Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Trump w Polsce, a na Bałtyku manewry. Rosjanie i Chińczycy wysyłają sygnał

26
Podziel się

Pierwsza wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Europie Wschodniej nie mogła obyć się bez reakcji ze strony innych potęg. Jego odwiedziny w naszym kraju zbiegną się z rosyjsko-chińskimi manewrami na Bałtyku.

Chińskie okręty
Chińskie okręty (PAP, Adam Warżawa)
bEEsrozp

Na Morzu Bałtyckim pojawiły się trzy chińskie okręty wojenne, w tym niszczyciel rakietowy CNS "Changsha". Okręty wypłynęły z bazy chińskiej marynarki wojennej w zatoce Talong na wyspie Hajnan 18 czerwca.

Wraz z rosyjskimi jednostkami przeprowadzą ćwiczenia Joint Sea 2017 w okolicy Kaliningradu i Sankt Petersburga. To pierwszy przypadek ćwiczeń rosyjsko-chińskich na Morzu Bałtyckim. Kolejne fazy manewrów odbędą się już w innym rejonie świata - na Morzu Japońskim i Ochockim.

Manewry zbiegną się z wizytą w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa, więc ćwiczenia w tym czasie w tym miejscu można odczytywać jednoznacznie jako demonstrację siły i sygnał dla Stanów Zjednoczonych.

bEEsrozr

We wtorek na Kremlu pojawi się chiński przywódca Xi Jinping, z którym będzie rozmawiał Władimir Putin. Prezydent ChRL przybył do stolicy Rosji w poniedziałek wieczorem i już nieoficjalnie spotkał się z Putinem.

Przed wylotem Xi podkreślał, że kontakty z Rosją są najlepsze w historii.

Chińczycy razem z Rosjanami

Manewry zawsze są dobrą okazją do prowokacji. W poprzednim roku ćwiczenia chińskiej i rosyjskiej marynarki wojennej odbyły się na spornym Morzu Południowochiński w pobliżu prowincji Guangdong. Chiny roszczą sobie prawa do większości akwenu Morza Południowochińskiego. Roszczenia terytorialne dotyczą Spratly i Wysp Paracelskich i od lat wywołują konflikty z krajami regionu, głównie z Wietnamem, Filipinami, Brunei i Tajwanem, a także w mniejszym stopniu z Malezją i Indonezją.

bEEsrozx

Źródło: "Daily Mail"

bEEsrozS
KOMENTARZE
(26)
JOn
4 lata temu
Jankesi już popuszczają gnojem ha ha
rubikoń
4 lata temu
Nie głupie byłoby wywołanie wojny z Chinami,jak doszliby do Dniepru przeprosilibyśmy ładnie i pojednali z Chińskim narodem.
Jedwab i len
4 lata temu
To niedługo będzie wojna polsko-chińska?Wojska chińskie już jadą do Polski "Jedwabnem szlakiem".
bEEsrozT
awd
4 lata temu
the purge bedzie ja chce oczyszczac
Arekarekk
4 lata temu
No i co niech sobie ćwiczą jaki w tym problem ??? Jankesy ćwiczą i jest ok ale jak już rosja i jeszcze chiny do tego to wówczas wietrzy sie spisek ..... co za popieprzony system i mydlenie oczu.
ziutek
4 lata temu
Bałtyk jest też i ich więc mają prawo sobie tam robić co chcą - Powinni jeszcze na Kubie zrobić sobie manewry jak Amerykanie na Bałtyku
pajace !
4 lata temu
Dlaczego nie można "otworzyć" info o tym jak Adrian zakpił z Baracka ?
Lech
4 lata temu
Putin dla agentów rosyjskich którzy otrzymali obywatelstwo polskie jest najlepszy i dlatego się im nie podoba Prezydent USA te wpisy o tym mówia.
jbox-er
4 lata temu
załatwią roszczenia pejsów,a czopek nawet nam o tym nie wspomni.Oj, zdziwimy się.Już planują ostrą podwyżkę podatków.
ja
4 lata temu
Od czasu do czasu przeglądam komentarze. Niezmiernie rzadko pojawi się wpis na temat. Zazwyczaj jest to hejt z prawa, lub lewa nie mający nic wspólnego z tematem. Albo są to płatne głuptasy, którzy za pare groszy napiszą co im każą,lub ludzie chcący zaistnieć choćby anonimowo.I jak się do tego odnieść....
Ostry
4 lata temu
Dobrze, ze w zanadrzu sa Chinczycy - ktos musi poskromic imperialne zapedy 79-ciu najbogatszych ludzi swiata.. P.S. Za tzw. komuny w Polsce wszystkie media mowily o imperialnych zapedach Zachodu, a nikt w to nie wierzyl. Dzisiaj zadne media o tym nie mowia, a wszyscy go widza.
ollla
4 lata temu
a co ukraina im się - ruskim znudziła cała europa patrzyła na Krym i co NIC !!!! ruskie już tam są!!!!niemcy z ruskami rurociąg ciągną i co my patrzymy a co to szlachta czy cooo!!!!!!!!!!!!!
df
4 lata temu
"Pierwsza wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Europie Wschodniej" - Polska nie leży w Europie Wschodniej. Ani geograficznie i geometrycznie - środek Europy i środek Polski jest koło Łodzi. Ani politycznie - od 1989 r. Ani historycznie - od czasów chrztu Polski w 966 r. jesteśmy w kręgu cywilizacji łacińskiej. Ani w jakikolwiek inny sposób. Aż przykro, że takie bzdury pisze podobno polski dziennikarz.
bEEsrozL
jarek
4 lata temu
Z jakiej okazji chińczyki na Bałtyku? Przecież to jawna inwazja !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić