o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

"Tylko nie mów nikomu". "FAZ" o filmie Tomasza Sekielskiego. Mocny komentarz

36
Podziel się

Komentując film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze o "odpychającej podwójnej moralności obrońców tradycyjnych wartości". Nazywa Kościół "autorytarną organizacją o skostniałej ideologii". Wspomina też o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim.

"Tylko nie mów nikomu" od kilku dni robi w Polsce furorę - czytamy
"Tylko nie mów nikomu" od kilku dni robi w Polsce furorę - czytamy (Agencja Gazeta, Franciszek Mazur)
bEratkxx

"Powołując się na naukę Kościoła katolickiego i z jego wsparciem, polska prawica prowadzi działania przeciwko mniejszościom seksualnym" - pisze Reinhard Veser w komentarzu opublikowanym we "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jak zaznacza, dyskryminacja homoseksualistów uzasadniana jest ochroną chrześcijańskich wartości i rodziny. "Jarosław Kaczyński, przywódca partii rządzącej PiS, utożsamia krytykę pod adresem Kościoła ze zdradą ojczyzny" - kontynuuje autor.

"W tym samym tonie utrzymane są reakcje jego partii na film dokumentalny, który od kilku dni robi w Polsce furorę, ponieważ dostarcza dowodów na to, że polscy biskupi systematycznie tuszowali przypadki seksualnego wykorzystywania (dzieci) przez księży" - czytamy w "FAZ".

bEratkxz
Zobacz także: Zobacz także: Rzecznik rządu pytana o film Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań w studiu

Na finiszu kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ta sprawa może stać się "poważnym problemem" dla PiS - ocenia Reinhard Veser.

Ta postawa demaskuje przede wszystkim "odpychającą podwójną moralność" tych obrońców "tradycyjnych wartości", którzy twierdzą, że "chronią dusze dzieci przed niemoralnością otwartego społeczeństwa" akceptującego ludzi o wszystkich orientacjach seksualnych i wszystkich tożsamościach - czytamy.

bEratkxF

Przykład Polski pokazuje po raz kolejny, skąd nadchodzi rzeczywiste zagrożenie - "od autorytarnych organizacji o skostniałej ideologii" - pisze w konkluzji publicysta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEratkya
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(36)
rs6
2 lata temu
Samochód mi wyjeli dla jaj i zapomnieli
fff
2 lata temu
Brawo Sekielski! Brawo demokracja!!
gość
2 lata temu
Ależ szczęśliwy leming bo poniża Polskę ledwo mieści się w kadrze ale opozycja to już tak ma
bEratkyb
wert
2 lata temu
Katolicki skansen psopolandia
Chendriks
2 lata temu
W ten sposób to my się Niemcom z ich marną moralnością podkładamy, teraz będą nas pouczać, tradycyjnie jako "brata mniejszego". Trochę mnie to irytuje.
Edek
2 lata temu
Niemcy zamordowali wielu ludzi 8 oni będą umoralniac 😂
Seba
2 lata temu
właśnie to jest największy problem, każdy by zrozumiał ze się trafił ksiądz przestępca pedofil itp bo to tylko ludzie, ale kościół powinien ich eliminować z największą gorliwością, a nie ukrywać itp bo to świadczy nie tylko źle o czynach ale i intencjach.
Pablo
2 lata temu
c.d. do artykułu. Samych Niemców niech niech Węgrzy i Polacy oraz inne kraje nie przyjmują, bo zrobią to samo co na własnym terenie; naważyli sobie piwa to niech piją z Angelą. Uciekają tchórze macie tą swoją zachodnią i poprawną politykę.
Pablo
2 lata temu
Niech może p.Sekielski zrobiłby dalej o tych "kapłanach" artykuł ilu z nich tych co mają "ciągoty" do dzieci jest UB i SB -kami oraz faworyzujących ze środowiskami lewackimi niech pokaże może od początku skąd się to wzięło jak tych ludzi werbowano na kapłanów. Dobitnie to pokazuje książka Anty Apostoł 1025. Poczytajcie w niej jak rozwala się KK to jest jeden z mechanizmów. Ten redaktor Sekielski nie pokaże jak to ludzie jego pokroju niszczą i demoralizują m. in. kler i polityków - tą są zachowania towarzyszy komuny.
Bb-trans
2 lata temu
jaki spasiony ten siekielski
Moralność
2 lata temu
Niemcy piszą o polskiej moralności to jakiś absurd, na niemieckich ulicach gwałcą przy byle okazji, to jest atak na polskę.
Lulu
2 lata temu
W punkt
Totalna hipok...
2 lata temu
Parę lat temu Latkowski zrobił film o pedofilach. Film nie wzbudził żadnego zainteresowania. Dlaczego ? Bo był o pedofilach z kręgów artystów, prawników, dziennikarzy, ludzi związanych z władzą, o księżach też. A rządziła lewica z Millerem jako premierem. Ale nie było zlecenia na niszczenie kościoła przez tęczowego, lewackiego "wielkiego brata" !
bEratkxT
Dfg
2 lata temu
Sprawdzimy dokładnie kto stoi za nagonka na kościół
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić