o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Tomasz Grodzki po spotkaniu w Brukseli. Rozmowa z ambasadorem Iranu odwołana

51
Podziel się

Planowane na czwartek spotkanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z ambasadorem Iranu Masoudem Edrisi Kermanshahi zostało odwołane. Jest to związane z wizytą w Polsce przedstawicieli Komisji Weneckiej. W środę Grodzki był natomiast w Brukseli.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (Agencja Gazeta, Cezary Aszkiełowicz)
bESHuXPF

O odwołaniu czwartkowego spotkania Tomasza Grodzkiego z dyplomatą Iranu poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Wyjaśniła, że zmiana wynika z planowanej w czwartek wizyty w Polsce przedstawicieli Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy do spraw prawa konstytucyjnego.

Przyjazd przedstawicieli komisji ds. prawa konstytucyjnego związany jest z prośbą marszałka Senatu o wydanie opinii o uchwalonej w Sejmie 20 grudnia nowelizacji ustaw sądowych.

Komentatorzy zauważają, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotyka się od kilku tygodni z ambasadorami różnych państw i nie uniknął przy tym krytyki ze strony obozu rządzącego.

bESHuXPH

Zobacz też: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta. Reakcja Szymona Hołowni

Kontrowersje wzbudziła jego rozmowa z ambasadorem Rosji Sergiejem Andriejewem, w tym samym dniu, w którym rosyjski prezydent Władimir Putin oskarżył Polskę o współudział w doprowadzeniu wybuchu II wojny światowej. Grodzki przyznał później, że powinien odwołać to spotkanie, a bronił go również szef MSZ. - Chcę podkreślić, że ta rozmowa i spotkanie z ambasadorem miały miejsce jeszcze przed wystąpieniami Władimira Putina - tłumaczył minister Jacek Czaputowicz.

bESHuXPN

Politycy Zjednoczonej Prawicy zarzucali też Grodzkiemu, że wewnętrzne sprawy Polski chce rozwiązywać przez działania na forum Unii Europejskiej. Mimo to marszałek Senatu poleciał w środę do Brukseli, gdzie spotkał się z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej Vierą Jourovą oraz z komisarzem UE do spraw sprawiedliwości Didierem Reydersem.

Tomasz Grodzki w Brukseli

- To był dialog polegający na wymianie poglądów, wszyscy zgodzili się, że podstawowe wartości, które przyświecają UE, w tym m.in. przestrzeganie praworządności, są nienaruszalne - powiedział Tomasz Grodzki po rozmowach w Brukseli. Nazwał je "roboczą naradą" i wyjaśnił, że Viera Jourowa oczekuje na opinię Komisji Weneckiej na temat grudniowych nowelizacji polskiego prawa.

Grodzki zwrócił się do Komisji Weneckiej po tym, gdy nowelizacja z Sejmu trafiła do Senatu.

bESHuXPO

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESHuXQi
KOMENTARZE
(51)
jf.
2 lata temu
Przecież ten ludź chce sobie załatwić pomoc Putina ciekawe co obiecał w zamian w ambasadzie. Ich interesuje gaz.
polus
2 lata temu
dlaczego ta hiena jeszcze nie siedzi jezdzi i donosi na nasz kraj
CNNNC
2 lata temu
Półtora Bóg . Podobno jest lekarzem ??
bESHuXQj
stefankoperta
2 lata temu
W TEJ partii TO DOPIERO SĄ indywidua MOŻE BY TAK WPROWADZIĆ NOWY poDATEK ...OD łapówek
8787
2 lata temu
Grodzki! Ty z adwokatem rozmawiaj a nie właź w kompetencje ministrów
rotmistrz
2 lata temu
WIADOMO JAK KIEDYŚ zdrajców OJCZYZNY KARANO
nemo
2 lata temu
I ODDAĆ SIĘ takiemu poD opIEKĘ ...STRACH
łapa
2 lata temu
MOŻE CHOCIAŻ poDATEK OD ŁApoWKI
Gość
2 lata temu
Wichrzyciel i zdrajca. Kiedyś jeździli do caryca Katarzyny dzisiaj Grodzki lata do Brukseli i spotyka się z Jurową i ambasadorami Rosji. Zbieg okoliczności czy taktyka zdrajców?
solo
2 lata temu
Ordynator Senatu!!!!
DrAcon
2 lata temu
Król Polski Tomasz Pierwszy rządzi samodzielnie! Panie grodzki,marszałek senatu to nie król! Polska ma Prezydenta i Rząd.
Ko123
2 lata temu
Za żydami w niewinna wojnę znów idziecie !!!! Z historii nic sie nie nauczyliście !!! Zdrajcy . Znów do rozbiorów doprowadzicie !!!!
asd
2 lata temu
trolownia działa
bESHuXQb
CNNNC
2 lata temu
Ilu jest w Polsce takich Półtora Bogów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić