Wróć na
Marek Kacprzak
Marek Kacprzak
|

Tusk przed Trybunał Stanu? Horała poddał się walkowerem

87
Podziel się

Gdzie diabeł nie może, tam... wiadomo kogo posyła. Tam, gdzie ze znalezieniem winnych luki VAT-owskiej nie może poradzić sobie Marcin Horała, tam chce się wspomóc Trybunałem Stanu. Wizja kolejnej potyczki z Donaldem Tuskiem sprawiła, że poddał się walkowerem.

Marcin Horała poddał się walkowerem przed kolejną potyczką z Donaldem Tuskiem - pisze Marek Kacprzak
Marcin Horała poddał się walkowerem przed kolejną potyczką z Donaldem Tuskiem - pisze Marek Kacprzak (East News, Andrzej Iwańczuk/Reporter)
bCNYLIad

Zaskakuje w tej sytuacji tylko to, że część opozycji i komentatorów czuje się zaskoczona takim finałem prac komisji. Jedyne rzeczywiste zaskoczenie miało miejsce kilka dni temu, gdy pojawiła się zapowiedź, że to koniec, że więcej przesłuchań nie będzie, że pora na publikację raportu. I stało się tak mimo licznych zapowiedzi, że Tusk musi stanąć przed komisją, że wciąż wiele spraw jest do wyjaśnienia, że wciąż bez odpowiedzi pozostaje tak wiele pytań, ktore należy zadać byłemu premierowi.

Czy brakło czasu, czy determinacja była za mała, czy może ktoś zdecydował, że lepiej ogłosić raport, dając już teraz alternatywne do rzeczywistości tematy dla mediów wspierających władzę - nie dowiemy się pewnie nigdy. Każdy zostanie przy swojej, pasującej mu interpretacji. Sporny pozostaje tylko czas ogłoszenia raportu końcowego i rezygnacja z kolejnego przesuchania tego najważniejszego dla komisji świadka. Który od samego początku był przez jej przewodniczącego przedstawiany nawet nie jako świadek, a jako sprawca, którego skazanie jest tylko formalnością.

Nikt nie wyjaśnił, jak Tusk wspierał mafię

Na nic jednak przesłuchania, wywody, materiały i publicystyka. Nikomu nie udało się jasno wytłumaczyć i pokazać, jak Tusk organizował i wspierał mafię VAT-owską. Tego, że na tym w jakiś sposób skorzystał, też wykazać się nie udało. Ale skoro prezes Kaczyński mówi, że w polityce liczy się wiarygodność, a tyle razy mówiło się już "a", to czas powiedzieć i "be". Duża część ostatniej kampanii wyborczej przebiegała pod hasłem rozliczenia władzy ze złodziejstwa, afer i wszystkiego tego, co Platformie słusznie czy nie zostało przypisane.

bCNYLIaf

Zobacz też: Komisja ds. VAT. Tusk punktuje Horałę ws. państw unijnych

Skoro kolejna kampania rozpoczęła się na dobre, to należy się spodziewać pytań od suwerena i największych antyTuskowców, co z tym rozliczeniem, co z tym programem "cela+". Co w końcu z tym odesłaniem na śmietnik historii tych wszystkich zdrajców i sprzedawczyków. W tym Tuska, Kopacz, Rostowskiego i innych. Tu z pomocą wchodzi on, przewodniczący Horała ze swoim wnioskiem postawienia "ich wszystkich" przed Trybunał Stanu.

PiS swoje zrobił. Reszta to wina "tamtych"

Już nie trzeba się będzie pokrętnie przed wyborcami tłumaczyć na piknikach, wiecach i dożynkach, że tyle było gadania o złodziejstwie, a nikomu włos z głowy nie spadł. Przy takim materiale dowodowym nikomu nic spadać nie będzie, ale teraz to już wina tych, co to chowają się za immunitetami - sędziów, kasty, czy kogo tam jeszcze. PiS swoje zrobił. Winnych wskazał.

bCNYLIal

Dlatego zaskoczenia nie ma żadnego. Może jedyne jest takie, że PiS, które na sztandarach ma umiar, niepotrzebnie wydało tyle pieniędzy na działanie komisji. Zbędnie traciło tony papieru na drukowanie akt i raportów. Poświęciło cenny czas swoich najlepszych śledczych. Ten sam raport można było ogłosić bez prac tej komisji. To, co w nim zostanie zawarte, było wiadomo jeszcze zanim komisja w ogóle zaczęła pracować.

Marek Kacprzak dla WP Opinie

bCNYLIaG
KOMENTARZE
(87)
Szok
12 miesięcy temu
Ot dojna zmiana PISS .
joda
12 miesięcy temu
To by ł cyrk a nie żadna komisja a my za wszystko zapłaciliśmy.
styl pisowski
12 miesięcy temu
Zlodziej zawsze bedzie krzyczal lapac zlodzieja
bCNYLIaH
wybprca
12 miesięcy temu
Serce Internetu powinno zmienić nazwe na Głupol Internetu bo piszą coraz większe brednie.
start
12 miesięcy temu
I bardzo dobrze ,trzeba rozliczyć wszelkiego rodzaju aferzystów ,złodziei czy zdrajców .Ale mam wrażenie , że nic z tego nie będzie ,w Polsce politycy ,wysocy urzędnicy i milionowi złodzieje są całkowicie bezkarni .
Najnowsze komentarze (87)
kghj
11 miesięcy temu
do paki zdrajcow i sprzedawczykow ,z PO,PSL,SLD,N.-RUDY Z WERMACHTU pierwszy
Wlodek
11 miesięcy temu
Ale ten Tusk stoi wam w gardle. Polujecie na niego, jak w jaliejs obsesjo. To chore!
Leosia
11 miesięcy temu
Jaki walkower? Przecież o to w tej komisji chodziło ! Autor artykułu to kompletny ignorant !
prawda
11 miesięcy temu
Brawo PiS,u ruskich Tusk i Kopara dostaliby od razu czapę za te przekręty a nie trybunał...
Leosia
12 miesięcy temu
Za rządów Tuska i Kopacz wyprowadzono z Polski 250 mld złotych , czy premierzy tych rządów o tym nie wiedzieli?!
SOS
12 miesięcy temu
Chory chorała, chory pis, chory rząd, chore państwo.
bl ble
12 miesięcy temu
wielka wina tuska
kgbt
12 miesięcy temu
Tusk ma ochronę Putina i Merkel i dlatego mu nic nie zrobią. Specjalni agenci Putina, których jest sporo w Polsce otoczyli go opieką bo to może jest ich człowiek?
bCNYLIaz
oko
12 miesięcy temu
pisowskie chamstwo calego rzadzenia samo powinno natychmiast stanac przed trybunalem kazdy a nich jest zdrajca oszustem tylko biora miliony do swojej kieszeni a reszte wydaja oszustowi rydzykowi i niech nie piepsza ze dali 500 to wszystkim mordy pozamykaja banda zlodzieji
TRYBUNAŁ STAN...
12 miesięcy temu
TUSK i inni POplecznicy szukają miejsca na ucieczkę
Lipa
12 miesięcy temu
Żenujacy artykuł redaktorka pod wezwaniem świętego tuska.
az
12 miesięcy temu
Pisowskie komisje jak smoleńskie obchody. Dużo kłamstwa, chłamu, oszustw , oszczerstw w imię pisowskiego prawa i sprawiedliwości.
adek
12 miesięcy temu
Ten PiS i jego Ministerstwo nieSprawiedliwości to jest jakaś kpina i cyrk na kółkach.
Hans
12 miesięcy temu
Jak tak dobrze było za czasów Tuska i Kopacz to dlaczego minister finansów ciągle mówił że nie ma pieniędzy i nie będzie ,okradli polaków a teraz nie chcą odpowiadać za wszystkie złodziejstwa i kradzieże . Trybunał stanu to odpowiednie miejsce dla rozstrzygnięcia tych zarzutów zapisanych w konstytucji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić