REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Tomasz Sąsiada09.10.19 (21:21)

TVP zdecydowała za Brukselę. Ogłaszają więcej pieniędzy dla rolników

Ledwo zapadła decyzja o tym, że Janusz Wojciechowski będzie unijnym komisarzem ds. rolnictwa, a publiczna telewizja już ogłasza sukces. Nie czeka, aż Polak oficjalnie przejmie tekę i serwuje widzom osobliwy pasek.
WP.PL

"Polscy rolnicy dostaną więcej pieniędzy" - takie hasło trafiło na pasek podczas wywiadu z Januszem Wojciechowskim w środowym "Gościu Wiadomości".

Oznajmiający charakter tego sformułowania nie oddaje jednak ani stanu faktycznego (nie ma żadnych unijnych decyzji w tym zakresie), ani słów nowo wybranego unijnego komisarza z Polski (który mówił o szansie, a nie o pewnym i już osiągniętym sukcesie).

REKLAMA

Taka treść na pasku w publicznej telewizji pojawiła się dokładnie w momencie, gdy Wojciechowski odpowiadał na pytanie, czy będzie walczył o większy budżet na rolnictwo.

Obejrzyj też: Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

- Podczas wysłuchania w Parlamencie Europejskim mówiłem, że unijne rolnictwo stoi przed dużymi wyzwaniami. Będę robił wszystko, żeby zwiększyć budżet na rolnictwo. Mogę dziś powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, by tak się stało - mówił Wojciechowski w wieczornej rozmowie w TVP.

- Będę walczył o to, żeby rolnictwo było wspierane w możliwie jak największym stopniu - dodał.

Wojciechowski nie stwierdził, że większy budżet jest już pewny. Nie mówił w tej wypowiedzi o polskich rolnikach. Mimo to uznano, że pasek z hasłem "Polscy rolnicy dostaną więcej pieniędzy" jest jak najbardziej adekwatny.

W dalszej części wywiadu Wojciechowski również nie twierdził, że coś w kwestii pieniędzy dla polskich rolników jest już pewne. - Nierówność w dopłatach jest dużym problemem. Zapowiedział jedynie: - Mogę powiedzieć, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze do wyrównania dopłat i sprawiedliwej, równej dla wszystkich polityki rolnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij