o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

To może być gigantyczny skandal. Prokuratura sprawdza, czy mleczarnia świadomie sprzedaje skażone masło

20
Podziel się

Prokuratura oraz inspektorat weterynarii sprawdzą, czy Spółdzielnia Mleczarka we Wrześni świadomie wypuściła na rynek 10 ton masła skażonego bakteriami E.coli.

masło
masło (Shutterstock.com)
bDTBcIXV

O tym, że kilka ton skażonego masła trafiło do sprzedaży na polskim rynku jako pierwszy poinformował lokalny tytuł "Wiadomości Wrzesińskie". Z zamieszczonej w gazecie relacji wynika, że fakt skażenia trzech bloków, jeszcze przed skierowaniem produktu do dystrybucji, wykryła specjalistka do spraw jakości Arleta Student. Dzień po tym, jak przekazał informację o problemie prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej Dariuszowi Golińskiemu, został zwolniona.

Sytuacja nieco inaczej wygląda w relacji prezesa. Jak wyjaśniał, informacja o rzekomym skażeniu trafiła do mediów po tym, jak kobieta została zwolniona. Jednak już członek rady nadzorczej SM Września Roman Graczyk w rozmowie z wrzesińską gazetą potwierdził, że trzy bloki masła wyprodukowane pod koniec stycznia były skażone. Choć fakt był znany decydentom, przerobiono je na produkt wysłany do dystrybucji w całym kraju.

Zobacz także: Uważasz, że masło w sklepach jest za drogie? Zrób je sam! Zobacz jak:
bDTBcIXX

Publikacja materiału wywołała natychmiastową reakcję służb. Sytuację bada już prokuratura. Dopiero po zakończeniu postępowania przygotowawczego zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu formalnego śledztwa. Kontrole zapowiedział także powiatowy inspektorat weterynarii. Rozpocznie się w poniedziałek 5 marca.

O tym, czym może skutkować zjedzenie produktu skażonego bakteriami E. coli szerzej piszemy na łamach portalu ABC Zdrowia.

bDTBcIYy
KOMENTARZE
(20)
gość
3 lata temu
Myślę żę pan prezes powinien już siedzieć.
Pppppp
3 lata temu
Skąd ja to znam jak człowiek się stara a nie daj Boże wykryje jakieś nieprawidłowości to zaraz wylatuje z pracy tylko po to aby nikt się o tym nie dowiedział tak jest w wielu firmach niestety a poza tym jeśli było tak jak jest napisane w artykule to ewidentnie ryzykowano ludzkim zdrowiem i życiem i ktoś powinien za to odpowiedzieć a znając życie odpowiedzialni będą bezpieczni a bogu ducha pracownik zostanie oskarżony ew. Ta osoba która wykryła i poinformowała o zagrożeniu zostanie kozłem ofiarnym i obym się mylił pozdrawiam
abw
3 lata temu
Chyba, pana prezesa powinni usunąć i zwolnić ze stanowiska, postawić przed sądem, za to , że świadomie wprowadził skażone masło na rynek, a nie zwalniać pracownika, który wykrył skażony produkt. Normalna taktyka w firmach, lepiej nie widzieć i nie mówić za dużo. A tak ,to nie ma strat i liczyłoby się zysk prezesa.
bDTBcIYz
qwe
3 lata temu
Dziwimy sie ze nie chca od nas kupowac spozywki to dziwmy sie dalej
M.
3 lata temu
W Chinach byłaby czapa.
Najnowsze komentarze (20)
Rt
3 lata temu
Sprawa dawno umorzona. Okazało sie,ze lokalna gazetka oczerniła firmę
grażyna
3 lata temu
a może byście już zdementowali te bzdury???
Jak zawsze ....
3 lata temu
Masło okaże się niegroźne jak niegdyś sól drogowa i sprawa się rozmyje a kilka tysiecy polaków pewnie będzie chorować a masło się samo wyleczy .
Www
3 lata temu
Pamiętam jak za ucznia na produkcji białego twarogu w ciagu dnia 7 szczurow zabijalismy.Także to nie pierwszy i ostatni syf "MLECZARSKI"
qb
3 lata temu
Został zwolniona? Co za analfabeta pisał ten artykuł?
oop
3 lata temu
sanepid wielka organizacja od niczego
lplp
3 lata temu
nic sie nie dzieje ludzie wszystko zjedzo a 5 marca zrobi sie kontrole do tego czsu wszystko wysprzatajo odkarzo i magazyny wyczyszczo bedzie dobrze
blee
3 lata temu
Na wszelki wypadek najlepiej nie wiedzieć, ze to ekstra tajemnica z fioletowo złotym opakowaniem z krówką oraz w białym papierze z czerwonymi krówkami.
bDTBcIYr
emeryt
3 lata temu
Połączenie pustaków z polbrukiem !!!!!!!!!
kwsam
3 lata temu
Skoro sól drogowa jest nie szkodliwa. Tak kiedyś powiedział główny inspektor sanitarny a minister zdrowia,że smog nie jest szkodliwy, to te masło tez nie zaszkodzi. Doktor Mengele jest zadowolony z POLSKICH polityków i urzędasów.
xyz
3 lata temu
Prezesowi i innym którzy w tym uczestniczyli kazać zeżreć całe masło. Tych co przeżyją do pierdla!
kamil
3 lata temu
porządna grzywna dla prezesa !!! to świństwo aby truć ludzi ! napewno są na to paragrafy - świadome szkodzenie na zdrowiu ludzi
Ja cie
3 lata temu
Znów w lidlu
M.
3 lata temu
W Chinach byłaby czapa.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić