o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Udawali lekarzy, żeby wyłudzić pieniądze od matki 12-latki chorej na raka

5
Podziel się

Policjanci z Piły (Wielkopolskie) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od matki chorego na nowotwór dziecka. Jeden z nich, podając się za lekarza, zaproponował konsultację, która miała pomóc w uratowaniu 12-letniej dziewczynki, u lekarzy specjalistów za granicą.

Udawali lekarzy, żeby wyłudzić pieniądze od matki 12-latki chorej na raka
(Policja)
bDXWJVcl

Jak poinformowała oficer prasowy pilskiej policji podkom. Żaneta Kowalska, do komisariatu zgłosiła się 36-letnia kobieta, matka 12-latki z nowotworem oka. - Stan dziecka opisała, jako bardzo ciężki. Powiedziała, że lekarze nie widzą szans na uratowanie oka - relacjonowała Kowalska.

Kobieta powiedziała też, że skontaktował się z nią nieznany jej mężczyzna, który przedstawił się, jako lekarz. - Zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą. Koszt takich konsultacji miał wynieść 1 tys. zł. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną swojej córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi - powiedziała podkom. Kowalska.

Zobacz także: Brutalny atak w Katowicach. Policja prosi o pomoc w ustaleniu napastnika
bDXWJVcn

Policjanci nabrali podejrzeń co do tożsamości rzekomego lekarza. W nocy z środy na czwartek zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku - w chwili przekazywania pieniędzy. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat trafili do policyjnego aresztu.

Według wstępnych ustaleń policji, kobieta została namierzona przez oszustów, gdy w internecie szukała pomocy dla swojej córki.

bDXWJVcO
Źródło:
KOMENTARZE
(5)
niutek
4 lata temu
Już teraz nawet nie ma z kim rozmawiać , wszędzie liczy się mamona i o tym tylko ludzie rozmawiają , . Dla pieniędzy człowiek zrobi wszystko a jak zrobi to to już nie jest człowiek
joda
4 lata temu
W pudle nie lubia tych co krzywdza dzieci, trzeba tylko do aresztu przekazac info kim sa ci "panowie".
Bolo
4 lata temu
Tylko 25 lat. Nie mniej
bDXWJVcP
www
4 lata temu
Matko kochana.Ludzie przestają być ludzmi.
a
4 lata temu
a to szmaty... żeby ich dojechali w celi
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić