Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Udawali policjantów i prokuratorów. Wyłudzili ponad 500 tys. zł

7
Podziel się

Funkcjonariusze CBŚ rozbili groźną grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy od starszych osób. Bandyci podawali się za policjantów i prokuratorów. Wyłudzili łącznie ponad 500 tys. złotych.

CBŚP rozbiło gang przestępców oszukujących starszych ludzi
CBŚP rozbiło gang przestępców oszukujących starszych ludzi (Policja.pl)
bETRrfLV

Policjanci warszawskiego zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, od kilku miesięcy prowadzili śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski oraz w jednym z krajów UE. Jej członkowie wyłudzali pieniądze od innych osób m.in. metodą „na policjanta CBŚ”.

Sprawcy dzwonili do starszych osób i podawali się za funkcjonariuszy policji lub prokuratorów rozpracowujących groźne grupy przestępcze. Prosili o pomoc w akcji zatrzymania nieuczciwych pracowników banku. Ofiary miały wypłacić z banku pieniądze, a następnie przekazać je osobie, która się po nie zgłosi lub pozostawić je w określonym miejscu. Przestępcy byli na tyle bezczelni, że czasem żądali także przekazania trzymanych w domu oszczędności i kosztowności.

bETRrfLX

Pierwszych pięciu członków grupy policjanci zatrzymali w czerwcu 2018 roku. Udało im się także odzyskać złotą biżuterię i numizmaty, o łącznej wartości 600 tys. zł. Według śledczych wpadli wówczas „logistyk”, „werbownik” oraz trzech „odbieraków”.

Kolejnych 8 osób zatrzymano w tym tygodniu na terenie Warszawy i Łomży. Policjanci przejęli też telefony mogące służyć do popełnienia oszustw oraz niemal 64 gramy amfetaminy i prawie 60 gramów marihuany.

Według śledczych zatrzymani pełnili różne role w grupie, przede wszystkim osoby te były odpowiedzialne za przesyłanie pieniędzy z Polski za granicę, ale podczas akcji wpadł także "logistyk" oraz "odbierak".

bETRrfMd

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej oszustw metodą „na policjanta CBŚ”, czy udziału w oszustwach oraz prania pieniędzy. Sąd zastosował wobec 2 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Pozostałe osoby zostały objęte dozorami policji.

Źródło: policja.pl

bETRrfMy
KOMENTARZE
(7)
Bezdomny z dw...
3 lata temu
Toruński oszust spokojnie tyle wyciąga na miesiąc...
Ija
3 lata temu
Ci co Rydzykowi oddają kase za nic na wszystko to uważają że sa nie oszukani, brawo wy
rrr
3 lata temu
Nie dadzą w tym Kraju zarobić to trzeba kombinować
bETRrfMz
Marcin
3 lata temu
Sorry ale tez mam babcie i dziadka w wieku niemal 80 lat , i na 2 zl zadnego z nich nie oszukasz. Poprostu jak ktos jest glupi... To tak samo przekazal by te pieniadze w wieku 30 lat.
GROSSE SCHEIB...
3 lata temu
RYDZYK WYŁUDZA OD EMERYTÓW MILIONY I JEST OK
Milicjant
3 lata temu
A ile wyłudzają ci prawdziwi?
No
3 lata temu
Ci prawdziwi WIECEJ!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić