o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Stabach
Klaudia Stabach
|

To już koniec upalnych dni? Nadciąga chłodne powietrze

14
Podziel się

Po gorących dniach, przeplatanych porywistymi burzami nad Polskę nadciągają chłodne, wyżowe masy. Temperatura znacząco spadnie, pojawi się zachmurzenie oraz umiarkowane opady.

Nad Polskę nadciąga silne zachmurzenie
Nad Polskę nadciąga silne zachmurzenie (freeimages.com)
bEKPWYdh

W niedzielę, w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko miejscami duże i gdzieniegdzie słaby deszcz. We wschodniej połowie Polski zachmurzenie będzie większe, z przelotnymi opadami deszczu. Słupki rtęci w większości kraju pokażą między 20 a 22 stopnie. Nad morzem około 18 stopni, a w rejonach podgórskich Karpat - 17 stopni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, zwłaszcza na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu. W całym kraju ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany.

Wszystko wskazuje na to, że pogoda powoli zaczyna się stabilizować. Nawałnice, które w ten weekend przeszły nad wieloma rejonami Polski doprowadziły do gigantycznych zniszczeń i strat. Nie żyje 5 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Największa tragedia miała miejsce w Suszku na Pomorzu, gdzie zginęły dwie harcerki. W całym kraju strażacy do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz wyjeżdżali od piątku ponad 12 tys. razy.

bEKPWYdj

W Gnieźnie po nawałnicy, która przeszła z piątku na sobotę nadal obowiązuje zakaz wstępu do parków i lasów.Ponadto władze miasta zdecydowały się odwowałać wszystkie imprezy plenerowe w ten weekend, w tym m.in. obchody Święta Wojska Polskiego.

źródło: pogodynka.pl, tvn24.pl

bEKPWYdK
KOMENTARZE
(14)
gość
4 lata temu
nareszcie
zdziwiony
4 lata temu
Były jakieś upalne dni?
kwch
4 lata temu
upodobania polaków w przekroju poznałem operując klimą na sali bankietowej. W tej samej chwili podeszły dwie osoby, jednej było za zimno, drugiej za gorąco. Jedna chciała wyłączyć klimę, druga włączyć. Nie dogodzisz wszystkim. Cieszcie się, że chociaż słońce jest i zielono.
bEKPWYdL
secret servic...
4 lata temu
Nie da się oszukiwać w nieskończoność ludzi którzy myślą, widzą, fotografują, filmują niebo. To niebo od 2009 roku oficjalnie opryskiwane Chemtrails i dodatkowo używanie broni Geoinżynieryjnej zmieniającej pogodę, silne sztuczne wiatry i huragany o nazwie HAARP - którą to wynalazł Nikola Tesla. Skutki tego jakie odczuliśmy w ciągu ostatnich dniach i odczujemy jeszcze w późniejszym czasie. Panowie przy pulpitach sterujących wciskają guziczki, uruchamiają programy, które pozwalają na sterowanie tej strasznej i nieprzewidywalnej w skutkach broni o tajemniczej nazwie HAARP. Ta broń potrafi bardzo wiele może dokonać nieprzewidywalne zniszczenia i spustoszenia w postaci wichur, trzęsień ziemi, i wielu strasznych zmian klimatycznych. Niestety nikt o tym nie ma odwagi mówić bo jest to temat zakazany publicznie w TV, mediach i prasie. Takie kłamstwa że zrobiła to natura nie są do przyjęcia. To niszczy i zabija człowiek.
ewelynka
4 lata temu
hmmm... to mieliśmy jakieś upały???
sylwek
4 lata temu
Takie to lato było,że nawet nad morze nie pojechałem bo po co się dodatkowo ochładzać.Lato w Polsce to tragedia.
ddwik
4 lata temu
U nas było 5 dni lata. Reszta to wiosna i jesień
!
4 lata temu
Ktoś kto mówi ,,kuźwa" musi mieszkać na zadupiu...
azzzz
4 lata temu
-17??? Co ty palisz
azerty
4 lata temu
Optymalna dla mnie temperatura to 24 - 28 stopni. Powyżej 30 człowiek w mieście się gotuje i tylko nad morzem jest przyjemnie. A nie mam zwyczaju korzystania z klimatyzacji, czasami w aucie i koniec. Chcę, by tak było przez cały rok, precz z zimą, grubymi ubraniami, wyższymi podatkami przez ogrzewanie. Kiedy dzień trwa 5 godzin, a właściwie zero, człowiek w pracy.
Taka prawda
4 lata temu
A pod koniec przyszłego tygodnia znowu będzie po 29 stopni.
Andrzej
4 lata temu
kuźwa jakiej smażalni, nawet jeszcze nie poczułem dobrze lata, a już ochłodzenie. Poczekam na wrzesień to wtedy u nas w Karkonoszach będzie lato
koniec smażal...
4 lata temu
i całe szczęście
bEKPWYdD
kat825
4 lata temu
Czyli koniec tej długiej Wiosny, bo Lata to nie była w cale!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić