o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Tomasz Grodzki odpowiada na publikacje o majątku. Wydał oświadczenie

26
Podziel się

Marszałek Senatu odpowiada na zarzuty o potencjalnym sfałszowaniu oświadczenia majątkowego. "Gdyby portal niezalezna.pl podjął próbę skontaktowania się ze mną i wyjaśnienia tej materii, nie musiałbym teraz wyjaśniać rzeczy tak oczywistych" - napisał Tomasz Grodzki w oświadczeniu.

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bESIjkKt

"Moje przychody w ramach specjalistycznej indywidualnej praktyki lekarskiej pochodziły w ogromnej większości z kontraktu realizowanego dla szpitala, w którym pracowałem. Takie kontrakty mają dziesiątki tysięcy lekarzy w Polsce" - stwierdza prof. Tomasz Grodzki.

"Podkreślam, że przychody ze specjalistycznej indywidualnej praktyki lekarskiej nie muszą oznaczać wyłącznie wynagrodzenia za wizyty w gabinecie lekarskim. W moim przypadku oznaczają w znakomitej większości wynagrodzenie za kontrakt szpitalny" - dodaje w dalszej części oświadczenia przesłanemu Onetowi marszałek Senatu.

Przypomnijmy, że w piątek na łamach prawicowego portalu pojawił się tekst dotyczący marszałka Senatu. Autorzy stwierdzili, że "z oświadczenia majątkowego Grodzkiego wynika, że tylko w 2018 r. z prywatnej praktyki zarobił 300 tys. zł. Jeśli brał po 150 zł od pacjenta, musiałby ich przyjąć ok. 2 tys. w roku". Dziennikarze idą dalej i podsumowują działalność medyczną profesora.

bESIjkKv

"Grodzki w prywatnym gabinecie w ciągu trzech lat Grodzki zarobił 700 tys. zł. Żeby uzbierać taką kwotę, musiałby przyjąć ponad 4,5 tys. pacjentów – kilku dziennie. Jak to możliwe, skoro w tym samym okresie Tomasz Grodzki był senatorem, dyrektorem szpitala i wykładowcą Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego?" - pytają autorzy tekstu.

"Publikując jakiekolwiek informacje, warto jest zapoznać się z istotą zagadnienia. Tego wymaga rzetelność dziennikarska, o którą apeluję. W mojej ocenie nie należy szukać sensacji dziennikarskiej lub sztucznie ją tworzyć tam, gdzie tej sensacji po prostu nie ma. Gdyby portal niezalezna.pl podjął próbę skontaktowania się ze mną i wyjaśnienia tej materii, nie musiałbym teraz wyjaśniać rzeczy tak oczywistych" - dodaje na koniec oświadczenia Grodzki.

bESIjkKB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet

Zobacz także: Zobacz też: Włodzimierz Czarzasty srogi dla Leszka Millera. Poszło o Roberta Biedronia
bESIjkKW
KOMENTARZE
(26)
słusznie
2 lata temu
Zamknąć złodzieja ,jak to wszystko prawda i po sprawie .Pozostali nim wezmą to się zastanowią .
słusznie
2 lata temu
Tak jak koperta brał tak teraz kłamie .Niech się rozliczy dokumentami co do złotówki .
Kowalski
2 lata temu
Czuje zapach trolla pisiego.
bESIjkKX
Kowalski
2 lata temu
Przeswietlcie bankstera mordeczke, ciekawe skad ma 5 baniek.
POLAK
2 lata temu
Tomasz Grodzki JAK I PO KASA
WYBORCA
2 lata temu
Tomasz Grodzki KOPERTA
Zagłoba
2 lata temu
Ja Go w łeb bukłaczkiem, a On mi gdzie ma pochowane łapówki.
Aniol
2 lata temu
Zeby zrozumiec slowo wolnosc trzeba ja stracic i po tem sie docenia czym jest wolny czlowiek
hhhhh
2 lata temu
tylko sznur, ja mogę kopnąć stołek
ABC
2 lata temu
Egoizm bez autokrytycyzmu i wybujały narcyzm to prosta droga do megalomanii. Nie w każdej dziedzinie człowiek może być geniuszem. Nie każdy może utrzymać kilka srok za ogon.
Gdf
2 lata temu
Teraz już wiem dlaczego polskie szpitale maja tak ogromne długi. Wszystko przez prywatne kontrakty. 700 tys. w trzy lata i to pewnie za 100 godzin pracy. No złodzieje.
dede
2 lata temu
żeby zrozumiec oswiadczenie majątkowe marszalka pisowcy musieli by mieć ukończone conajmniej 8 klas podstawówki a dopiero od roku 8-klasowe podstawówki wróciły, wiec na intelygencje z ich strony bedziemy musieli jeszcze sporo czasu poczekać
koperta
2 lata temu
Specjalista od kręcenia lodów
bESIjkKP
anton
2 lata temu
TU niema co komentować bo w PO byli i nadal są krętacze......
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić