o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Tysiące morsów przybyły do Mielna. Jedna z największych tego typu imprez na świecie

7
Podziel się

6 tys. uczestników finałowej kąpieli i 4 dni zabawy. 17. Międzynarodowy Zlot Morsów już za nami, ale - jak przekonują organizatorzy - jeszcze długo będzie co wspominać.

Na pierwszy zlot, w 2004 r., przyjechało 120 uczestników. Dzisiaj ta liczba jest prawie 60 razy większa
Na pierwszy zlot, w 2004 r., przyjechało 120 uczestników. Dzisiaj ta liczba jest prawie 60 razy większa (Facebook.com, Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie)
bDYTTIad

Mielno nie bez powodu nazywane jest stolicą morsowania. Podczas czterodniowego zlotu, odbywającego się w dniach 6-9 lutego, do miasta przyjechało wielu miłośników mroźnych kąpieli z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Szwecji. Zarejestrowanych uczestników było 6 tys. (w poprzedniej edycji wzięło udział 5 tys. osób).

- Niewykluczone, że biletów sprzedalibyśmy więcej, jedna ich pula była ograniczona. Zainteresowanie było naprawdę duże - komentuje Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie. Każdemu zlotowi morsów w Mielnie towarzyszy inne hasło przewodnie. W 2020 r. było nim "Morsyw kosmosie, czyli Międzygalaktyczny Zlot Morsów".

bDYTTIaf

Podczas XVII edycji miał miejsce również... morsowy ślub. Uroczystość odbyła się na plaży, a ślubu młodej parze - Arturowi i Izie - udzieliła burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała. Świadkami ceremonii były tysiące uczestników rześkiej imprezy.

Zobacz także: Zobacz też: Kwadratowe fale. Tajemnicze zjawisko w Europie

Zloty w Mielnie to już tradycja. Na pierwszy, w 2004 r., przyjechało 120 uczestników. Dzisiaj ta liczba jest prawie 60 razy większa, a podobne wydarzenia odbywają się już w całej Polsce. Żadna inna miejscowość nie może jednak pochwalić się imprezą organizowaną z tak dużym rozmachem.

bDYTTIal

- W czasie kilku dni Zlotu uczestnicy mają okazję bawić się w Morsowej Strefie Chilloutu (sauny i balie obok plaży), konkurować w Turnieju Mrozoodpornych oraz kąpać się wspólnie w Bałtyku - mówi Anna Ledochowicz, organizatorka zlotu i dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie.

Kulminacyjnym punktem programu jest jednak niedzielna wspólna kąpiel poprzedzona kolorową paradą ulicami Mielna. To właśnie wtedy do morza o temp. 4 st. C weszło razem 6 tys. osób. To największe tego typu wydarzenie w Europie oraz jedno z największych na świecie.

bDYTTIam

Najstarszym uczestnikami tegorocznej imprezy był pan Florian (rocznik 1935) i pani Kazimiera (rocznik 1936). Najmłodsze "morsiątko", Paulina, ma zaledwie 2,5 miesiąca. Nad porządkiem i bezpieczeństwem czuwało ponad 300 osób.

Kolejna okazja, by wspólnie wejść do lodowatego Bałtyku już za rok, w drugi weekend lutego (11-14.02.2021 r.). Informacje na temat rejestracji będzie można znaleźć na stroni zlotmorsow.mielno.pl oraz na Facebooku.

bDYTTIan

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYTTIaG
KOMENTARZE
(7)
Qwerty
rok temu
Brawo
Centrum
rok temu
Mielno to raczej stolica kiczu i patologii.
Nostradamus
rok temu
Korzystajcie póki możecie, bo klimat się ociepla i niedługo wódz będzie miała 20 stopni zimą.
bDYTTIaH
Skandal
rok temu
A czy ktos pytal to 2,5msc niemowle, nazwane "morsiatkiem", czy chce kapieli w tak lodowatej wodzie? Akurat wyziebienie tak mlodego organizmu jest niebezpieczne dla zdrowia i zycia - powinni posadzic tych baranow, co robia z niemowlakow morsy!
Endi
rok temu
Zdrowi ludzie! - brawo wy
Odp.
rok temu
To jest NIEnormalne, wszyscy na smyczy zaklinaczki?!Grzeje ich kosztem tych co się dziwnie trzęsą przy goracym kaloryferze.
Yy5
rok temu
Za zimno
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić