o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Tomasz Sekielski i "Tylko nie mów nikomu". Doniesiono do prokuratury ws. bp. Jana Tyrawy

0
Podziel się

Pełnomocnik mężczyzny, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza, złożył w prokuraturze pismo ws. bydgoskiego biskupa Jana Tyrawy. Po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" zarzucono mu ukrywanie byłego już księdza Pawła K. przed wiernymi.

Bp Jan Tyrawa musi się znów tłumaczyć po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu"
Bp Jan Tyrawa musi się znów tłumaczyć po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" (PAP, Tytus Żmijewski)
bErmCDIl

Adwokat Janusz Mazur poinformował, że w środę złożył pismo do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Wezwał w nim prokuratora do przystąpienia do sprawy cywilnej byłego ministranta, który twierdzi, że był wykorzystywany seksualnie przez byłego księdza Pawła K.

Prawnik chce, by zapoznano się ze "znajdującymi się w tej sprawie dokumentami świadczącymi, że ukrywano księdza pedofila, a wręcz umożliwiono mu popełnianie dalszych przestępstw o charakterze pedofilskim".

- Nie zarzucamy, że ksiądz był ukrywany przed organami ścigania i sądem. Ukrywany był przed wiernymi diecezji wrocławskiej, bo toczyło się już w tym czasie przeciwko niemu postępowanie. Wiadomo było, że na pewno posiadał pornografię dziecięcą - zaznaczył adwokat.

bErmCDIn
Zobacz także: Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Wcześniej w czwartek reprezentujący bp. Jana Tyrawę mec. Edmund Dobecki wydał oświadczenie ws. Pawła K. "Należy zauważyć, iż w okresie, w którym Paweł K. przebywał na terenie Diecezji Bydgoskiej nie posiadał żadnego zarzutu dotyczącego pedofilii i nie ustalono, iż taki czyn miał miejsce" - napisano w nim.

bErmCDIt

Mecenas zauważył, że wwobec takiej sytuacji "kierowanie wobec księdza biskupa Jana Tyrawy zarzutu o ukrywanie czynów pedofilskich Pawła K. jest nieuprawnione, nieuczciwe i nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym".

Film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o przypadkach pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

Źródło: pomorska.pl

bErmCDIu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErmCDIO
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić