Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Umorzono śledztwo przeciwko operatorowi TVN. Nagrał "urodziny Hitlera"

24
Podziel się

Prokuratura Regionalna w Katowicach umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego propagowania faszyzmu przez Piotra Wacowskiego - jednego z autorów reportażu o polskich nazistach. Śledczy orzekli, że operator nie złamał prawa.

Prokuratura nie znalazła dowodów winy Piotra Wacowskiego
Prokuratura nie znalazła dowodów winy Piotra Wacowskiego (East News)
bCHuKWet

Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył Jerzy Kwaśniewski, adwokat i prezes Ordo Iuris. 23 listopada ub. roku do domu operatora wkroczyli funkcjonariusze ABW i wręczyli mu pismo z wezwaniem do prokuratury. Dwa dni później Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie, w którym przyznała, że stawianie zarzutów operatorowi TVN jest przedwczesne, ale śledztwo przeciwko niemu nadal będzie prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

W mediach pojawiły się zarzuty, że ekipa TVN zainscenizowała całą sytuację albo że prowokowali nazistowskie gesty i okrzyki zgromadzonych na "urodzinach Hitlera". Według materiału dowodowego, Wacowski iał wykonywać salut rzymski razem z neonazistami. W toku śledztwa uczestnicy imprezy zeznali jednak, że "nikt nikogo nie namawiał do (...) okrzyków Sieg Heil, wznoszenia rąk w nazistowskim pozdrowienia czy wznoszeniu toastu za Adolfa Hitlera".

bCHuKWev

Według śledczych operator TVN miał prawo "heilować" razem z uczestnikami imprezy, by uwiarygodnić się w ich oczach. - Gdyby bowiem zachowywał się biernie, mogłoby to wzbudzić ich podejrzenie, a w konsekwencji zniweczyć możliwość realizacji reportażu - oceniła prok. Katarzyna Żołna.

Śledczy nie dali wiary zeznaniom Adama B., który miał twierdzić, że Wacowski namawiał go do wulgarnych okrzyków wobec uchodźców. Prokuratura orzekła, że jego zeznania nie były spójne, a poza tym mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Sam zresztą zeznał, że niewiele pamięta z tamtej imprezy.

TVN złożył pozwy przeciwko redakcjom i dziennikarzom, którzy kwestionowali ustalenia "Superwizjera". Niektóre redakcje sugerowały bowiem, że spotkanie w wodzisławskim lesie zostało zainscenizowane, a biorący w nim udział "aktorzy" otrzymali od stacji wynagrodzenie.

Zobacz także: Opozycja drwi z Morawieckiego po konwencji PiS. Minister jego rządu zdecydowanie odpowiada

bCHuKWeB

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCHuKWeW
KOMENTARZE
(24)
pikolo
rok temu
czyli można jesli jest z tvn
Obywatel RP
rok temu
Powinien facet odpowiedzieć za szerzenie nasizmu !!!
DD
rok temu
Robiąc reportaż o grzybach znaleźli przypadkiem faszystow w lesie, kto w to wierzył? Powinni ich wsadzić za prowokację i kryzys miedzynarodowy z izraelem. To był tylko grunt do przygotowania akcji wypłacania odszkodowań za nie nasze zbrodnie
bCHuKWeX
ja
rok temu
ludzie w Polsce żyjemy !!!!!!!!!!!!!!!!!
kiciek123.56
rok temu
Widac , ze ten prokurator od umozenia dziala na antypolska nute !!!
Najnowsze komentarze (24)
Histor yk
rok temu
W tym roku bedzie sie mögl znowu wyzywac, bo 20.04 bedzie mial okragla rocznice swojego wodza
Matm
rok temu
Wszyscy W O N.
wolter king f...
rok temu
a kiedy tvn super adolf wizir zrobi reportaz o aferze FOZ i swoich grzeszkach z tym zwiazanych Co z czołową prezenterką “Faktów TVN” Justyną Pochanke i czemu jest
pl
rok temu
PiS na wieki wiekow amen
no possumus
rok temu
"Według śledczych operator TVN miał prawo "heilować" razem z uczestnikami imprezy, by uwiarygodnić się w ich oczach. - Gdyby bowiem zachowywał się biernie, mogłoby to wzbudzić ich podejrzenie, a w konsekwencji zniweczyć możliwość realizacji reportażu"- nie podlega komentarzowi kto inteligentny zrozumie głupiego żal.
xzy
rok temu
Dla słupków oglądalności , pismak zrobi wszytko, nie tylko "ustawkę'!
WiXeeD
rok temu
Czy TVN w tym roku też organizuje urodziny ;) ?
TWN25
rok temu
Nie operator, tylko reżyser :) aktorzy potwierdzili już
bCHuKWeP
REW
rok temu
Kabaret, ten mógł hajlować, ale jak by hajlowali szalikowcy czy ktoś inny to już by było bardzo bardzo źle. Jakubowi w swoim autorskim programie za wsadzenie Polskiej flagi w kupę też nic się nie stało. Nie warto oglądać tej telewizji.
polak
rok temu
Dwa totalitarne systemy zagłady Narodu Polskiego tj: Faszyzm i Komunizm, i nie widzę żeby ktoś mocno przeciwstawiał się ich propagowaniu w naszej Ojczyżnie, choć zamordowali MILIONY Polaków. Dlaczego więc jakiś TVN-owiec miałby beknąć za Hitlerowskie gesty jak i za równo CI, Którzy przywracają nazwy ulic, nazwami Komunistycznych OPRAWCÓW. No jak Faszysta czy Komunista może czcić pamięć np: Jana Pawła II, skoro mają swoich idoli tj: Stalin , Hitler czy inny morderca. Jeżeli POLSKA nie zacznie ICH dosłownie eliminować, to takie ekscesy będą się długo POwtarzać.
men
rok temu
Rozumując tak samo jak ten niemiecki dziennikarzyna, jak będziemy chcieli uwieczni jakiś gwałt lub mord to będziemy musieli zrobić to samo co gwałcicieli lub mordercy....odebrać jak najszybciej koncesje tej anty Polskiej stacji TVN-iemieckiej....
...
rok temu
Wszystko jest w porządku jak się jest z TVNU i Pani Mosbacher pomogła....
Ja
rok temu
Mosbacher dxiala sprawnie
gość
rok temu
TVN powinien stracić koncesję !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić