o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Twitter planuje zwiększenie liczby znaków

2
Podziel się

Po wrześniowych testach zwiększających długość wiadomości ze 140 do 280 znaków, Twitter poinformował w wtorek, że planowane zwiększenie do 280 znaków obejmie większość użytkowników. Nowy limit nie obejmie tweetów pisanych po japońsku, koreańsku i chińsku.

Twitter posiada 330 milionów użytkowników
Twitter posiada 330 milionów użytkowników (PAP, Abaca Abaca)
bDYTVHSd

Podczas okresu testowego, tylko 5 proc. tweetów przekraczało 140 znaków, a tylko 2 proc. przekraczało 190 znaków. Jednak użytkownicy, którzy tworzyli dłuższe tweety, zyskiwali więcej "obserwujących", którzy ponadto bardziej angażowali się w poruszane tematy.

Zwiększenie ilości znaków stanowi część planu przyciągnięcia nowych użytkowników i "zniesienia ograniczenia", które powodowało, że użytkownicy rzadziej wysyłali wiadomości.

Wzrost popularności Twittera, jako źródła informacji wynika z popularyzacji tego medium przez prezydenta USA Donalda Trumpa, który na szeroką skalę wykorzystał Twittera w swojej kampanii przedwyborczej.

bDYTVHSf

Obecnie Twitter posiada 330 milionów użytkowników, a około 9 proc. wszystkich tweetów liczy dokładnie 140 znaków.

bDYTVHSG
Źródło:
KOMENTARZE
(2)
jk
4 lata temu
To pewnie zasługa Trumpa.
Niech piszą e...
4 lata temu
A po co w ogóle jakiekolwiek limity? Każdy ma innych followersów. Niektórzy lubią czytać inni nie. Twitujący sami powinni się zorientować jaka jest optymalna liczba znaków dla ich followersów.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić