Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sebastian Łupak
|
aktualizacja

Tymon Tymański o wyniku wyborów: Polska będzie jak Turcja

27
Podziel się:

Tymon Tymański, autor kontrowersyjnej piosenki "PiSlam Uber Alles", komentuje dla WP wyniki wyborów. "Jestem mocno rozczarowany postawą polskich wyborców" - powiedział.

Tymon Tymański skomentował wyniki wyborów
Tymon Tymański skomentował wyniki wyborów (East News)

Sebastian Łupak: Sądziłeś, że PiS wygra wybory?
Tymon Tymański: Przewidywałem, że PiS wygra, ale liczyłem, że jakimś cudem nastąpi opozycyjna mobilizacja i inne partie odbiorą władzy więcej mandatów. Samodzielne rządy PiS grożą Polsce dalszym majstrowaniem przy sądownictwie, przy nacjonalizacji mediów, przy zapowiedzianej wymianie elit kulturotwórczych, wreszcie dalszym i niepokojącym dryfem na obrzeża Europy, w kierunku populistyczno-szowinistyczno-głupkowatych utopii w rodzaju "Polski silnej i niezależnej jak Turcja".

Skąd twoim zdaniem tak dobry wynik PiS?
To oczywista zasługa kontrowersyjnego programu społecznego, opartego na rozdawnictwie, który w ciągu kilku najbliższych lat zaowocuje poważnym kryzysem ekonomicznym jak w przypadku Grecji. Oby tylko na tym się skończyło.

Może się stać coś gorszego?
Mam spore obawy co do tego, czy rozzuchwalony społecznym poparciem i własną bezkarnością rząd będzie w ogóle chciał oddać władzę. Jak bowiem powiedział znany polityk, "władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje w sposób totalny".

Zobacz także: ZOBACZ WIDEO: Wybory 2019. Jarosław Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

Co powinna robić opozycja?
Społeczeństwo i media winny kontrolować efekty PiS-owskich rządów ze zdwojoną uwagą. "Dobrą zmianę" napędza bowiem toksyczna mieszanka arogancji, cynizmu, ksenofobii i sekciarstwa, która może przynieść Polsce wieloletnie szkody ekonomiczne i polityczne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(27)
Gość
3 lata temu
Tak to jest hejt. Można mieć inne zdanie ale nię pałać nienawiścią. Ten pan to robi. Napędza że będzie.... złodzieje krętacze boją się i wygadyją bzdury.. jakie są sądy wiemy. Jak traktują ludzi też wiemy. Jak niszczą ludzi też wiemy. Zatem daryjcie już sobie hejty jaiie to mają być sądy. Gorsze już nie będą.
Majkelo
3 lata temu
Tak, łapie muchy w siatke i rozdaje pająkom
Majkelo
3 lata temu
Kolejny dyletant, człowieku Ty nie masz pojęcia o czym mówisz
Pytajacy
3 lata temu
Kto to jest ?
1075
3 lata temu
Panie Tymański - PROSZĘ SIĘ LECZYĆ i nie siać mowy nienawiści! Pan jest chory psychicznie a jeżeli nie to jest pan zdrajcą Polski! Chociaż to nie pewne czy Polska to pana ojczyzna
encyklikopedi...
3 lata temu
ale FACHOWIEC ! jak baba wanga -wszystko wie i przewiduje ...
ktoś
3 lata temu
Tu jeszcze długo nie będzie normalnie. A moglibyśmy mieć naprawdę silne państwo, to te sprzedawczyki nas "porozdają" zachodowi.
ktoś
3 lata temu
No niestety, ale większość to ciemnota więc jest jak jest. obywatele muszą być rozumni żeby głosować, a nie lecieć na "nieprawdziwe" 500 plus jak ćma do światła.
hh
3 lata temu
ps kim jest ten pan? bo pierwsze słyszę. więc jego opinia nie ma kompletnie żadnego znaczenia.
xxx
3 lata temu
czyta program wyborczy KO? bo tam same damy i obniżymy i że sędziowie do śmierci mogą trzepać kasę choć już dawno nie orzekają. i dziękuję za "elity kulturotwórcze" podobne do klątwy czy polityki. dno dna i 5 metrów mułu.
Lolo
3 lata temu
Kto to? Niepełnosprawny umysłowo ?
arek wrc
3 lata temu
ufff! jak dobrze że mamy takich "specjalistów"od prawa, finansów, itp. jak Tymiński, Janda czy Stuhr bo bym nie wiedział, ze Polsce grozi anarchia, zapaść i możemy podzielić losy Turcji hahaha.
rzerzen
3 lata temu
Nastepny artysta...- specjalista od polityki i gospodarki
Jo
3 lata temu
To buc umie tylko obrażać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić