REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 27 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Tomasz Molga11.02.19 (21:17)

To może być już koniec zimy. Nowa prognoza długoterminowa

Zima odwołana. Według wstępnych prognoz pogody przez najbliższe trzy tygodnie poczujemy prawdziwą wiosnę. Cieplejszy pod względem średnich temperatur ma być tegoroczny marzec, a w Wielkanoc szykuje się ponad 20 stopni ciepła.
severe-weather.eu

Eksperci i amatorzy obserwacji zjawisk w pogodzie żyją już nowymi prognozami długoterminowymi. Według obliczeń komputerowych modeli pogody w Polsce i Europie Centralnej kończy się już zima. Poza krótkotrwałymi incydentami zimowymi (szybko zanikający śnieg, ujemne temperatury nocą) nie grozi nam już powrót srogiej zimy.

- Dzień dobry Europo! Kto jest gotowy na wiosnę? Począwszy od połowy lutego niesamowita blokada wysokiego ciśnienia przyniesienie kilka niezwykle ciepłych dni - donoszą analitycy serwisu SevereWeather.eu. - W kolejnych 10 dniach zimy brak - piszą dalej.

REKLAMA

Według nich w Polsce i centralnej części Europy zapanuje, wyjątkowe jak na tę porę roku, ocieplenie. W Warszawie, Krakowie, czy Wrocławiu ostro świecące słońce podbije temperatury nawet do 12 stopni Celsjusza. W dodatku wiosenny epizod ma szansę zmienić się w regularną wiosnę. To dlatego, że w prognozach sięgających aż trzech tygodni do przodu, również nie widać powrotu zimy.

Pogoda luty 2019. Możliwe anomalie temperatur

Komputerowy model Global Forecast System przewiduje, że najprawdopodobniej cały luty będzie cieplejszy w porównaniu do średnich temperatur dlatego miesiąca o 2 st. C. Według ekspertów to duża zmiana w odniesieniu do ubiegłego roku. Wówczas atak srogiej zimy w Polsce przypadł na przełom lutego i marca.

- Wiele wskazuje na to, że luty 2019 roku może upewnić nas o postępujących zmianach klimatu. Ocieplenie przyczynia się do zanikania typowych pór roku. Widać to już na przykładzie ostatnich zim - komentują autorzy serwisu FaniPogody.pl.

Długoterminowa prognoza zakłada, że temperatury w marcu tylko lekko przekroczą średnią wieloletnią. Anomalia temperatur wyniesie około 1 st. C. Według analityków AccuWeather w marcu można spodziewać się przelotnych opadów śniegu i nocnych przymrozków. Jednak w ciągu dnia temperatury podskoczą do 9-10 stopni.

SimonLeeWX / twitter.com
Do początku marca temperatury powyżej średniej

W kwietniu zrobi się już bardzo ciepło

Najdalej sięgające przewidywania wydarzeń w pogodzie opisują kwiecień 2019 roku jako wyjątkowo ciepły. Według tzw. modelu CFS możliwe jest duże odchylenie temperatury względem normy wieloletniej. - Niewykluczone, że zrobi się bardzo ciepło już na początku kwietnia. Mogą wystąpić silne burze - komentują dane autorzy serwisu FaniPogody.pl.

Podają, że począwszy od połowy kwietnia temperatura w ciągu dnia sięgnie 16 st. C, a w Wielkanoc, czyli 21 kwietnia na zachodzie Polski słupki termometrów pokażą 22 st. C. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w kwiecień okazał się najcieplejszy od ponad 200 lat. W Tarnowie odnotowano aż 23 dni z temperaturą maksymalną powyżej 20 st. C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij