o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Chodźko
|

Uczulenie słoneczne - jak pozbyć się wysypki od słońca?

3
Podziel się

Wysypka od słońca to efekt alergii, czyli nadwrażliwości na promienie słoneczne. Pojawia się zwykle po pierwszym kontakcie z promieniami słonecznymi lub na skutek interakcji słońca, perfum lub dezodorantów. Inne objawy alergii słonecznej to zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie skóry. Jak radzić sobie z wysypką od słońca?

Nadmierne opalanie się może doprowadzić do uczulenia słonecznego objawiającego się wysypką
Nadmierne opalanie się może doprowadzić do uczulenia słonecznego objawiającego się wysypką (Shutterstock.com)
bEJuveHp

Wysypka od słońca - domowe sposoby na zaczerwienienie i wysypkę od słońca

Wysypka może pojawić się po nadmiernym zażywaniu kąpieli słonecznych. Zbyt długa ekspozycja słoneczna może powodować na skórze pęcherze, zaczerwienienie i piekące plamy. Domowymi sposobami można szybko i tanio załagodzić wszelkie objawy alergii słonecznych.

  • Kompresy z mleka na wysypkę od słońca - mleko jest doskonałym lekarstwem na alergie słoneczne. Przede wszystkim łagodzi zaczerwienienie skóry, swędzenie i wysypkę od słońca. Wystarczy namoczyć gazę w mleku i przemywać zaczerwienione i swędzące miejsca na skórze. Czynność należy powtarzać nawet 5 razy dziennie. Najlepsze efekty daje zsiadłe mleko, które pomaga odzyskać prawidłowy poziom pH skóry.
  • Ogórek na wysypkę od słońca - ogórek zawiera dużą ilość wody, dzięki czemu doskonale nawilża naszą skórę. Co więcej, zawiera witaminę C, mającą działanie przeciwstarzeniowe oraz witaminę K poprawiającą koloryt skóry. Ogórek składa się też z minerałów, jak między innymi potas czy siatka, która pomaga w walce z wypryskami i podrażnieniami skóry. Ponadto, ma działanie bakteriobójcze i zapobiega rozprzestrzenianiu się słonecznej wysypki. Wystarczy obrać ogórka ze skórki i rozdrobnić tworząc papkę. Maseczkę należy nałożyć na wysypkę na ok. 30 min, a następnie zmyć letnią wodą.
  • Mleko kokosowe i jogurt naturalny na wysypkę od słońca - z tych produktów należy zrobić napój do picia. Wystarczy do jogurtu naturalnego dodać 2-3 łyżeczki mleka kokosowego i wymieszać składniki. Po każdej kąpieli słonecznej należy pić napój z mleka kokosowego i jogurty naturalnego, dzięki czemu można poprawić kondycję skóry oraz zneutralizować negatywne skutki opalania. Produkty te można też nałożyć na zaczerwienione miejsce, a następnie po 15 min delikatnie zmyć ciepłą wodą. Taka maseczka łagodzi ból związany z oparzeniem słonecznym, a także pozwala pozbyć się męczącej wysypki.
  • Wapno na wysypkę od słońca - wapno osłabia działanie różnego rodzaju alergii. Wapno do picia (calcium) zawiera jony wapnia, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy oraz glikol. Codzienne spożywanie wapnia przyspiesza gojenie się oparzeń słonecznych i zapobiega rozprzestrzenianiu się wysypki powstałej od słońca. Wapno należy pić min. 3 razy dziennie.
bEJuveHr

Jak zabezpieczyć się przed słońcem?

Jeżeli na alergię słoneczną nie pomogą domowe sposoby i preparaty dostępne w aptece, należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Warto pamiętać, aby przed każdym wyjściem na słońce chronić skórę używając kremów z wysokimi filtrami UV (najlepiej filtr przeciwsłoneczny +50). Należy też unikać perfum i dezodorantów, które w połączeniu ze słońcem mogą powodować alergie skórne. Do substancji fotouczulających należy zaliczyć też niektóre antybiotyki (np. tetracykliny), leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (np. kwas acetylosalicylowy) oraz preparaty ziołowe (np. wyciąg z dziurawca).

bEJuveHS
KOMENTARZE
(3)
qaz
3 lata temu
a co to jest wysypka od słońca może alergia na życie !!!!!!!!!!!!
ii
3 lata temu
siedzieć w piwnicy
GOŚĆ
3 lata temu
szarpałbym jak Reksio szynkę,
bEJuveHT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić