Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

#uroda Brody są... zdrowe! Golenie - niekoniecznie

11
Podziel się:

Brody to u facetów nic nowego. Ostatnimi czasy są bardzo modne i jak na razie nie zanosi się, aby ten trend uległ odwróceniu. Są jednak dowody wskazujące na to, że broda to nie tylko element wizerunku.

bearded senior man showing ok sign and looking at camera over grey wall
bearded senior man showing ok sign and looking at camera over grey wall (Fotolia, ArtFamily)

Otóż według naukowców z Healthcare Infection Society, pomaga ona ochronić skórę przed szkodliwymi zarazkami. Coś, co na pierwszy rzut oka wygląda na siedlisko bakterii i resztek posiłku, jest przydatną ochroną. Chodzi o to, że brodaci po prostu się nie golą. Ten poranny zabieg w pewnym stopniu niszczy skórę, dzięki czemu zarazki łatwiej wnikają do organizmu.

To jednak nie koniec. Dr Adam Roberts z Uniwersytetu Londyńskiego twierdzi, że broda nawet pomaga zabijać szkodliwe bakterie. Na zbadanych próbkach wykazano, że owłosienie ma właściwości podobne do antybiotyku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
prawdziwy jac...
7 lat temu
po pierwsze facet, to nie mężczyzna. Mężczyzna nie musi nic udowadniać zwłaszcza brodą i wąsami. A po drugie FAKTY są takie, że możemy dowiedzieć się do dwóch tygodni wstecz co jadł właściciel tejże. Trzeba się troszkę interesować co nosi się na twarzy.
ank
7 lat temu
Na brodę i włosy, nieogoloną i nieostrzyżone, organizm wydaje mniej energii i składników budulcowych, przez co potrzebuje mniej pożywienia. Przy żywieniu niedoborowym jest problem ze zużyciem składników pokarmowych na rośnięcie włosów. Może to prowadzić do chorób z niedożywienia.
fredi
7 lat temu
no tak samo jest w innych okolicach ciala...tam tez nie gole.
Men
7 lat temu
Broda i tusza postarzają
Men
7 lat temu
Broda i tusza powtarzają
darmir
7 lat temu
ho ho ho :) producenci maszynek do golenia sponsorują komentarze? zyski spadły i trzeba trochę szumu narobić że zarost jest be, coby gawiedź znowu się goliła. Zarost skoro jest to czemuś ma służyć, uszy też odstają to może je obcinajcie gołowąsy.
Ewa
7 lat temu
Nie znoszę zarostu na twarzy u facetów. Leczy mnie szczególnie widok zarośniętej gęby i wygolonej klaty. Ktoś kiedyś mi powiedział, że kilkudniowy zarost jest seksi. Nie dla mnie - ohyda
NWO
7 lat temu
Koles z broda i znak trzech szóstek na zdjeciu i wszystko jasne
karuzo
7 lat temu
Dla araba z pewnością...
gh
7 lat temu
żeknoł imam bez brody będziemy kasować wszystkich
Pepe
7 lat temu
Owłosienie na ciele kojarzy mi się ze zwierzęciem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić