o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Umorzono śledztwo przeciwko operatorowi TVN. Nagrał "urodziny Hitlera"

24
Podziel się

Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego propagowania faszyzmu przez Piotra Wacowskiego - jednego z autorów reportażu o polskich nazistach. Śledczy orzekli, że operator nie złamał prawa.

Prokuratura nie znalazła dowodów winy Piotra Wacowskiego
Prokuratura nie znalazła dowodów winy Piotra Wacowskiego (East News)
bDYvtejV

Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył Jerzy Kwaśniewski, adwokat i prezes Ordo Iuris. 23 listopada ub. roku do domu operatora wkroczyli funkcjonariusze ABW i wręczyli mu pismo z wezwaniem do prokuratury. Dwa dni później Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie, w którym przyznała, że stawianie zarzutów operatorowi TVN jest przedwczesne, ale śledztwo przeciwko niemu nadal będzie prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

W mediach pojawiły się zarzuty, że ekipa TVN zainscenizowała całą sytuację albo że prowokowali nazistowskie gesty i okrzyki zgromadzonych na "urodzinach Hitlera". Według materiału dowodowego, Wacowski iał wykonywać salut rzymski razem z neonazistami. W toku śledztwa uczestnicy imprezy zeznali jednak, że "nikt nikogo nie namawiał do (...) okrzyków Sieg Heil, wznoszenia rąk w nazistowskim pozdrowienia czy wznoszeniu toastu za Adolfa Hitlera".

bDYvtejX

Według śledczych operator TVN miał prawo "heilować" razem z uczestnikami imprezy, by uwiarygodnić się w ich oczach. - Gdyby bowiem zachowywał się biernie, mogłoby to wzbudzić ich podejrzenie, a w konsekwencji zniweczyć możliwość realizacji reportażu - oceniła prok. Katarzyna Żołna.

Śledczy nie dali wiary zeznaniom Adama B., który miał twierdzić, że Wacowski namawiał go do wulgarnych okrzyków wobec uchodźców. Prokuratura orzekła, że jego zeznania nie były spójne, a poza tym mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Sam zresztą zeznał, że niewiele pamięta z tamtej imprezy.

TVN złożył pozwy przeciwko redakcjom i dziennikarzom, którzy kwestionowali ustalenia "Superwizjera". Niektóre redakcje sugerowały bowiem, że spotkanie w wodzisławskim lesie zostało zainscenizowane, a biorący w nim udział "aktorzy" otrzymali od stacji wynagrodzenie.

Zobacz także: Zobacz także: Opozycja drwi z Morawieckiego po konwencji PiS. Minister jego rządu zdecydowanie odpowiada
bDYvtekd

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYvteky
KOMENTARZE
(24)
Histor yk
2 lata temu
W tym roku bedzie sie mögl znowu wyzywac, bo 20.04 bedzie mial okragla rocznice swojego wodza
Matm
2 lata temu
Wszyscy W O N.
wolter king f...
2 lata temu
a kiedy tvn super adolf wizir zrobi reportaz o aferze FOZ i swoich grzeszkach z tym zwiazanych Co z czołową prezenterką “Faktów TVN” Justyną Pochanke i czemu jest
bDYvtekz
pl
2 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
no possumus
2 lata temu
"Według śledczych operator TVN miał prawo "heilować" razem z uczestnikami imprezy, by uwiarygodnić się w ich oczach. - Gdyby bowiem zachowywał się biernie, mogłoby to wzbudzić ich podejrzenie, a w konsekwencji zniweczyć możliwość realizacji reportażu"- nie podlega komentarzowi kto inteligentny zrozumie głupiego żal.
xzy
2 lata temu
Dla słupków oglądalności , pismak zrobi wszytko, nie tylko "ustawkę'!
WiXeeD
2 lata temu
Czy TVN w tym roku też organizuje urodziny ;) ?
TWN25
2 lata temu
Nie operator, tylko reżyser :) aktorzy potwierdzili już
REW
2 lata temu
Kabaret, ten mógł hajlować, ale jak by hajlowali szalikowcy czy ktoś inny to już by było bardzo bardzo źle. Jakubowi w swoim autorskim programie za wsadzenie Polskiej flagi w kupę też nic się nie stało. Nie warto oglądać tej telewizji.
polak
2 lata temu
Dwa totalitarne systemy zagłady Narodu Polskiego tj: Faszyzm i Komunizm, i nie widzę żeby ktoś mocno przeciwstawiał się ich propagowaniu w naszej Ojczyżnie, choć zamordowali MILIONY Polaków. Dlaczego więc jakiś TVN-owiec miałby beknąć za Hitlerowskie gesty jak i za równo CI, Którzy przywracają nazwy ulic, nazwami Komunistycznych OPRAWCÓW. No jak Faszysta czy Komunista może czcić pamięć np: Jana Pawła II, skoro mają swoich idoli tj: Stalin , Hitler czy inny morderca. Jeżeli POLSKA nie zacznie ICH dosłownie eliminować, to takie ekscesy będą się długo POwtarzać.
men
2 lata temu
Rozumując tak samo jak ten niemiecki dziennikarzyna, jak będziemy chcieli uwieczni jakiś gwałt lub mord to będziemy musieli zrobić to samo co gwałcicieli lub mordercy....odebrać jak najszybciej koncesje tej anty Polskiej stacji TVN-iemieckiej....
...
2 lata temu
Wszystko jest w porządku jak się jest z TVNU i Pani Mosbacher pomogła....
Ja
2 lata temu
Mosbacher dxiala sprawnie
bDYvtekr
gość
2 lata temu
TVN powinien stracić koncesję !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić