Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Adam Bednarek11.07.18 (15:33)

Turystyczne loty w kosmos z Rosji. Pierwszy start planowany na 2025

Podpisano już porozumienie w sprawie budowy centrum kosmicznego. To właśnie stamtąd turyści będą lecieć w kosmos z Rosji.
Materiały prasowe

Centrum kosmiczne, które wyśle rakietę w przestrzeń kosmiczną, może zostać zbudowane w Rosji już za pięć lat, ogłosiło we wtorek Uralskie Przedsiębiorstwo Badań i Produkcji Automatyki - pisze serwis rp.pl.

Kiedy pierwszy lot z turystami? Start z Rosji planowany jest na rok 2025. Statek kosmiczny z pasażerami ma ważyć 7 ton, zaś masa startowa rakiety wyniesie maksimum 80 ton. Na razie nic nie mówi się o ewentualnej cenie biletów, ale możemy się domyślać, że na razie taka zabawa szykowana jest wyłącznie dla najbogatszych.

REKLAMA

Wygląda na to, że kosmiczna turystyka zaczyna się coraz bardziej rozkręcać. Niedawno informowaliśmy, że firma kosmiczna Blue Origin, której właścicielem jest sam szef Amazona Jeff Bezos, już w 2019 roku rozpocznie sprzedaż biletów na pierwsze kosmiczne loty turystyczne.

Przed 2025 roku będzie można wynająć w kosmosie… hotel. Hotel będący stacją kosmiczną znajdować się będzie 320 km nad Ziemią. Dla porównania, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest 400 km nad Ziemią. Pierwsi goście trafić mają tam w 2022 roku, a ceny za pobyt zaczynają się od 9,5 mln dolarów za osobę.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij