.
Jack
5 lata temu
Przecież tam wcale nie byli. 48 lat póżniej technologia ciągle nie pozwala na takie loty, więc jakim cudem mieliby tam być
swoj
5 lata temu
moze nie wiemy ale oni wiedza doskonale co to i kto byl tak jak na marsie sa slady po wybuchu glowic jadrowych....ale cisza .....juz nie wspomne o ufo ktorego nie ma ale wiemy za sa maja taka technologie za nasze oczy ich nie widza ale specjalne rejestratory widza statki przeloty itp
Jestem Ja, Mu...
5 lata temu
To byl kontakt dzwiekowy bo gdy kolejnym razem apollo 11 wyladowal "cos" czyli tzw. autonomiczna forma zycia tez posadziła swój SHIP niedaleko nich. Poczytajcie ;) ale ruskich astronautów oni byli bardziej otwarci na takie tematy
OOO!!!
5 lata temu
.........Bajdy dla Owiec przy goleniu i strzyżeniu " .......Instytuty , wyprawy , drogi do dziwnie położonych niby obserwatorii ........zabierają miliardy z kieszeni podatników !!!!!!! .....sprytna nacja trzyma na tym palec "
szyyyy
5 lata temu
satelity lataja za jowisza merkurego maja czujniki sensory i nic nie slysza...??
bELgZjPv
co ?
5 lata temu
słyszeli jak ich Apollo leci czyli hałas kosmiczny albo zwyczajne zakłócenia częstotliwości
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić