o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

"Tylko nie mów nikomu". Proboszcz wpuścił na rekolekcje pedofila

13
Podziel się

Film Tomasza Sekielskiego pokazał, że ks. Dariusz Olejniczak odprawiał rekolekcje mimo dożywotniego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą. To część wyroku sądu za wykorzystywanie 7-letnich dziewczynek. Proboszcz parafii w Malborku jest w szoku.

Ksiądz Dariusz Olejniczak miał kontakt z dziećmi mimo sądowego wyroku. Grozi mu 5 lat więzienia
Ksiądz Dariusz Olejniczak miał kontakt z dziećmi mimo sądowego wyroku. Grozi mu 5 lat więzienia (Youtube.com, Tomasz Sekielski,Sekielski Brothers)
bEryddCJ

- Pan żartuje? Ja bym pedofila wpuszczał do kościoła, gdybym to wiedział?! - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" ks. Jan Potrykus, proboszcz parafii św. Józefa, który zapewnia, że nie miał pojęcia o wyroku oraz zakazie dla ks. Olejniczaka. - Gdybym się dowiedział o tym, co teraz wiem, to myślę, że nawet gdyby on prowadził mszę, to bym go wyprosił - zapewnił proboszcz parafii św. Józefa, gdzie w grudniu ksiądz-pedofil odprawiał rekolekcje.

Jak wspomina duchowny, Olejniczak na pytanie o celebret (uprawnienie do sprawowania sakramentów w obcej diecezji - przyp. red.) pokazał mu dokument. - Teraz nie dam głowy, czy był prawdziwy - mówił Potrykus. Ksiądz dodaje, że rekolekcjonista spał i stołował się w innej parafii.

"Tylko nie mów nikomu". Ks. Olejniczak rezygnuje

Film Tomasza Sekielskiego skłonił ks. Dariusza Olejniczaka do złożenia rezygnacji ze stanu kapłańskiego. Decyzję o przeniesieniu go do stanu świeckiego może podjąć tylko papież Franciszek. Prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem.

bEryddCL
Zobacz także: Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu": księża przepraszają i dziękują. "Czas, by w gronie hierarchów doszło do rozliczenia"

"Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił, że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi" - czytamy w oświadczeniu archidiecezji warszawskiej.

bEryddCR

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

bEryddDm
KOMENTARZE
(13)
BBB
2 lata temu
Haha, nikt ni wiedział i nie widział.
Dante
2 lata temu
A wiesz gdzie to się zaczyna? w chwili gdy PiS nie pozwoliło wpisywać księży na listy karanych za przestępstwa seksualne... wszyscy tylko nie księża...
Jan
2 lata temu
Jest w szoku że ktoś to nagrał, to jedna banda.
bEryddDn
Jefrey
2 lata temu
Skończyło się przerzucanie na inną parafię?
!!!!!!!!!!!
2 lata temu
Wyraził skruche pęknie jeszcze piękniej oj toniecie powoli toniecie , jeszcze sprawdzimy skad macie tyle pieniedzy i jak doszliście do takiego majątku .!!!!!!!!!!!!!
DOŚĆ
2 lata temu
baranki nie wiedzą kogo wpuszczają-rączka rączkę wzbogaca
nik
2 lata temu
Dlaczego nie pokazujecie ich mord?? Nigdy nie zrozumiem dlaczego twarze ofiar się pokazuje, a oprawców i przestępców zasłania..?? Chory kraj..
TATUAŻYSTA
2 lata temu
Dobry pomysł z tym tatuażem , dla pedofila recydywisty wytatuowany napis PEDOFIL ,może być skrót PF
L.B.
2 lata temu
przeciez to bzdura!!! caly kosciol to pedofilska i zlodziejska mafia. tam wszyscy o wszystkim wiedza!!!!
edek
2 lata temu
po pierwsze wyrok powinien być przesłany do miejsca pracy księdza i do episkopatu i kurii tak by zainteresowani sprawą wedle kościelnego prawa wiedzieli co postanowił sąd ! brak współpracy raz a drugie kuria powinna wykonać wyrok sądu ! kurator sądowy powinien tego dopilnować , pedofil od razu powinien mieć przydzielonego kuratora !1 ale jak widać kruk krukowi oka nie wy kole !!11 ręce umywali wszyscy tera krzyk a gdzie stosowanie prawa ??? tyle ,ze prawo sobie a na tym samym wózku jadą to i nie pilnują wykonania prawa -- to że głośno się o tym mówi to dobrze --raz na zawsze zrobi się porządek a przynajmniej do puki PIS będzie rządził to dopilnuje a co będzie potem to kto to wie !!jak do teraz nie było dobrej woli by zająć się problemem !!!!!!!!!
Angielska Muc...
2 lata temu
Obecna władza z klerem jedzą sobie z dzióbków, więc na zmiany nie liczę. Co z tego, że zaostrzą prawo, skoro kler jest spod tego prawa wyjęty??? Przecież teraz prawo daje możliwość karania pedofilów, ale jak ich karać, skoro kościół od dziesięcioleci ich kryje??? Wszystkich, którzy kryją pedofilów, należy karać tak samo - jak za współudział w przestępstwie!
tatuaże na cz...
2 lata temu
Co innego kościół co innego pedofil, To trzeba rozgraniczyć i pedofili karać. Nie wolno nikomu tykać dzieci, czy to ksiądz czy to nie ksiądz. Ajak ten proboszcz faktycznie nie wiedział, to jak ma ponosić karę. Przecież pedofil nie ma napisane na czole ,że jest zboczeńcem. A może powinni mieć na CZOŁACH TATUAŻ:UWAGA PEDOFIL i już byłoby po problemie.
Pip
2 lata temu
Teraz żaden nagle o niczym nie wiedział, nic nie słyszał. Ręka rękę myje
bEryddDf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić