Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|
aktualizacja

To oni obalą rząd PiS? Zaskakujące wyniki sondażu

71
Podziel się:

Donald Tusk, Robert Biedroń czy ktoś zupełnie inny? W sondażu przeprowadzonym dla "Wprost" na panelu badawczym Ariadna poproszono o wskazanie lidera opozycji. Odpowiedzi okazały się zaskakujące.

To oni obalą rząd PiS? Zaskakujące wyniki sondażu
(PAP)

Pomimo ostatnich spadków w sondażach wciąż za lidera opozycji uznaje się byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Polityka wskazało 13,7 proc. badanych. Byłemu liderowi PO nie przeszkodziła nawet głośna wypowiedź syna Michała przed komisją ds. Amber Gold.

Powodów do zadowolenia nie mają obecni liderzy partii opozycyjnych. Grzegorz Schetyna zajmuje 6., a Ryszard Petru - zaledwie 11. miejsce w badaniu. Przewodniczącym PO i .Nowoczesnej nie pomaga nawet udział w antyrządowych protestach. Znacznie większą popularnością cieszą się osoby, które nie są uwikłane w biężącą politykę parlamentarną i nie są obciążeni partyjnymi sztandarami.

Czwarte miejsce, z 6,9 proc. wskazań zajmuje prezydent Słupska, Robert Biedroń. Polityk bywa porównywany do młodych liderów Zachodu i cieszy się sporą popularnością w sondażach dotyczących wyborów prezydenckich. Za nim plasuje się Władysław Frasyniuk. Działacz "Solidarności" w ostatnich miesiącach zaangażował się w antyrządowe manifestacje. W czerwcu kraj obiegły zdjęcia byłego polityka wynoszonego przez policję z tzw. kontrmiesięcznicy.

Najbardziej zaskakuje jednak miejsce trzecie. Okazuje się, że 9,0 proc. badanych jako lidera opozycji wskazało Jurka Owsiaka. Organizator WOŚP i Przystanku "Woodstock" z pewnością nie należy do ulubieńców PiS. Owsiak jednak niechętnie angażuje się w politykę. I nawet on nie ma szans ze zdecydowanym zwycięzcą badania. Aż 52 proc. jego uczestników wskazało, że opozycja... nie ma lidera.

W sondażu zadano także drugie pytanie o to, kto powinien zostać liderem opozycji. Tutaj sytuacja jest podobna. Aż 46,2 proc. badanych stwierdziło, że nie ma takiej osoby. Na kolejnych miejscach plasowali się Tusk (11,8 proc.), Owsiak (9,7), Biedroń (7,1), Frasyniuk (4,5), Petru (3,2), Nowacka (2,9), Wałęsa (2,9), Schetyna (2,5) i Zandberg (1,9). Wygląda jednak na to, że Jarosław Kaczyński jeszcze przez jakiś czas nie doczeka się godnego rywala.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(71)
Warszawiak
5 lata temu
Śmiechu warte bo pękniemy że śmiechu
ira
5 lata temu
Baj, baj, baju będziesz w raju !!
kiki
5 lata temu
Obalić to oni mogą,ale bełta z gwinta.
prawda
5 lata temu
Dzięki za przedstawienie czołowych kolaborantów państwa Polskiego,oczywiście przoduje Tuskisyn ze Schetyną....
Niezłomny 49
5 lata temu
Powtórki z PO PSL nie chcemy ale również nie chcemy władzy PiS Kukiz 15. Faktycznie chcemy normalności w każdym aspekcie życia i wierzyłem, że ww. ją zaprowadzą - dałem im władzę ale się zawiodłem (w wymienionych ugrupowaniach jest za dużo prawników a przekonałem się, że prawnicy to ludzie bez honoru, "wredni kłamcy").
pop
5 lata temu
Oni uwierzyli w to co mówią, są bez szans!
zf
5 lata temu
Buahahaha, normalnie turlam się ze śmiechu, ludzie mają ich dosyc ! Czy im się wydaje, że my nic nie wiemy o ich aferach?
lili
5 lata temu
A KURSKI ZDRAJCA PISU ///???
Radny
5 lata temu
Te pierdoły to mogą pucować buty ......
gosc
5 lata temu
oni to mogą obalić sobie alpagę
san
5 lata temu
te żule mogą obalić co najwyżej jabola
PL
5 lata temu
Ale o co chodzi...? Wszyscy wymienieni mieli jakieś zarzuty nieuczciwego działania. Dlaczego tak bardzo chcemy by opcja nieuczciwości miałaby rządzić wszystkimi. Kiedyś honor nakazywał natychmiastową dymisję za najmniejsze nadużycie, teraz jest zupełnie odwrotnie. Czy weszliśmy już zupełnie do świata zła?
byi
5 lata temu
Cwaniak Owsiak na lidera!!!!!!!!!!! Świat się kończy. Kto wymyśla te bzdury?
Mikołaj S
5 lata temu
A ja bardzo chciałbym, żeby w końcu na arenie politycznej w tym kraju pojawił się ktoś, kto obali tę kłamliwą zgraję "polityczków" posługujących się komunistycznymi zasadami. Obojętnie czy będzie on z lewej, prawej czy ze środka- ważne żeby zaprowadził nowy, sensowny porządek bez zamordyzmu, likwidując te polityczne kukiełki grające w tym teatrze już od tak bardzo dawna. Kościół- wara od polityki, polityko-wara od kościoła, każdy- czy ksiądz czy stolarz, czy naukowiec- musi płacić podatki na to państwo- nie ma uprzywilejowanych...To są tylko wstępne zasady, których pragnę ja- obywatel tej zgniłej (na dzień dzisiejszy) RP..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić