o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Tomek Orszulak
|
aktualizacja

To już koniec Macierewicza w rządzie? Wypadł z łask prezes PiS, w MON mają go dość. Pojawia się nazwisko następcy

60
Podziel się

Zbliża się dymisja szefa MON. Jak podaje "Newsweek", PiS pilnie szuka mu nowego zajęcia. Wszystko przez konflikt z prezydentem, problemy w wojsku i resorcie. Z ministerstwa ma odejść dwóch wiceministrów. W partii nikt już nie wierzy, że udowodni zamach smoleński. Kto zastąpi Macierewicza?. "Najbliżej schedy po Antonim jest Joachim (Brudziński - przyp. red.)" - zdradza jeden z polityków PiS

Na Macierewiczu ciąży konflikt z prezydentem
Na Macierewiczu ciąży konflikt z prezydentem (East News, Stanislaw Kowalczuk/East News)
bDgdESXp

To już nie są tylko plotki. Antoni Macierewicz może stracić tekę ministra w rządzie PiS. Lista przewinień i potknięć jest długa. Ale najgorsze jest to, że szef MON stracił zaufanie najważniejszej osoby - Jarosława Kaczyńskiego.

Według "Newsweeka", już nawet PiS ma dość jego wpadek. "Jasne, że najlepiej byłoby go odwołać. Pytanie tylko, co z nim dalej zrobić?" - zdradza jeden z polityków partii rządzącej. "On nikomu nie ufa. Uważa, że jest zagrożony, że ktoś na niego czyha" - wyjaśnia.

bDgdESXr

Wszystkie wpadki Antoniego Macierewicza

Źródła gazety w MON twierdzą że Macierewicz zarządził przebudowę tzw. "bunkra". To miejsce w którym na co dzień urzęduje. ,Teraz "bunkier" ma być wyposażony w dodatkową aparaturę eliminującą możliwość podsłuchu. "Pomieszczenie było wyposażone dobrze, ale pan minister uważa, że budynek jest zbyt blisko rosyjskiej ambasady i nie jest bezpiecznie. Ma obsesję sprawdzania wszystkiego" - wyjaśnia rozmówca. Mówi się o "paranoi", bo szef MON "obawia sie puczu".

Wielu polityków partii rządzącej nie wierzy, że Macierewicz udowodni zamach smoleński. Ponadto, buntują się wojskowi. Boją się, że jego rządy w MON zupełnie rozłożą armię. Możliwe, że z resortu odejdzie dwóch wiceministrów. Z Wojsk Obrony Terytorialnej odchodzą ludzie. "Paliwo zużywamy głównie na wyjazdy na festyny i pokazy dla ludności cywilnej. Brakuje amunicji, nie strzelamy" - zdradza jeden z wyższych rangą dowódców.

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć - zobacz

Jakby tego było mało, w MON znów zaczął pojawiać się skompromitowany Bartłomiej Misiewicz.

bDgdESXx

Na Macierewiczu ciąży konflikt z prezydentem. Chodzi o sprawę generała Jarosława Kraszewskiego. Doradcy Andrzeja Dudy maja po cichu spotykać się z ekspertami ds. wojskowości. Zbierają argumenty potwierdzające tezę, że Macierewicz psuje armię. Wszystko po to, by Dudzie łatwiej było przekonać prezesa Jarosława Kaczyńskiego do pożegnania z szefem MON.

Przewodnik po błyskotliwej karierze Bartłomieja Misiewicza

Macierewicz stracił zaufanie nawet Jarosława Kaczyńskiego. "On kalkuluje na zimno. Jak wywali Antoniego, to będzie miał zawziętego wroga. Najlepiej byłoby wypchnąć go z rządu i coś mu zaproponować. Tylko nie bardzo jest co. Najbliżej schedy po Antonim jest Joachim (Brudziński - przyp. red.)" - mówi polityk PiS. wymieniane jest także nazwisko Michała Dworczyka oraz Mariusza Błaszczaka.

bDgdESXS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(60)
qwerty
3 lata temu
Jak widać takich "Napoleonów" z psychiatryka pis ma jeszcze sporo w swoich szeregach buhahaha.
.
3 lata temu
Tak to jest jak się daje brzytwę małpie.... potem są tego efekty.
wsch.pol
3 lata temu
Baaardzo dobra zmiana, z wariata Antosia na "jojo" złodzieja "/
bDgdESXT
Ona
3 lata temu
Czas najwyższy. Takich psycholi powinni odizolować od społeczeństwa.
CWL
3 lata temu
Żaden z tych panów nie ma zielonego pojęcia o wojsku!!! Z deszczu pod rynnę!!!
Najnowsze komentarze (60)
gref
3 lata temu
"... Doradcy Andrzeja Dudy maja po cichu spotykać się z ekspertami ds. wojskowości. Zbierają argumenty potwierdzające tezę, że Macierewicz psuje armię. Wszystko, po cichu..." TO JEST WOJSKO ? MINISTER ON JUŻ ZAPROWADZI PORZĄDEK I DYSCYPLINĘ.
mm
3 lata temu
Po co robienie bunkra bo ambasada ruska podsłuchuje, jak prawdopodobnie czytając książke Piątka sam swoim kumplom się nie raz sypnął , a ONI mieli powiązania z Ruskimi. Szkodnik i obłudnik, żerujący na tragedii Smoleńskiej i nieźle na niej zarobił stanowiskiem i pracą dla kumpli w komisji NIJAKIEJ !
Marek
3 lata temu
Antka nie obali nikt. Antek głęboko zapuścił korzenie. Tylko jakieś dziwaczne to wojsko tworzy. Chyba na wzór afrykański.
%%
3 lata temu
TVN-ku nie sciemniaj
Jaro
3 lata temu
Nie zwalniajcie antoniego, bo nie będzie się z czego pośmiać! Przecie nikt nie wymyśli tak jak on, że Egipcjanie za 2 euro sprzedali Ruskim dwa najnowocześniejsze okręty! Nikt tak nie nastraszy Polaków, że Ruskie tuż, tuż i zaraz zaatakują nasz kraj! Nikt tak nas nie ośmieszy na arenie międzynarodowej jak łun :-))
aaa
3 lata temu
Następcą bedzie abo Izaak Rozenberg abo Aaron Goldberg
acho57
3 lata temu
Zamienił stryjek ,siekierkę na kijek
wojskowy
3 lata temu
wypad z gosciem on prowokuje Rosje. Niech ktos stworzy porzadna armie i skupi sie na jej szkoleniu inwestowaniu w arsenał i machiny wojenne. na tym stanowisko musi byc człowiek inteligenty
bDgdESXL
wania
3 lata temu
A gdzie sie podział Dorn.
jola
3 lata temu
czas na podżegacza i speca od pociągów !!!!
ss
3 lata temu
Kogo obchodzi antypolski Newsweek i bzdury tam wypisywane?s
123
3 lata temu
ale niemiaszkow to boli oj boli a szczególnie to draństwo targowickie i sprzedawczyków stankiewiczów itp
robert
3 lata temu
Żegnaj panie super sierżancie :), wysłać go na placówkę jako attache wojskowego na antarktydę
tes
3 lata temu
wesole jest zycie staruszka antosiu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić