o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Tomasz Grodzki spotkał się z ambasadorem Rosji. Jest komunikat CIS

31
Podziel się

Tomasz Grodzki rozmawiał z ambasadorem Rosji w połowie grudnia, jednak to spotkanie znów jest szeroko komentowane. Pojawiły się zarzuty, że nie zostało ono konsultowane z MSZ. Centrum Informacyjne Senatu zabrało głos w tej sprawie.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PAP)
bESHqQgl

"Centrum Informacyjne Senatu pragnie podkreślić, że o spotkaniu z ambasadorem Rosji Marszałek Senatu rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych, prof. Jackiem Czaputowiczem. Poinformował go o planowanym spotkaniu i ustalił z nim planowane tematy rozmów, zgodne z polską racją stanu" - czytamy w komunikacie CIS.

"W rozmowie z ambasadorem Federacji Rosyjskiej Marszałek Senatu zaznaczył, ze oczekiwania Polski wobec Rosji nie zmieniły się: nadal oczekujemy pilnego zwrotu wraku TU-154, pełnej realizacji postanowień mińskich i Formatu Normandzkiego, otwarcia rynku rosyjskiego dla polskich towarów eksportowych oraz odnalezienia i udostępnienia dokumentów z rosyjskich archiwów dotyczących obławy augustowskiej i miejsca pochówku jej ofiar" - dodano.

Przypomnijmy: 19 grudnia marszałek Senatu Tomasz Grodzki rozmawiał z rosyjskim ambasadorem Sergiejem Andriejewem. Tematem spotkania były m.in. "relacje między Polską a Rosją oraz możliwość odnowienia współpracy na szczeblu izb wyższych parlamentów obu krajów".

bESHqQgn
Zobacz także: Zobacz też: Andrzej Duda i Władimir Putin na jednym wydarzeniu. Europoseł PiS powiedział, jak to widzi

Portal tvp.info cytuje jednego z dyplomatów, który miał znać kulisy tego spotkania. – Twardo mu to odradzaliśmy, ale oni nie chcieli słuchać, bo Marszałek się uparł i zapowiedział, że będzie się spotykał z całym korpusem – informuje rozmówca tvp.info.

Dodaje, że Tomasz Grodzki otrzymał pismo, że MSZ "sugeruje raczej niższy poziom" - najlepiej spotkanie ambasadora z szefem senackiej komisji spraw zagranicznych. – Akcje propagandowe Kremla [w sprawach dotyczących historii współczesnej] obserwujemy od sierpnia i wiedzieliśmy, że się zaktywizują przed rocznicą Auschwitz – dodał dyplomata.

bESHqQgt

Tomasz Grodzki nie konsultował spotkania z MSZ? Zarzuty wiceministra

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz odniósł się niedawno do tego grudniowego spotkania. Według niego Grodzki nie konsultował go z nikim z resortu spraw zagranicznych.

"Marszałek Senatu nie uzgadniał spotkania z pionem wschodnim MSZ, tylko poinformował, że zamierza się spotkać z ambasadorem Rosji. Zasugerowaliśmy niższy poziom spotkania (zasada wzajemności). Sugestii nie uwzględniono. Do spotkania doszło. Na szczeblu marszałka. Z wyraźnej jego woli" - odpowiedział wiceminister spraw zagranicznych.

bESHqQgu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESHqQgO
KOMENTARZE
(31)
Pol
2 lata temu
ZDRAJCA!!
ABC
2 lata temu
Nie wybiera się obcego na marszałka senatu. To nasz kraj i nie wystarczy być obywatelem trzeba jeszcze być Polakiem żeby pełnić taką funkcję. Ledwie go wybrali a on już chce uprawiać osobistą politykę. Marszałek senatu ma znać swoje miejsce w szeregu rządzących i nie pchać się tam gdzie go nie proszą. Zachowuje się jak niedopilnowany, przez mamę, mały Kazio.
walić pis
2 lata temu
jak pis dzielcy nie mogą to za nich trzeba odrabiać lekcję. Oddajcie pokurcze syny pieniądze bo jesteście tyle warci co uchwyt do długopisu
bESHqQgP
wania
2 lata temu
Wrak został na polecenie Tuska zamrożony w Rosji ktoś boi sie tego wraku.
luis
2 lata temu
nie wierze ze to sie dzieje naprawde
?????
2 lata temu
Przeprosił za 17.09?
Janek
2 lata temu
Nie dość że łapówkarz to i konfitura lewactwo liberalne tak mają w naturze
123
2 lata temu
Czy ktoś z komentujących pamięta, że po wyborach PiS proponował prof. Grodzkiemu za przejście do obozu władzy funkcję ministra zdrowia? Nie byłoby żadnej afery, gdyby marszałek zdradził wyborców.
Kopertnik
2 lata temu
Słońce ma być jedno
Kopertnik
2 lata temu
Wszystko ma sie kręcić wokół słońca
Ryś
2 lata temu
Panie Marszałku po co ta rozmowa o TU-154 i innych sprawach niech PiS o to zbiega jak tacy są mocni i włączy tan ojca Rydzyka to im pomorze w tych sprawach.
123
2 lata temu
My tu pitu-pitu a tymczasem: "Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 9 i 10 stycznia - podano na stronie organu doradczego Rady Europy. Wizyta nastąpi w związku z prośbą o wydanie opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych. Będzie to opinia w trybie pilnym." Kto winien? Wiadomo! Grodzki.
elear
2 lata temu
idi w kibini maty ...
bESHqQgH
nemo
2 lata temu
JESZCZE mu PARAGRAFU NIE przyPISali?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić