o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Uczniowie będą chodzić do szkoły w soboty? "Przepisy przewidują taką możliwość"

0
Podziel się

Możliwe, że w niektórych warszawskich liceach nauka będzie odbywała się od wtorku do soboty. Stołeczny ratusz twierdzi, że takie rozwiązanie mogłoby pomóc w rozładowaniu tłoku w najbardziej obleganych szkołach średnich.

Zajęcia w soboty miałyby pomóc w rozładowaniu tłoku
Zajęcia w soboty miałyby pomóc w rozładowaniu tłoku (Fotolia, kzenon)
bEKlRoJh

W wyniku przeprowadzonej w ubiegłym roku reformy edukacji, we wrześniu 2019 r. w szkołach średnich naukę rozpoczną zarówno absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum, jak i ci z pierwszych roczników, które zakończą ośmioletnie szkoły podstawowe. W sumie będzie to blisko 772 tys. uczniów. Dla porównania, do tej pory do szkół średnich co roku trafiało ok. 350 tys. osób.

- To ostateczność, ale obecnie nie możemy wykluczyć, że w części szkół zajęcia będą odbywały się także w soboty. To pomogłoby rozładować tłok w szkołach - tłumaczy Joanna Gospodarczyk, szefowa biura edukacji stołecznego ratusza.

Przepisy prawa oświatowego dopuszczają możliwość organizacji zajęć dydaktycznych w soboty. Aby wspomniane rozwiązanie mogło zostać wdrożone, liczba oddziałów szkolnych musi być dwukrotnie wyższa niż liczba sal lekcyjnych. Decyzja w sprawie przedłużenia tygodnia szkolnego o sobotę należy do dyrektora placówki. Podejmuje ją po zasięgnięciu opinii rady szkoły i pedagogicznej.

bEKlRoJj

Warszawski ratusz uspokaja, że nawet gdyby rozwiązanie zostało wprowadzone, tydzień szkolny każdego uczniów nadal wynosiłby 5 dni - część z nich miałaby zajęcia od poniedziałku do piątku, a pozostali od wtorku do soboty.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz także: Zobacz także: Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa. "Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKlRoJK
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić