Aldona Brauła
|

Toruń. Morderstwo sprzed lat wyjaśnione. Sprawca próbował zmienić tożsamość

47 reakcji
7
2
38
Podziel się

Policja rozwiązała sprawę morderstwa, do którego doszło w Toruniu w 2012 roku. Spacerowicze natknęli się wtedy na zwłoki, które nosiły ślady pobicia. Policja ustaliła sprawcę, ale przez lata nie mogła go odnaleźć. Zatrzymano go w Wielkiej Brytanii pod zmienionym nazwiskiem.

Toruń. Morderstwo sprzed lat wyjaśnione. Sprawca próbował zmienić tożsamość
(Policja, Policja kujawsko-pomorska)

Na początku marca 2012 roku w Toruniu świadek znalazł zwłoki. Ciało należało do 48-letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze ustalili personalia zabitego i wszczęli postępowanie. Dzięki intensywnemu śledztwu udało się wytypować podejrzanego.

Policja ustaliła, że sprawca to najprawdopodobniej 35-letni Sławomir B. 19 lutego miał zaatakować 48-latka i ciężko go pobić. Kilkukrotnie ranił go także nożem.

Toruńska prokuratura postanowiła postawić mu zarzuty, jednak podejrzany opuścił kraj. Zrobił to tuż po dokonaniu zbrodni, prawdopodobnie próbując uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Wydano za nim list gończy, jednak przez lata nie udało się go schwytać.

Sytuacja zmieniła się w październiku tego roku. Policja z Leicester w Wielkiej Brytanii podejrzewała, że w ich mieście może ukrywać się poszukiwany zabójca. Po wymianie informacji ze śledczymi z Polski udało się go zatrzymać na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Sławomir B. podawał fałszywe dane. Próbował także zmienić swój wizerunek, ale nie udało mu się oszukać organów ścigania. Zasięgnięto nawet opinii antropologa, aby upewnić się, że jest to poszukiwany morderca.

Pod koniec października został zatrzymany przez policję w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym tygodniu sąd w Toruniu wydał nakazał trzymiesięcznego aresztu dla 42-letniego Sławomira B. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

38
7
2
KOMENTARZE
(38)
dziadek j.
miesiąc temu
Brawo naszym służbom, że nie odpuściły sprawy! Ale też szacunek dla policji angielskiej za dosiekliwość i zainteresowanie polskim typem.
patrita
miesiąc temu
Super .Policja stanęła na wysokości zadania ! szacun !
sens
miesiąc temu
Przykro mi, ale muszę zwrócić autorowi posta uwagę na poziom jasności wypowiedzi. Otóż sprawę rozwiązano już w 2012 roku - wytypowano sprawcę; teraz zaś go ujęto - powinno napisane zostać w tytule (np.) "Sprawca zbrodni sprzed lat ujęty w Wlk. Brytanii" - obecny tytuł sugeruje coś zupełnie innego, niż jest w treści. Bo treścią jest głównie opis UJĘCIA sprawcy w Leicester, tu się chyba zgadzamy. Apeluję o mniej tendencji do szukania sensacji, a więcej uwagi w nadawaniu tytułów.
Or Well
miesiąc temu
"Brytanii podejrzewała, że w ich mieście może ukrywać się poszukiwany zabójca". Nie podejrzewała tylko kamery z rozpoznawaniem twarzy go wyśledziły ale tego jeszcze poddanym nie oznajmili i szybko tego nie zrobią.
dtumk
miesiąc temu
" Ranił nożem kilkukrotnie " - powinno być zabił nożem.
Najnowsze komentarze (38)
Nikt
miesiąc temu
Bardzo dobrze ze go zlapali niech siedzi gnojek zabil bliska osobe z mojej rodziny
ice
miesiąc temu
Bo nie miał mohera...
mark
miesiąc temu
brawa dla sluzb obu krajow
lesio
miesiąc temu
Policje mamy na poziomie nie odpuszcza bandytom ...wielki szacunek.
don
miesiąc temu
Trzeba uciekać poza UE najlepiej do Ameryki Południowej
Kazimierz57
miesiąc temu
Aż milo czytać takie informacje. Szacunek dla policji ....
NN
miesiąc temu
ZA CIENKI GOŚĆ - BO ZABÓJCÓW PANA PAPAŁY NIE ZNAMY.
Zagłoba
miesiąc temu
Nie wierza w morderstwa doskonałe =a jest takie sadzenie tylko przez ludzi widzac niekompetencje słuzb prowadzacyc te sprawe i ich ogromne zaniedbania=W tym przypadku fachowa wzorowa robota śledczych=
wojcik czerw...
miesiąc temu
może rydzyk katolikowi pomagał
dre dre
miesiąc temu
Brawo Policja - nie odpuszczać bandytom!
TEGO TYPU
miesiąc temu
SZKODA ŻE TAK GORLIWIE NIE ŚCIGANO NIEMIECKICH ZBRODNIARZY Z II WŚ, TYLKO OD CZASU DO CZASU WYKOPALI JAKIEGOŚ Z WYGODNEJ NORY... A TYCH MORDERCÓW POLAKÓW ZE WSCHODU W OGÓLE NIC, A NIC, I CISZA.
Kamil
miesiąc temu
Jakie brawo dla policji? Serio ktos jest na tyle naiwny, ze wierzy, ze policja ustalila gdzie mieszka? Pewnie wygadal sie po pijaku komus, ewentualnie kolega powiedzial koledze i tak ustalili.
patrita
miesiąc temu
Super .Policja stanęła na wysokości zadania ! szacun !
sąd sądem
miesiąc temu
Kara powinna być jedna. Tylko śmierć! Dlaczego mamy utrzymywać bandytę do końca jego życia? Nie wiadomo czy dostanie dożywocie. Może sędziowie podatni na zagrywki Kaczyńskiego każą zapłacić mandata za zakłócanie spokoju?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić