REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Patryk Osowski11.01.19 (14:50)

Tragedia w Koszalinie. Podano oficjalną przyczynę śmierci

Biegły z zakresu medycyny sądowej potwierdził, że śmierć nastolatek w koszalińskim escape roomie nastąpiła na skutek zatrucia tlenkiem węgla. - Opinia jest jednoznaczna - zapewnia prokuratura.
Radosław Koleśnik/Reporter / East News

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski poinformował, że znana jest już opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej. Została ona sporządzona po badaniach sekcyjnych pięciu 15-letnich dziewcząt, które zginęły 4 stycznia w escape roomie.

O prawdopodobnej przyczynie zgonu mówiono już wcześniej, ale niezbędne były specjalistyczne badania i ekspercka analiza.

REKLAMA

- Teraz jednoznacznie możemy już też wykluczyć, by pokrzywdzone były pod wpływem alkoholu, narkotyków czy jakichkolwiek środków odurzających - zapewnił Gąsiorowski.

Wzruszające uroczystości pogrzebowe

W czwartek w Koszalinie odbył się pogrzeb ofiar tragedii. Tego dnia zamknięte było gimnazjum, w którym uczuły się dziewczyny. "Odbędą się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych uczennic" - informowała tylko kartka na drzwiach.

Gdy szkoła była pusta, zapełniały się jednak okolice kościoła pw. świętego Kazimierza. Mszę poprowadził ks. Wojciech Pawlak, który w gimnazjum uczył dziewczyny religii.

Julia, Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria miały spędzić godzinę w pokoju zagadek z okazji urodzin jednej z nich.

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że w poczekalni wybuchł pożar, spowodowany rozszczelnieniem butli gazowej, odcinając pracownika obiektu od możliwości udzielenia dziewczynom pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij