o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

UPC ostrzega klientów. Można stracić pieniądze

17
Podziel się

UPC Polska wydało komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed przedstawicielami spółki Telekomunikacja Cyfrowa. Podają się oni za pracowników dotychczasowego operatora i oferują rzekomo lepszą ofertę. Później okazuje się, że trzeba płacić znacznie więcej, a zerwanie umowy kosztuje krocie.

UPC ostrzega klientów. Można stracić pieniądze
(Materiały prasowe, UPC)
bELhhPgB

"Od pewnego czasu obserwujemy zachowania przedstawicieli spółki Telekomunikacja Cyfrowa Sp. z o.o., które mogą naruszać Państwa prawa jako klientów UPC Polska i narażać na straty finansowe" - poinformował dostawca internetu i telewizji na swojej stronie internetowej.

Przedstawiciele UPC Polska przypominają klientom, że pracownicy firmy zawsze mają przy sobie identyfikatory, a podpisanie umowy nigdy nie odbywa się w mieszkaniu klienta. Można to zrobić tylko telefonicznie, w salonie sprzedaży albo przez internet.

bELhhPgD

Proszą również, by wszystkie podejrzane zachowania zgłaszać na infolinię sieci, by zweryfikować rzekomych pracowników UPC Polska.

Telekomunikacja Cyfrowa to nie jest anonimowa firma na rynku. Niestety, nie cieszy się dobrym wizerunkiem. Pisaliśmy o niej w połowie kwietnia.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał bowiem ponad 200 skarg na działania Telekomunikacji Cyfrowej Sp. z o.o. - firmy świadczącej usługi telefoniczne w sieci stacjonarnej.

bELhhPgJ

Prezes UOKiK wszczął wówczas postępowanie przeciwko Telekomunikacji Cyfrowej i ostrzegał konsumentów przed praktykami spółki. Zawierając z nią umowę mogą "narazić się na znaczne straty finansowe".

Jak wynika z ustaleń urzędu, przedstawiciele Telekomunikacji Cyfrowej podają się za dotychczasowego operatora konsumenta. Proponują obniżenie abonamentu za telefon, nie informują jednak o tym, że niższe stawki obowiązują jedynie przez dwa miesiące.

Następnie kurierzy, którzy dostarczają umowy klientom, informują ich, że podpisanie dokumentów oznacza korzystną zmianę warunków umowy z dotychczasowym operatorem.

Takie praktyki utrudniają konsumentom dochodzenie swoich praw. - W wielu skargach byliśmy informowani o tym, że konsumenci podpisali podsuwane dokumenty, ponieważ byli przekonani, że oferta pochodzi od operatora, z którego usług są zadowoleni - mówił w kwietniu Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Nie podpisaliby jej, gdyby wiedzieli, że zawierają umowę z Telekomunikacją Cyfrową.

bELhhPhe
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(17)
Mikołaj
4 lata temu
UPS to dno ceny z kosmosu wzamian niedaja nic !***
JCK
4 lata temu
UPC jest równie oszukańczą firmą! Przy cesji umowy próbowali samowolnie zmienili kontrakt z miesięcznym terminem wypowiedzenia na dwuletni i podwyższyli ceny. walka z nimi trwała kilka miesięcy, nieustanne awantury na infolinii, na której agenci odmawiali połączenia z managerem, zasłaniali się brakiem nagrań z rozmowy na której przeprowadzono cesję. Grożenie sądem, UKE itd. W końcu po doprowadzeniu do płaczu kilkunastu agentek - przepraszam musiałem inaczej się nie dało, this is nothing personal - udało mi się przywrócić pierwotne warunki umowy, ale oczywiście po tym jak zachowało się UPC, natychmiast umowę rozwiązałem i każdego będę przed tymi oszustami ostrzegał.
Anna
4 lata temu
Ja mam UPC bez zobowiązań w każdej chwili mogę zrezygnować z miesięcznym wypowiedzeniem. Koszt 120,- tv+ Internet( podłączona drukarka, tv, laptop, telefony, tablet) Nie mam też problemów podczas złej pogody a wcześniej miałam innego dostawcę usług z którego zrezygnowalam przez BRAK SYGNAŁU 🌞
bELhhPhf
b
4 lata temu
takich jest masa w tym kapitalist syst memokracji.Palic i wybistemie tzw zach demo styl zycia i kradziezy
sodfjiosdf
4 lata temu
złodzieje są wszędzie !!!!!!!!!
bronio
4 lata temu
UPC MUSI WPROWADZIĆ USŁUGĘ ODŁĄCZANIA WSZYSTKICH PROGRAMÓW TVP TYCH KTÓRZY NIE CHCĄ PŁACIĆ NA DARMOZJADA KURSKIEGO ZA JEGO CHŁAM
ja
4 lata temu
Gdzie jest prokurator,że w tym kraju dochodzi do takich sytuacji.
grzegorz
4 lata temu
Upc zdziera kase ,jak poszedłem do salonu w jednym z krakowskich marketow aby zmienić swoja oferte to po prostu pani parsknela smiechem i dowiedziałem się ze salony sa od tego by sprzedawac oferty a nie uganiać się z klientem i jak chce to mogę sobie zadzwonić do dzialu ,,utrzymania klienta,,.
Szelma
4 lata temu
Jeżeli twierdzicie ze UPC jest za droga to zmieńcie operatora na tańszego :) i po kłopocie... :)
krist
4 lata temu
Przez UPC to wyladowalem piec razy na policji za wlamania do banku i kradzieze na allegro maja tak zabezpieczone routery pracownicy i szefostwo UPC to zlodzieje,zydowska telewizja lepszy byl Ryntronic
Hah
4 lata temu
I co pojsc do orange co od 2 miechow internet mi naprawia co przyjdzie technik to mowi ze awaria i tyle
klient
4 lata temu
Komentujecie a pewnie żaden z was nie jest klientem upc i pewnie niezapoznany jest z ich ofertą
Dociekliwy
4 lata temu
Dlaczego upc sprzedaje usługę tv za 91 zł a internetu w pakiecie za 1 zł? Dlatego że na usługę tv jest VAT 8% a na internet 23% czy państwo polskie nie. Może uszczelniacze podatku VAT? Różnica 15% razy dwa miliony abonentów!
bELhhPgX
Ja
4 lata temu
Nie podpisuje się umów w domu dobra ściema dwa razy podpisałam w domu bo zamawiałam usługi telefonicznie w momencie instalacji panowie dali umowę do podpisu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić