o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Tragiczny incydent w czasie weekendu. Pies zaatakował dzieci

53
Podziel się

W Miedzianej Górze koło Kielc doszło do tragicznego incydentu - pies zaatakował dwie siostry w wieku 9 i 10 lat. Do ataku doszło ponieważ dzieci trzymały kota.

Dziewczynki zostały przewiezione do jednego z kieleckich szpitali.
Dziewczynki zostały przewiezione do jednego z kieleckich szpitali. (Agencja Gazeta, Jakub Orzechowski)
bEhVZUMl

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotę ok. godziny 19:00. Dziewczynki były wraz z rodzicami w odwiedzinach na prywatnej posesji. Według ustaleń policji, siostry wraz z córką właścicieli bawiły się na podwórzu z kotem. Dziecko gospodarzy postanowiło urozmaicić zabawę wypuszczając z kojca psa. Zwierzę należało do niezwykle niebezpiecznej rasy, tosa inu - hodowanej niegdyś w Japonii do walk psów. Pies najprawdopodobniej zainteresował się kotem trzymanym na rękach przez jedną sióstr i zaatakował dziewczynki, by się do niego dostać. Cały incydent zakończył się pogryzieniem obu sióstr. 10-latka została raniona w brzuch, plecy i rękę, natomiast młodsza, 9-latka, została pogryziona w szyję - poinformował rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji, Kamil Tokarski.

Gdy rodzice dzieci zorientowali się, co dzieje się na podwórku, odciągnęli psa. Siostry trafiły do szpitala w Kielcach. Zarówno właściciele psa, jak i rodzice dziewczynek, byli trzeźwi. Według informacji policji pies był szczepiony.

Źródło: wyborcza.pl

bEhVZUMO
KOMENTARZE
(53)
zawsze
4 lata temu
Nic nie napiszę na temat mądrości psiarzy, tylko jedno, jak dobrze że wszystko zostało w rodzinie i oby zawsze tak było
Pola
4 lata temu
Co za bezmyślnie dziecko! Psa trzeba uśpić.
Joanna
4 lata temu
Tosa inu .... to bydle jest
bEhVZUMP
m.p
4 lata temu
Najważniejsze że rodzice byli trzeźwi- tylko czy pies był trzeźwy i poczytalny?
paw
4 lata temu
byli trzeźwi ale nie powiedzieli siorką że kot, pies są dobrymi przyjaciółmi
aba
4 lata temu
Jesteście beznadziejni z tymi głupawymi komentarzami
Krecik
4 lata temu
Najważniejsze ze pies był szczepiony, dzięki temu może nadal atakować i gryźć, jak to pies, i nikogo nie zakazi, chyba ze zagryzie, ale to mu wolno. Ja , gdybym był rodzicem dzieci, psa bym zabił, bo jest nie ułożony i niebezpieczny. Właściciele psa powinni ponieść całkowicie koszt leczenia pogryzionych dzieci, trudno, nie ma bezpiecznych psów.
efs
4 lata temu
psu nie można ufać, pies musi być szkolony zadbany, wyprowadzany, to nie KOT że się sobą sam zajmie i ogarnie reszte spraw w domu tylko te małe psiaki jakość dziwnie są spokojniejsze choć też mogą krzywdę zrobić
JA
4 lata temu
a kot i pies były trzeźwe ?
kazimierzstan...
4 lata temu
A może pociągnąć do odpowiedzialności właścicieli psa? Pies nie jest niczemu winien, to ludzie ukształtowali go w ten sposób,
wilk
4 lata temu
Tu jest wina tylko bezmyślnych rodziców
gosc
4 lata temu
I znow przez glupote dziecka, to jej wina a nie psa. Zawsze kiedy czytam ,ze jakis pies pogryzl dziecko , to wiem ze to nie wina psa tylko czlowieka. Mam nadzieje, ze kotek zyje.
nbnbnbn
4 lata temu
A co pies winnien ?Czytacie ze zrozumieniem one go wypuscily bo chcialy urozmaicic zabawe jesliby rodzice wiedzieli napewno by nie doszlo do tego w tej kwesti sa winne dzieci bo nie spytaly wlasciciela czy moga go wypuscic ani rodzicow Wlasciciel chowa zwierzaka i napewno jak mial madrego wlasciciela bez powoduby nie ruszyl tu zawinily one wiadomo ze nie wszystkie psy lubia koty sama mam psa rasowego i dobrze wiem ze bez wlasciciela zgody zadne dziecko nie powinno sie bawic z psem lub go wypuszczac tym bardziej bez opieki
bEhVZUMH
azxc
4 lata temu
Psa uśpić, właścicieli pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Koniec tematu. Tu nie ma miejsca na sentymenty i prawa zwierząt.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić