Aldona Brauła
|

Nowa Zelandia. Umierają kolejni turyści po wybuchu wulkanu

90 reakcji
7
7
76
Podziel się

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych po wybuchu wulkanu na White Island w Nowej Zelandii. Według najnowszych informacji dwie osoby zmarły w szpitalu w wyniku ciężkich poparzeń. Na wyspie podczas erupcji przebywało łącznie 47 osób, z czego 8 jest nadal zaginionych.

Nowa Zelandia. Umierają kolejni turyści po wybuchu wulkanu
(East News)

Liczba ofiar śmiertelnych po wybuchu wulkanu na White Island, wzrosła do 8. Służby ratunkowe nie pozostawiają złudzeń - ta liczba jeszcze wzrośnie. Wciąż nie odnaleziono kilku zaginionych osób, a te, które są w szpitalu, są w bardzo ciężkim stanie i walczą o życie.

Żyjemy teraz z rosnącą desperacją, aby odnaleźć tych, których kochamy. Frustracja rodzin najbardziej dotkniętych tragedią jest całkowicie zrozumiała. Brak wiadomości to zła wiadomość - powiedziała burmistrz miasta Whakatane Judy Turner.

Wulkan, popularny cel wycieczek turystycznych, wybuchł w poniedziałek. Na wyspie było wtedy 47 osób – 24 z nich pochodziło z Australii, 9 ze Stanów Zjednoczonych, 5 z Nowej Zelandii, cztery z Niemiec, dwie z Chin i Wielkiej Brytanii i jedna z Malezji. Większość z ich udało się uratować, ale mają ciężkie obrażenia.

Władze ostrzegają, że poszukiwania ofiar mogą być w każdej chwili przerwane. Jest to spowodowane możliwością kolejnego wybuch wulkanu na White Island.

Poziom drżenia rośnie, wciąż rośnie - powiedział Nico Fournier, wulkanolog z nowozelandzkiej agencji nauk geologicznych GNS Science.

Nico Fournier ocenił szansę kolejnego wybuchu na około 60 proc. Erupcja może nastąpić nawet w przeciągu najbliższych 24 godzin. Sytuację cały czas monitoruje specjalistyczny sprzęt. Policja i służby ratunkowe robią wszystko, aby poszukiwania zakończyć do piątku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

76
7
7
KOMENTARZE
(76)
viga
miesiąc temu
Glupota ludzka nie zna granic
ewa
miesiąc temu
Zostali na własne ryzyko zgłupiej ciekawości. Pewnie, że szkoda ludzi, ale wulkan tak bez uprzedzenia nie wybucha. Otrzymali to co chcieli - zaspokoili ciekawośc
:(
miesiąc temu
Ziemia się trzęsła, były ostrzeżenia geologów. Nikogo tam nie powinni wpuszczać a już na pewno nie do środka wulkanu. Skrajna głupota i teraz widać konsekwencje.
siwykruk
miesiąc temu
Do wulkanu trudno mieć pretensje. Leziesz - ryzykujesz. To tak samo jak z Everestem. 10 wchodzi, schodzi statystycznie 9.
ffdsf
miesiąc temu
chcieli zrobic selfie na wulkanie, bo to przecież prestiż na fejsie czy insta
Najnowsze komentarze (76)
No cóż
miesiąc temu
Przykro mi ,ale to są po prostu głupi ludzie, typowe turysty bez mózgi naszych czasów. Jak Ci mózgowcy co idą w góry, kiedy zbliża się burza. Czy normalny człowiek słysząc, że w budynku wybuchł pożar leci tam go sobie pooglądać? Przykro mi, nie żal mi ani jednej osoby. Ludzie nie mają szacunku do natury, więc natura nie ma szacunku do nich. To proste.
Kiara
miesiąc temu
Szkoda ludzi , ale ostrzeżenie było więc świadczy to o ich własnej głupocie
NOSTRADAMUS
miesiąc temu
Wiedzieli na co się piszą. Płakanie po nich to jak płakanie nad jajecznicą, że kury z niej nie będzie.
Lepiej
miesiąc temu
bylo z maoryska zabawic sie w hotelu
Noto sobie
miesiąc temu
poogladali
SMOCZEK
miesiąc temu
GRETA RUSZ SIĘ ZRÓB COŚ Z TYM WULKANEM
Turysta
miesiąc temu
Chciałem zwiedzić wulkan, ale okazało się że jest nieczynny, to sobie darowałem.
pro
miesiąc temu
Apokalipsa wypełnia się na naszych oczach..
coś nie tak ?...
miesiąc temu
a czego szukają na czynnym wulkanie ci ludzie?? tego czego nie zgubili? no to niektórzy znaleźli to czego nie chcieli
REX
miesiąc temu
To tam szatan zabiera swoje ofiary<<<<więc , o o chodzi. Nie wiem czy wiecie ale do Nowej Zelandii jeżdzili ludzie robić sobie rytualne tatuaże<<ze swoimi partnerami<<rodziną. Najbardziej obrzydliwe tatuaże pochodzą z tamtych stron. Praktycznie tam czczono kult szatana>>>więc mają to co chcieli. Natura sama uwalnia się ,o złego<<więc topi to lawą.
Amen
miesiąc temu
Piorun uderzył w górach i zginęło więcej ludzi. Co tu krytykować innych. Co ci zapisane tam pójdziesz.
Mft
miesiąc temu
Zal jest kazdego czlowieka, nie wiadomo co nas spotka
Jacek
miesiąc temu
Piękna śmierć, robili co kochali
stefan
miesiąc temu
tylko tyle ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić