Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Joanna Sosnowska
Joanna Sosnowska
|

To była próba generalna Apollo 10. Po ciemnej stronie Księżyca astronauci usłyszeli coś, czego się nie spodziewali

10
Podziel się:

Był 1969 rok. Apollo 10 właśnie odbywał generalną próbę przed lądowaniem na Księżycu. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, dopóki statek znajdował się po jasnej stronie naszego satelity. Gdy znalazł się za nim, a astronauci utracili łączność radiową, wydarzyło się coś dziwnego.

Astronauci w słuchawkach zaczęli słyszeć dziwne dźwięki. Mimo tego, że łączności z Ziemią nie było, to dane się zachowały. I trafiły do archiwum NASA na prawie 40 lat. O zdarzeniu wiemy z dokumentów, które światło dzienne ujrzały w 2008 roku.

Czym były dziwne dźwięki ("kosmiczna muzyka") słyszane przez astronautów? Teorii było kilka, a obecnie za najważniejszą z nich uważa się mało romantyczne zakłócenia radiowe. Choć sami astronauci przyznają, że zagadka ta może w całości nie zostać rozwikłana.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Discovery Science
KOMENTARZE
(10)
O3
5 lata temu
Prawdziwą zagadką jest to---która strona Księżyca jest ciemna, bo ja wiem że żadna, Księżyc ma naturalnie oświetlane i zaciemnione wszystkie strony. Podobnie jak Ziemia, tyle, że u Nas odbywa się to w ciągu 24 godzin.
Sławek
5 lata temu
Nie ma ciemnej strony Ksieżyca... jak Księżyc krąży wokół Ziemi ciągle na nią patrząc jedną stroną to jeśli jest gdzieś pomiędzy Ziemią a Słońcem to "ciemna strona" jest oświetlona przez Słońce...
1302
5 lata temu
To był głos Twardowskiego
ron..
5 lata temu
wysłac kima na ciemną stronę księżyca i po ptokach
pat
5 lata temu
taka prawda .. jak z WTC ..9/11.. w NYC
wera
5 lata temu
: ), jasne, oni byłi na księżycu, nie mają takiej technologii, a dalej polecieć się najprawdopobniej nie da, no tak nie ma to jak dobra ustawka, photo shop i można tyle lat ściemniać, bo sama bajeczka bardzo chwytliwa jest, no cuż, ściema jak nic,
Kosmita
5 lata temu
Jasne a tak naprawde ja tego nie pisze z ziemi tylko marsa mam taka technologie ze mige wam pisac komentarze. Ale co wy wiecie o pozaziemskim zyciu.
marko
5 lata temu
porażka,ostatnio oglądałem program że do dzisiaj NASA nie posiada technologi żeby odbyć misję na księżyc,w tamtą stronę tak,ale powrotu by nie było ze względu na brak rakiety i osprzętu która wyniosłaby kosmonautów na orbitę jest to jedna wielka ściema.
Tony Halik z ...
5 lata temu
To postękiwania Emmy Simons planistki krajobrazu u Stanley -a Kubrick-a, która wraz z inżynierem oświetlenia oddawała się uciechom fizycznym tuż za ścianą studia z księżycową scenerią.
pol
5 lata temu
Tyle wiemy, co nam powiedzą... Pewnie regularnie tam latają i obecne technologie czerpią od obcych.. A ile ukrywają?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić