o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|

Udawała, że wyleczyła raka mózgu odpowiednią dietą. Teraz poniesie surową karę

24
Podziel się

Pochodząca z Australii Belle Gibson to dla wielu twórczyni oszustwa (prawie) idealnego. 23-latka twierdziła, że pokonała śmiertelny nowotwór mózgu dzięki opracowanej przez siebie diecie. I wszystko mogłoby wydawać się normalne, gdyby nie to, że kobieta nigdy nie była chora. Teraz odpowie za swoje kłamstwa.

Belle oszukała cały świat, że jest śmiertelnie chora
Belle oszukała cały świat, że jest śmiertelnie chora (Facebook.com)
bEEIVKcB

Blogerka, która jest twórczynią strony Whole Pantry, nie cieszyła się zbytnią popularnością w sieci. Być może to właśnie było powodem jej wymyślnej intrygi. Belle przekonała swoich czytelników, że pokonała śmiertelnego raka mózgu. Zdaniem kobiety nie pomogły jej ani radio-, ani chemioterapia. Zdrowie zawdzięczać miała specjalnemu jadłospisowi. Alternatywną terapię opisała w książce, która bardzo szybko zyskała ogromną popularność. Stworzyła również aplikację dla miłośników zdrowego trybu życia. Fani Gibson wierzyli, że przytrafił jej się prawdziwy cud.

I tak mogło to wyglądać. Całkowite wyzdrowienie i powrót do formy sprzed raka mózgu dla wielu pozostaje tylko w sferze fantazji. Jest to bowiem jeden z najgroźniejszych i najtrudniejszych do wyleczenia nowotworów. Kiedy popularność jej bloga zaczęła gwałtownie wzrastać, Belle dalej brnęła w kłamstwa i wkrótce dorobiła się fortuny na sprzedaży swojej książki i aplikacji. Mimo iż obiecała, że zyski przekaże fundacjom charytatywnym, pieniądze nigdy nie opuściły jej konta.

bEEIVKcD

W 2015 roku jej bajka legła w gruzach, kiedy świat obiegła informacja, że kobieta nigdy nie była chora. Dziennikarze, chcąc opisać historię genialnej blogerki, pytali o jej chorobę znajomych Belle ze szkoły. Ci jednak nie mieli pojęcia, o jakim nowotworze mowa. I tak Gibson dotarła do momentu, kiedy pod presją otoczenia przyznała w jednym z wywiadów, że nigdy nie chorowała na nowotwór, a całe jej przedsięwzięcie to tylko mistyfikacja.

Kobieta została pozwana przez nabywców jej książek i aplikacji i we wrześniu 2017 roku usłyszała wyrok. Sędzia Debra Mortimer uznała ją winną oszukiwania opinii publicznej i skazała na karę grzywny w wysokości 275 tys. euro. Jest to nieco niższa kwota niż ta, którą blogerka zarobiła na swoich przekrętach.

Zobacz także: Zobacz też: Ania Wyszkoni o swojej walce z rakiem
bEEIVKcJ

– Jeśli można mówić o jakimś wzorze, który wyłania się z jej zachowania, jest to nieustająca obsesja na własnym punkcie i na punkcie tego, co najbardziej służy jej interesom – powiedziała o Belle sędzia ogłaszając wyrok.

Mimo wielu krytycznych i nienawistnych opinii dotyczących zachowania Gibson, kobieta nie czuje się winna i nie prosi swoich fanów o przebaczenie.

bEEIVKde
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(24)
mama2015
4 lata temu
Ale suka! A później rodzice i chorzy nie chcą leczyć się wierząc w dietę cud. To naprawdę parszywe zachowanie jechać na nieszczęściu innych. Powinna dostać taką karę,że do końca życia byłaby bankrutem.
All
4 lata temu
,,Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy" -oby sie tej choroby nie doczekała
axel
4 lata temu
A cóż ona innego zrobiła niż robią wszystkie koncerny farmaceutyczne i inne też? Tylko, że oni mają stada prawników, którzy potrafią wszystko przekręcić.
bEEIVKdf
sss
4 lata temu
lol 10 lat w pace minimum aha i cala kase do zwrotu nawet to co przejadla
x
4 lata temu
Zięba nic nie lepszy
Pawel
4 lata temu
...ale i tak zasądzili jej niższe kwoty niż wyłudziłą...LUDZIE NIE MA KARY A NAWET ZWROTU...MASAKRA
Realista
4 lata temu
Żenujący wyrok, dziewczyna nic nie ukradła. Zwyczajnie zarobiła na głupocie własnych widzów, a ukaranie jej za to i nałożenie grzywny to skandal. Jeśli ktoś okazał się głupcem i wydał pieniądze na książkę to zapłacił za naukę płynącą z tej lekcji niewiele. Decyzja sądu nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. W majestacie "prawa" okradli blogerkę.
nick
4 lata temu
Co siedziwic to baba zawsze klamie dla kasy a kara powinna byc taka zeby zaplacila 2 razy tyle co wyudzila bo narazie to jest przyklad ze oplaca sie walki robic ciekawe jaki bedzie nastepny numer
Szef prezesa
4 lata temu
Dajemy się oszukiwać dużym firmom,a nie dużym firmą :D
369
4 lata temu
A co z politykami i mediami oni ciągle oszukują opinię publiczną
stefan
4 lata temu
no tak chyba bedzie dozywocie jesli nie czapa
pazerna wsza
4 lata temu
jakiś defekt mozgu jednak ma ! trociny w głowie
a
4 lata temu
Drodzy krytycy , nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Kwota podana w treści to kara za przekręt- jednak jak wynika z treści artykułu nabywcy pozwali ją- zatem każdy oszukany może ją niezależnie pozwać na drodze cywilnej uzyskując odszkodowanie, a ona nie wypłaci się łatwo
bEEIVKcX
Kamil Sokrate...
4 lata temu
To byłoby sprawiedliwe, gdyby te pieniądze z grzywny zostały rozdysponowane pomiędzy oszukanych czytelników.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić