o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Unia Europejska może zmusić Apple do ważnej zmiany

22
Podziel się

Unia Europejska coraz poważniej zastanawia się nad ujednoliceniem ładowarek do telefonów. Firma Apple być może będzie musiała zaadaptować się do nowych warunków produkcyjnych.

iPhone 6s wraz z ładowarką
iPhone 6s wraz z ładowarką (PAP)
bELzWPSJ

Panujące standardy

Europejscy rządzący myślą o ujednoliceniu ładowarek do urządzeń mobilnych. Aktualnie stosowane są zróżnicowane standardy ładowania oraz kable z rozmaitymi końcówkami. W smartfonach z systemem Android wykorzystuje się wtyczki micro USB lub USB typu C. Z kolei w przypadku Apple są to złącza Lighting. Powodem ma być zmniejszenie ilości wszelkiego rodzaju elektronicznych odpadów. Według szacunków stare ładowarki stanowią około 51 tysięcy ton rocznie.

Najlepsze rozwiązanie

W 2009 kilka firm technologicznych (np. Apple, Samsung, Nokia) porozumiało się w kwestii standaryzacji złącza microUSB. Finalnie nic z tego nie wyszło, ponieważ w 2012 roku Apple wdrożyło własną wtyczkę Lightin, a twórcy urządzeń z Androidem korzystają z USB C. Zgodnie z planami Unii Europejskiej to właśnie ten ostatni rodzaj złącza ma być ostatecznym wyborem.

bELzWPSL

Korzyści z dobrej zmiany

Mówi się, że Apple będzie skłonny przejść z Lighting w swoich iPhone’ach już w kolejnym roku. Presja ze strony Unii Europejskiej może mieć rzeczywiście duży wpływ. Korzyścią nadchodzącej zmiany byłby z pewnością większy dostęp do akcesoriów, ale także komfort w korzystaniu ze sprzętów mobilnych w trakcie podróży.

bELzWPTm
KOMENTARZE
(22)
Nick
2 lata temu
No i bardzo słusznie, bo w dobie katastrofalnych zmian klimatycznych, nie ma potrzeby zaśmiecać świata jeszcze bardziej.
ABC
3 lata temu
Niedługo będzie zakaz Unii w Unii :-) ta Unia jest potrzebna jak kotu buty! Jednoczy kraje ale i tak rządzą Niemcy :-)
Wisnia
3 lata temu
Bez sensu. Kupuje telefon i wiem jaka mam końcówkę do ładowania. Wolność na tym polega
bELzWPTn
Twoj kandydat
3 lata temu
Hahaha i dzieki uni jak pojawi sie nowa technologia usb to bedzie ona u nas zakazana. Bezmyslne deb.. Le
unia prostuje...
3 lata temu
Unia się czepia tego,czego nie trzeba się czepiać.Wszędzie szuka dziury w całym. Niech lepiej zajmą się rzetelną pracą , a nie "prostowaniem " bananów i robieniem ryb ze ślimaków. Banany, ślimaki i Apple sami sobie poradzą bez waszych przeróbek.
Grino
3 lata temu
Super pomysł do którego od lat zachęcają specjaliści. Nie jest ważne, narzekacze teraz wytykają mniejszą wydajność usbc, jeden standard zmniejszy ogromną ilość problemów dla konsumentów oraz zadbamy o środowisko. Przy współpracy nad jednym standardem, niedługo przejdziemy na lepsze złącza/szybsze złącza i po problemie. Jak ktoś uważa, że UE będzie chciała specjalnie zmuszać do używania gorszych złącz to jest naiwny lub głupie
jj
3 lata temu
apple ma w poważaniu ue nie zmieni wtyczki bo im się tak podoba
respekt
3 lata temu
Głupie to, rezygnować z czegoś, co jest zwyczajnie lepsze. W sumie nie dziwię się, że przyjmują imigrantów, woleli zrezygnować z lepszej, bezpiecznej europy na rzecz problemów :) Lightning jest wygodniejsze, ładniejsze, mniej podatne na uszkodzenia, ma lepszy przepływ, dużo wymieniać.
Antysocjal
3 lata temu
Unia socjalistyczna każe to trzeba sie podpożadkować, reżim w Europie.
adresradka
3 lata temu
To niech wszyscy wprowadzą takie złącza jak Apple albo te bolce jak Nokia miała. Zawsze nawet po cieku bez problemu można było do telefonu czy innego sprzętu podpiąć a Micro usb uszkadza gniazda lub zamo si e uszkadza od wkłądania. Micro USB jest porażką !
1q
3 lata temu
Zajmicie się pijakiem Junkerem
gość
3 lata temu
Według szacunków stare ładowarki stanowią około 51 tysięcy ton rocznie - W Eurobzdurze siedzą doopognioty i udają, że myślą, teraz ujednolicą ładowarki i ilość zużytych i tych wyprodukowanych do utylizacji sięgnie mln ton. Ot Jewropejskie kiepeły, ważne by geszeft się udał, goje zapłacą.
Nokia/Sony/Sa...
3 lata temu
Wszystko super ale czemu w ciągu 2 lat muszę zmieniać ładowarkę w swoim telefonie a po 2 latach muszę wymieniać płytkęz gniazdem w telefonie? To jest problem...jakość!!!
bELzWPTf
gosc
3 lata temu
Zrobic nakaz noszenia butow rozmiar 43 , reszta boso .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić