o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Tragedia w Tatrach. Nie żyje ratownik GOPR

13
Podziel się

Kazalnica Mięguszowiecka w Tatrach - to tam w poniedziałek doszło do tragedii. TOPR-owcy znaleźli tam mężczyznę, który zmarł po upadku z kilkuset metrów. Okazało się, że to ich kolega: 27-letni ratownik, który pracował też w policji.

Tragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje 27-letni ratownik GOPR (zdj. ilustracyjne)
Tragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje 27-letni ratownik GOPR (zdj. ilustracyjne) (Facebook.com, Grupa Jurajska GOPR)
bErTYVMB

Wypadek w drodze na szczyt Kazalnicy Mięguszowieckiej (2159 m n.p.m.) zgłosił TOPR-owcom partner biwakującego. Ok. godziny 23. jego kolega spadł z podstawy ściany. Mimo błyskawicznej akcji, w którą zaangażowano 14 ratowników TOPR, zaginionego nie udało się znaleźć do świtu.

Rano okazało się, że mężczyzna nie żyje. Zmarł w wyniku upadku z nawet kilkuset metrów. Jego kolega o własnych siłach zszedł do podstawy ściany, nic mu się nie stało.

Tragedia w Tatrach. Nie żyje ratownik GOPR

Tragicznie zmarły był ratownikiem ochotniczego pogotowia ratowniczego, należał do Grupy Beskidzkiej GOPR. Miał zaledwie 27 lat. Zawodowo pracował w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym policji w Suchej Beskidzkiej. Reprezentował też tamtejsza komendę w zawodach narciarskich.

bErTYVMD
Zobacz także: Zobacz też: Jak rzucić wszystko i wyjechać... w góry - historia prawdziwa

- Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem. Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - przekazał oficer prasowy suskiej policji asp. szt. Wojciech Copija.

bErTYVMJ

"Paweł był doświadczonym wspinaczem, zdobył m.in. Matternhorn (Szwajcaria), Elbrus (Gruzja), Kazbek (Gruzja), Uszba (Gruzja), Tenduli (Gruzja). Sukcesy odnosił również jako narciarz. Od 9 lat pracował jako policjant, w 2014 roku został ratownikiem GOPR" - czytamy na Portalu Tatrzańskim.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErTYVNe
KOMENTARZE
(13)
Stary wróbel
2 lata temu
Ja rozumiem że turysta może być durny ale żeby ratownik GOPR też był taki durny? Po co chodzić i niepotrzebnie narażać siebie a potem narażać jeszcze innych?
Stary wróbel
2 lata temu
Kim by nie był, ratownikiem GOPR czy policjantem, szkoda człowieka, ale cały czas Nasuwa mi się pytanie: po jaką chusteczkę oni tam łażą? Jak twierdzą że im brak adrenaliny, niech sobie wpuszczą szczura w spodnie i będą mieć adrenalinę!
Rumun
2 lata temu
Nie można spaść z podstawy ściany ... Można spaść do podstawy ściany ...
bErTYVNf
jot23
2 lata temu
Zbytnia pewność siebie Go zgubiła, nie był jednak nieśmiertelny! Wyrazy współczucia dla rodziny i kolegów.
Bomba154
2 lata temu
Po nocach na pewno się nie chodzi po górach. Więc co on tam robił?
Pol
2 lata temu
Spadł z podstawy ściany a jego kolega bezpiecznie zszedł do podstawy ściany. PAN redaktor ja nie rozumieją. Polska trudna języka.
Gregory
2 lata temu
Góry nie wybaczają błędów. Nikomu. Nawet zawodowcom. Spoczywaj w pokoju.
Eldorado
2 lata temu
Cześć jego pamięci. Elbrus jest w Rosji a nie jak wskazano "Elbrus (Gruzja)" - blisko granicy z Gruzją, ale nie jest nawet szczytem granicznym.
bvb
2 lata temu
Szkoda człowieka :( Z górami nie ma żartów.
głupia sprawa
2 lata temu
Ciekawą konstrukcję ma Kazalnica, jeśli można tam spaść z postawy ściany kilkaset metrów, będąc na szczycie. Gratulacje państwo redaktorzy. Oby tak dalej!
emeryt
2 lata temu
co on robił na szczycie o 23 ?
Gost
2 lata temu
Szkoda człowieka, mógł jeszcze sporo dobrego w życiu zdziałać, a Elbrus nie leży w Gruzji.
stary emeryt
2 lata temu
Wyrazy współczucia lecz od kiedy można się dostać do pracy w policji w wieku 18 lat?
bErTYVMX
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić