o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Turystka z Warszawy groziła ratownikom TOPR. Opisali ją w kronice

749
Podziel się

Kobieta zadzwoniła na linię TOPR i zażądała auta, które miałoby ją zwieźć ze szlaku. Jako przyczynę zgłoszenia podała kontuzję. Okazało się jednak, że bolą ją tylko kolana. Zrobiło się nieprzyjemnie.

ratownicy topr
ratownicy topr (newspix.pl)
bDzpoqpx

29-letnia turystka z Warszawy była na szlaku drugi dzień. Zadzwoniła do TOPR o godz. 12.06 w sobotę i poinformowała, że jest kontuzjowana. Podczas wywiadu, jaki rutynowo przeprowadza ratownik, okazało się, że nic zagrażającego jej życiu się nie stało.

W schronisku na Ornaku kobietę zbadał lekarz. Okazało się, że bolą ją kolana. Mimo to, gdy w rozmowie telefonicznej z pracownikiem TOPR usłyszała, że ratownicy są obecnie zajęci i być może zwiozą ją w późniejszym terminie, próbowała wymusić interwencję. 29-latki nie satysfakcjonowały rady ratownika, który zalecił jej by "spokojnie odpoczęła". Jak nie przyjedzie samochód "będzie Pan miał przesr…" mówiła do słuchawki.

bDzpoqpz

Zamiast ratowników TOPR dyspozytor powiadomił policję. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o nieuzasadnionym wezwaniu.

Tyle mówi się o nieodpowiedzialnych turystach, a mimo to wciąż znajduję się tacy, którzy chcieliby traktować górskich ratowników jak komercyjną firmę na zawołanie. Ręce opadają.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzpoqqa
KOMENTARZE
(749)
Lucas
2 lata temu
Typowy wsiór ze stoLycy któremu sie coś wydaje ... a tak naprawdę rodzice przywieźli go w słoiku z chaty krytej sianem tylko wychować zapomnieli .
Ceper
2 lata temu
I takie tępe dzidy powinny płacić za "podwózkę" nawet 200 % rzeczywistych kosztów operacji.
??
2 lata temu
Skąd się tacy tępi ludzie biorą??
bDzpoqqb
tak
2 lata temu
Dajcie jej zdjęcie, żeby żaden chłop nie wszedł w życiu na taką MINĘ.
radykał
2 lata temu
A po co zbędne dysputy wystarczy obciążenie kosztami interwencji TOPR czy policji i to tak żeby to odczuła.
Najnowsze komentarze (749)
Ana
2 lata temu
Buhahah a ona na pewno była z Warszawy ???? Czy to tylko kolejny SŁOIK z przerostem ego nad treścią mieszkający w wawie "5 minut"?
eu
2 lata temu
wystawic rachunek taki by starczyło dla 10 naprawde potrzebujacych pomocy
olek_01
2 lata temu
Tępa dzida
Adam
2 lata temu
Wychodzi bezstresowe wychowanie.
Fiona
2 lata temu
Proponuję podnieść 500+ do 1000+ a więcej takiego elementy jeszcze wylegnie
długoPiS
2 lata temu
Elektorat PO na wakacjach !!
warszawianka
2 lata temu
Faktycznie, ręce opadają. To dziewczę obraża moje miasto. Chodzę po górach więcej lat niż ma ta pani i nigdy nie wzywałam pomocy z powodu bolących kolan czy złego samopoczucia. Po prostu sobie radziłam. Powinno być obowiązkowe ubezpieczenie, a jak nie - płacimy za takie kaprysy.
MP3
2 lata temu
Ta Warszawa to największa wieś w Polsce.
bDzpoqpT
Ja
2 lata temu
Pokolenie wychowywanych bezstresowo
marian
2 lata temu
przekłuwanie bąbli, przyklejanie plastrów, owijanie bandażem, wcieranie maści albo , zasypka... Po to się idzie w góry żeby doświadczyć takich "przyjemności". Po tygodniu już jest OK, kondycja rośnie i potem to sama przyjemność. Trzeba było zostać w domu - tam do takich "chorób" można wezwać taksówkę.
snicers69
2 lata temu
Krowa z Warszawki
Lukas84
2 lata temu
warszaFianka...a nie określiła jakiej marki auto i czy z lodówka na szampana czy może wersja bieda edition jakiegoś 4x4 ?
Venom1605
2 lata temu
Wiecie jak teraz jest!!!! Coraz więcej wykształconych, a coraz mniej mądrych. A turyści w Tatrach są tego doskonałym przykładem.
Venom1605
2 lata temu
To że warszawiacy w Tatrach to największe bydło, było wiadomo już dawno!!!! Jak się niema kondycji do chodzenia po górach, bo paluszek zaboli albo nóżki, to niech idą się polansować do galerii. Góry to nie deptak nad morzem. To są typowi janusze gór, klapki, szpilki, alkohol, nie odpowiednie ubranie, a na koniec przecież obowiązkowo dafilada na Krupówkach. A kultura osobista to słowo że słownika wyrazów obcych dla takich gamoni!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić