o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

"Tylko nie mów nikomu". Ofiara nie wierzy w przeprosiny abpa Głodzia

15
Podziel się

- Nie uważam, żeby te przeprosiny były szczere - komentuje słowa abp Sławoja Leszka Głodzia dla Onetu Marek Mielewczyk. Mężczyzna jest ofiarą księdza pedofila. Wystąpił w głośnym dokumencie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

"Tylko nie mów nikomu". Marek Mielewczyk nie wierzy w szczerość przeprosin abpa Sławoja Leszka Głodzia
"Tylko nie mów nikomu". Marek Mielewczyk nie wierzy w szczerość przeprosin abpa Sławoja Leszka Głodzia (PAP, Rafał Guz)
bErtdNBx

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź w niedzielę stwierdził, że "nie ogląda byle czego" odnosząc się do filmu dokumentującego przypadki pedofilii w polskim Kościele. Jego wypowiedź wywołała wiele kontrowersji. W środę przeprosił.

"Użyłem niewłaściwych słów; chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii - tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu" napisał w oświadczeniu abp Sławoj Leszek Głódź.

bErtdNBz

W szczerość słów duchownego nie wierzy Marek Mielewczyk. - Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, czytając te przeprosiny, to pytanie: dlaczego to tak długo trwało? Dlaczego arcybiskup nie mógł wypowiedzieć tych słów wcześniej? - stwierdza w rozmowie z Onetem ofiara. Mężczyzna mówi także, że w poniedziałek był przed domem arcybiskupa, gdzie grupa osób wyświetliła dokument "Tylko nie mów nikomu" na fasadzie rezydencji duchownego.

Zobacz także: Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

- Głódź nie zdobył się wówczas na to, by do nas wyjść. By przeprosić za swoje słowa. Dopiero po trzech dniach arcybiskup wydaje oświadczenie. Trzy dni to bardzo dużo mojego cierpienia - wyznaje Mielewczyk.

bErtdNBF

"Tylko nie mów nikomu" wielkim sukcesem

W ciągu pięciu dni od premiery, dokument "Tylko nie mów nikomu", który obnaża przypadki pedofilii w polskim Kościele, został wyświetlony ponad 15 milionów razy w serwisie YouTube. Film zmusił do reakcji przywódców polskiego Kościoła i liderów największych partii politycznych.

Oczekuję, jako członek wspólnoty [Kościoła - red.], natychmiastowego rozliczenia tak sprawców, jak i tych hierarchów, którzy ich ochraniali i ochraniają po dziś. Mam też nadzieję, że jutro, o 6.00 rano, do drzwi oprawców przedstawionych w filmie Sekielskiego zapuka policja" - pisał na Facebooku Paweł Kukiz.

- Poruszający i mocny - tak film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" ocenił Joachim Brudziński. Minister spraw wewnętrznych zapewnił, że prokuratura jeszcze raz przygląda się osobom, których wątki zostały w nim poruszone. - Zero tolerancji dla tych wszystkich kreatur, które w ten sposób tak dramatyczny i traumatyczny krzywdzą dzieci - zapewniał na konferencji szef MSWiA.

bErtdNBG

"Tylko nie mów nikomu" w Telewizji WP

Film Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele premierowo pokaże Telewizja WP. Pierwsza emisja w czwartek, 16 maja, o godzinie 23.00. Kolejne w piątek i niedzielę.

Telewizja WP jest dostępna naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformie NC+ (kanał: 73) oraz w kablówkach, m.in.: UPC (kanał 116/158), Vectra (128), Multimedia (38), Netia (30), Inea (28), Toya (25) i wielu innych.

bErtdNBH

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet

bErtdNCa
KOMENTARZE
(15)
gość
2 lata temu
Ciekawe że dopiero teraz jako dziadek sobie przypomniał o wykorzystaniu przez księży liczy na jakieś odszkodowanie ? ciekawe tylko że na starość sobie przypominają wszyscy molestowani i nie tylko przez księży bo i z grona celebrytów też
zkro 45
2 lata temu
abp Sławoj Leszek Głódź, to żyd z tych zainstalowanych w kościele przez żydowskie rządy do "rozwalenia od wewnątrz" więc nic dziwnego, że się ta zachowuje.
Coś nowego ?
2 lata temu
Tylko nie mów nikomu mySlałem ze nowy temat o firmie ojca w Strzegomiu !
bErtdNCb
mar_kaw_77
2 lata temu
Pan Marek ma absolutną rację. To nie były szczere przeprosiny. Pewnie przełożeniu wymusili je na nim. A może zatrybiło trochę szarych komórek, że jednak należałoby zająć jakieś stanowisko, które tłumaczyłoby (szczerą wówczas) reakcję abp. Te przeprosiny to tylko gęba pełna słów bez znaczenia dla Głodzia.
joda
2 lata temu
Nikt nie wierzy. To zakłamani faryzeusze.
go
2 lata temu
nieustanna nagonka na Kościół Katolicki w Polsce
dywan pis
2 lata temu
Dlaczego w Rejestrze pedofilow Ziobry nie ma ksiezy.
az
2 lata temu
I ma rację. Też nie wierzę w ich kłamstwami. I będą kłamać bo przywykli do lekkiego życia, kasą za nic - będą nadal kłamać i marszczyć !!
Bruce Lee
2 lata temu
Niech Rząd zmienia prawo!!. Pedofilia bez prawa do przedewnienia. Zamykać tych zboczencow mimo wieku, rozwieszac plakaty z ich mordami. W pierwszej kolejności odesłać Polańskiego do USA, jak PIS tego nie zrobi, to jednym słowem można powiedzieć ze toleruje pedofilie.
ALKOHOLIZM DU...
2 lata temu
I Ofiara ma w 100% RACJĘ....
mk115
2 lata temu
To stary problem, dlaczego teraz odgrzewacie te kotlety?
Byk
2 lata temu
Ja wierzą w godzile a nie w Rydzyka różaniec
Jan lat 71
2 lata temu
Blokada komentarzy? Tak wspaniale piszą? Może się obudzili?
bErtdNBT
bronks76
2 lata temu
Musztarda po obiedzie z tymi przeprosinami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić