REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 31 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Aleksandra Chruścielewska30.07.19 (13:44)

Tych ryb lepiej nie jedz. Oto najbardziej szkodliwe dla człowieka gatunki

Ryby nie zawsze są zdrowe. Codzienne spożywanie pangi czy łososia może mieć bardzo poważne skutki. Oto gatunki ryb, których należy unikać.
123RF

Lekarze i dietetycy zalecają, aby spożywać jak najwięcej ryb. Za sprawą zawartych w nim witamin A i E korzystnie wpływają na naszą skórę oraz włosy. Witaminy z grupy B chronią zaś przed nowotworami. Nie należy zapominać również o zawartych w rybach kwasach tłuszczowych omega-3. Wzmacniają naszą odporność, a także zapobiegają nadciśnieniu, miażdżycy oraz chorobom układu krążenia. Okazuje się jednak, że częste spożywanie ryb może mieć również wiele negatywnych konsekwencji. Dlatego tak ważna jest znajomość gatunków ryb. O ile codzienna konsumpcja pstrąga z pewnością pozytywnie odbije się na naszych zdrowiu, o tyle częste jedzenie np. pangi może się bardzo źle skończyć. Oto gatunki najbardziej toksyczne gatunki ryb.

Łosoś hodowlany

REKLAMA

To jeden z najpopularniejszych gatunków ryb. Spożywany nie tylko jako główne danie, ale także jako dodatek do sałatek czy kanapek. Z badań Morskiego Instytutu Rybackiego wynika, że ryba ta zawiera najwięcej szkodliwych związków chemicznych, dokładnie dioksyn i dl-PCB. Dodatkowo te masowo hodowlane ryby mają stały kontakt ze swoimi odchodami i karmione są wątpliwej jakości karmą.

Panga

Specjaliści od dawna ostrzegają przed pangą. To gatunek wyławiany z zanieczyszczonej rzeki Mekong w Wietnamie. Nie dość, że ryba ta ma właściwie żadnych wartości odżywczych, to dodatkowo zawiera w sobie wiele niebezpiecznych składników, są to m.in. groźne toksyny, metale ciężkie, antybiotyki a czasem nawet hormony ludzkie.

Tilapia

Ta pochodząca z Chin ryba jeden z najczęściej hodowlanych gatunków na świecie. Tilapia podobnie jak panga nie zawiera praktycznie żadnych wartości odżywczych. Niebezpieczne okazać się może również to, że karmiona jest odpadkami i końcówkami z produkcji jedzenia, a czasem nawet odchodami zwierząt.

Rekin

W składzie większość ryb znajdować może się rtęć. Należy pamiętać jednak, że jej ilość wzrasta wraz z wielkością ryby. Oznacza to, że rtęć znajdująca się w ciele rekina może być dla niektórych szkodliwa. Na jej działanie szczególnie narażone są kobiety karmiące oraz w ciąży. Rtęć zawarta w rybie może bowiem uszkodzić płód lub zaszkodzić dziecku.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij