Natalia Durman
|

Tylko w WP. "To jest skandal!". Nocne zamieszanie pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Mamy komentarz PiS

86 reakcji
0
0
86
Podziel się

- Przychodzenie pod dom, do mieszkania prywatnego, to jest skandal - oznajmił w rozmowie z Wirtualną Polską wiceprezes PiS Adam Lipiński. To reakcja na incydent w Halloween pod domem Jarosława Kaczyńskiego. - To przekroczenie kolejnych granic, których nie powinniśmy przekraczać. Głównym inspiratorem jest opozycja totalna - oskarża Lipiński.

Za akcją pod domem Jarosława Kaczyńskiego stoi Lotna Brygada Opozycji
Za akcją pod domem Jarosława Kaczyńskiego stoi Lotna Brygada Opozycji (Twitter)

Grupa aktywistów przebranych w upiorne stroje przyszła w nocy pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Wykrzykiwali "cukierek albo psikus" i zawiesili na ogrodzeniu prezesa PiS plakat z napisem: "Ja prezes Kaczyński będę głosował na Tuska". Filmik ze swojej akcji opublikowali w internecie. Widać na nim jak grupka przebierańców, m.in. mężczyzna z nożem w głowie i kościotrup z kosą, zmierza przed dom prezesa PiS. Interweniowała policja.

Co na to Adam Lipiński? - Następuje brutalizacja życia publicznego. Głównym inspiratorem jest opozycja totalna. Oni dają przyzwolenie, a nawet zachętę do tego typu działań. Ja traktuję to bardzo negatywnie. To przekroczenie kolejnych granic, których nie powinniśmy przekraczać. To uderzy nie tylko w nas, ale też w nich - w autorytet polityków, Sejmu - skomentował w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Często się udaje, że coś jest żartem, ale ja traktuję tego typu działania bardzo negatywnie. Nawet jeśli są przeprowadzone w "lightowej" formie, doprowadzają do brutalizacji i reakcji. To prowokuje inne grupy, żeby robiły podobne rzeczy. Po co taka licytacja agresji, kpiny i ataku? - dodał.

Odnosząc się do działań funkcjonariuszy, którzy po interwencji ostatecznie nie stwierdzili żadnego przestępstwa ani wykroczenia, Lipiński wskazał, że "policja może tylko działać w granicy prawa". - Jeśli ktoś dokonuje happeningów przeciwko komuś i nie narusza przepisów prawa, policja nie może interweniować. Ci aktywiści pewnie chcieli z tego skorzystać - stwierdził.

Kolejna taka akcja. Co zrobi PiS?

Za akcją pod domem Jarosława Kaczyńskiego stoi Lotna Brygada Opozycji. To jej kolejny happening na przestrzeni kilku tygodni. W ubiegłym tygodniu zorganizowali akcję "Dosypywanie głosów" przed siedzibą PiS w Warszawie. Wcześniej pojawili się w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli, gdzie przyszli z materacami, firankami i abażurami, a strażnikom pilnującym wejścia radzili "zadzwonić do Banasia".

Co na to wiceprezes PiS? - Jeśli będzie interwencja ze strony partii, to tylko w granicach prawa - zapowiedział Adam Lipiński w rozmowie z WP.

86
0
0
KOMENTARZE
(86)
piwosz1953
3 miesiące temu
Ale kocia muzyka pod domem Jaruzelskiego była cacy. Prawda?
bbb
3 miesiące temu
Wypad z tym pogańskim świętem za ocean . Co tu zrobić by zarobić: i wymyślono takie CUŚ jak halloween , walentynki , itp. Import dziadostwa zza oceanu.
greta54
3 miesiące temu
a jak tyle lat przychodzili pod dom Jaruzelskiego to jakos nikt z tego afery nie robił
www
3 miesiące temu
jak przykurcz sie cieszył jak przed domem Jaruzelskiego pikietowali to ok? Precz z PIS
comback
3 miesiące temu
Jaruzelskiemu tez przychodzili pod dom. hmmmmmmm,.......
Najnowsze komentarze (86)
nick
2 miesiące temu
To w tym państewku niejaki Adam Lipiński kieruje policją?
E nde
3 miesiące temu
A jak Jarek i działacze PC robili zadymy pod domem Prezydenta Jaruzelskiego to dobrze a jak pod Domem Kaczyńskiego to źle a przecierz to zwykły posel
ecik
3 miesiące temu
A jakby przyszli z obrazkiem królowej i króla Polski i powiesili na płocie różaniec to też byłby skandal?.
Juki
3 miesiące temu
To są chorzy psychicznie ludzie. Powinni płacić surowe kary za każdą interwencję służb.
Zenada
3 miesiące temu
Bravo 💩To Elektorat PO co za DNO!!!
Mm
3 miesiące temu
Nie lubię Kaczyńskiego, nie popieram pis, ale tak się nie robi...
Marcin 1981
3 miesiące temu
Kaczyński robił halloween pod oknami ludzi co miesiąc nie zlicze ile razy, a tu raz jemu zrobili i od razu problem 😂😂😂😂😂
Sylwester
3 miesiące temu
Panie Lipiński, tak to skandal ale czemu tego nie mówił Pan jak pod domem prezydenta Jaruzelskiego ludzie pańskich poglądów zakłócali jemu i jego rodziny spokój... Wtedy można było?
Ktoś
3 miesiące temu
Żal mi go, serio, stary sfrustrowany człowiek bojacy się własnego cienia, bez ochronny nie wyjdzie....
PrawdaWpysk
3 miesiące temu
Sp@łować to bydł@ t@talnie opozycyjne i po problemie.
Ramona
3 miesiące temu
Sianie hejtu na Kaczyńskiego i tyle. Stop hejt.
opozycjonista
3 miesiące temu
Czyli nic nowego, zamiast merytoryczna walka z opcja rządzącą- happeningi, dlatego przegrali wybory, był KOD teraz domokrążstwo, jesteście super, tylko dzięki Wam przez 4 lata będzie to samo
maciek
3 miesiące temu
Czy PIS-owcy zapomnieli co robili przed domem Jaruzelskich ? To obecnie to dopiero wesoły początek. Szkody w kraju po Kaczyńskim będą wielokrotnie większe niż po generale Jaruzelskim. Już takie oszukiwanie obywateli ( kłamstwo Kaczyńskiego o katastrofie pod Smoleńskiem powtarzane setki razy na miesięcznicach) i obecne skłócenie narodu można kwalifikować jako zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu.
cadyk
3 miesiące temu
to w ,,odwecie,, inni powinni pod domem ,,BOLKA,, SKANDOWAĆ BĘDZIESZ SIEDZIAŁ ha ha
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić