o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

TVP chce przeprosin. Domaga się też wpłaty na WOŚP

29
Podziel się

Telewizja Polska wysłała wezwanie przedprocesowe za oświadczenie "Dość nienawiści w TVP". Otrzymało je 47 sygnatariuszy, którzy podpisali się pod deklaracją. Publiczny nadawca domaga się od nich przeznaczenia tysiąca złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Stowarzyszenie zapowiedziało, że nie zamierza przepraszać.

TVP domaga się przeprosin i wpłaty pieniędzy na cele charytatywne za naruszenie jej dóbr
TVP domaga się przeprosin i wpłaty pieniędzy na cele charytatywne za naruszenie jej dóbr (PAP, Jacek Turczyk)
bDYeDFyZ

Sprawa dotyczy oświadczenia, które Towarzystwo Dziennikarskie wydało w połowie stycznia. Według stowarzyszenia "Wiadomości" TVP relacjonując wydarzenia po śmierci Pawła Adamowicza naruszały "standardy etyki dziennikarskiej". Dodatkowo miały łamać ustawę o radiofonii i telewizji "walcząc z nienawiścią wybranych polityków, nie widząc win innych, a najbardziej - własnych". Pod oświadczeniem podpisało się 47 osób.

Telewizja Polska wysłała do stowarzyszenia wezwanie przedprocesowe domagając się przeprosin za naruszenie jej dóbr osobistych. Pismo trafiło m.in. do Seweryna Blumsztajna, Jana Dworaka, Renaty Kim, Jana Ordyńskiego, Przemysława Szubertowicza, Wojciecha Czuchnowskiego czy Jacka Żakowskiego. Ogłoszenie ma być opublikowane przez 7 dni m.in. na stronie Towarzystwa Dziennikarskiego oraz portalach branżowych. Dodatkowo TVP żąda, aby każdy z sygnatariuszy zapłacił tysiąc złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

bDYeDFzb

Stowarzyszenie odniosło się do żądań w komunikacie. "Nie zmieniliśmy zdania na temat dziennikarstwa uprawianego przez TVP. Jest to nachalna propaganda nie mająca nic wspólnego z regułami dziennikarstwa, obiektywizmem i umiarem. Nie znajdujemy powodów by przepraszać TVP, będziemy dalej ją krytykować i nie damy się zastraszyć. Jesteśmy gotowi bronić naszej opinii przed sądem" - czytamy w dokumencie.

Zobacz także: Spekulacje o przyszłości TVP i Jacka Kurskiego. Komentarz Joanny Lichockiej

bDYeDFzh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYeDFzC
KOMENTARZE
(29)
Obydwa
2 lata temu
Teraz nawet Owsiakowi wchodza w d.....? Zenada przez duze K !
jabol
2 lata temu
adamowicz to zwykly zlodziej i hochsztapler ktoremu ktos zrobil przysluge zarzynjac go na widowni i postawil go na rowni ze swietymi. Powinien siedziec w kryminale a teraz jest wyslawiany. Niedlugo w ksiazkach o nim napisza jak o Dmowskim albo Drzymale. Qrwa co z wami sie dzieje kolki?
Jan
2 lata temu
I właśnie w komentarzach mamy pełny obraz mowy nienawiści brawo
bDYeDFzD
Orszt
2 lata temu
Złodziej woła łapać złodzieja i odwraca uwagę od siebie spokojnie kradnąc. Tak jest z opozycją. Można bardzo łatwo prać mózgi, jak mówił Gebels kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą, niestety.
A już im do.t...
2 lata temu
A co za różnica. Jedni i drudzy sieją nienawiść do oponentów.
cvvbb
2 lata temu
TVN bardziej obrzydliwy antypolski
jakiś żart
2 lata temu
Buu ha ha ha
A..... Jak
2 lata temu
I co? Że niby jak wpłacą na WOŚP to my rodacy popatrzmy na tę maskaradę przychylniejszym okiem? Hipokryci!!
wilczek_764
2 lata temu
Nie oglądam i nie czytam wypocin.. Wszelkiej maści tzw dziennikarzy... Są nieobiektywni w wydalaniu z siebie potoku słów jakości "szamba"...
marek
2 lata temu
tusk naprawi tzw. telewizje polską w jeden dzień i niecierpliwie na to czekam :-)
Ciemny lud ni...
2 lata temu
Paranoja, to tak jakby gwałciciel żądał od swojej ofiary odszkodowania za upośledzenie słuchu, bo zbyt głośno krzyczała.
gnomki
2 lata temu
Stowarzyszenie powinno rozważyć także akt oskarżenia o upowszechnianie nieprawdy, być może etatowi telekłamcy trochę by się opamiętali.
marek
2 lata temu
zakodować polską telewizję i zlikwidować abonament za pisowskie wiadomości :-)
bDYeDFzv
Jarek budowni...
2 lata temu
Najlepsza obrona to ślepy atak.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić