o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Ursula von der Leyen o walce o lepszy klimat. Są trzy główne założenia

19
Podziel się

- Do 2050 roku chcemy zostać pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem - zadeklarowała w poniedziałek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. - W ciągu dziesięciu dni Komisja przedstawi nowy plan dla zielonej Europy - dodała.

Ursula von der Leyen chce, by Europa była pierwszy neutralnym klimatycznie kontynentem
Ursula von der Leyen chce, by Europa była pierwszy neutralnym klimatycznie kontynentem (East News, KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News)
bEJSJdvV

- Jeśli chcemy osiągnąć nasz cel, musimy zacząć działać już teraz i już teraz wprowadzać w życie naszą politykę - powiedziała von der Leyen z okazji rozpoczętego w poniedziałek szczytu klimatycznego w Madrycie.

Nowa szefowa Komisji Europejskiej przedstawiła trzy główne założenia, które mają pomóc w realizacji ambitnego celu.

Pierwsze to oparcie strategii rozwoju naszego kontynentu na "Europejskiej Zielonej Umowie". Ma ona ograniczyć immisje do atmosfery, a zarazem stworzyć nowe miejsca pracy i polepszyć jakość naszego życia.

bEJSJdvX

Obejrzyj też: Ceny żywności rosną. Przyczyną nie tylko susza

- Żeby to osiągnąć, potrzebujemy inwestycji: w rozwój, innowacje i zielone technologie. W tym celu opracujemy Plan Inwestycyjny dla Zrównoważonej Europy. Będzie on wspierał warte bilion euro projekty w ciągu najbliższej dekady - wyjaśniła von der Leyen.

Drugi filar nowej strategii to według szefowej KE to stworzenie europejskiego prawa klimatycznego. Ma ono zagwarantować że przejście do neutralności klimatycznej będzie nieodwracalne.

bEJSJdwd

Trzeci to założenie, że zmiana klimatyczna musi dotyczyć wszystkich krajów. Von der Leyen zapowiada, że powstanie fundusz pomocy dla tych państw, które do osiągnięcia neutralności klimatycznej mają najdłuższą drogę.

- Jeśli będziemy działać razem, będziemy wtedy działać szybciej. A to leży w interesie wszystkich - zadeklarowała szefowa KE.

bEJSJdwe

A i to nie wszystko. Jej zdaniem po osiągnięciu neutralności klimatycznej przez Europę kolejnym krokiem będzie taka neutralność w skali całego globu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJSJdwy
KOMENTARZE
(19)
Zeed
2 lata temu
Zneutralizować to należy Niemcy z dwiema szujkami na czele Angelą i Urzulką. Dla zainteresowanych, proszę sobie znaleźć w internecie pożegnanie tej kreaturki jako ministra obrony IV RZESZY.
koko
2 lata temu
Będziemy jeść trawę,jeżdzić na wrotkach i mieszkać w szałasach ....ale będziemy eko !!!!!!!!!!!!!
Absurd
2 lata temu
Europa czysta a towary do niej przywiozą z brudnych Chin!
bEJSJdwz
ZED
2 lata temu
Niemcy już realizują ten ambitny cel, budując nową kopalnię węgla brunatnego(najbrudniejszego w spalaniu), którego wydobywają najwięcej na świecie i którym opalają swoje elektrownie. Prawdziwy lider zielonej energii z tych Niemiec!
Gość
2 lata temu
No, fajnie. Ciekawe kto na tym zarobi? Bo to furtka do miliardowego biznesu dla wybranych.
pytanie do Fr...
2 lata temu
CD. A co z niemieckimi, francuskimi i luksemburskimi firmami współuczestniczącymi w amerykańskich projektach związanych z niszczeniem lasów deszczowych na CAŁYM ŚWIECIE - w Indonezji, Oceanii, w Amazonii i w Afryce Równikowej?!?! Czy przewiduje pani jakieś formy nacisku na te firmy i koncerny, żeby się wycofały z tego bandyckiego niszczenia Ziemi?
Tom
2 lata temu
Polska powinna wyjść z UE
Mik
2 lata temu
No to Jarek postawi sobie pomnik.
wania
2 lata temu
Dobrze że jeszcze Donaldo kominów nie zamykał to szpec od kominów.
filemon70
2 lata temu
Jak politruk w ZSRR mieli podobne pomysły,kosztowały sporo a efekt mizerny!
K
2 lata temu
USA wie że ekologiczne myślenie jest dla naiwnych i nie bawi się w niby ratowanie świata. Klimat się zmienia a my nie mamy na to wpływu.
fear
2 lata temu
Good luck!
prawda
2 lata temu
Bzdury,bzdury i jeszcze raz bzdury....naiwność lewacka nie zna granic....
bEJSJdwr
ralf
2 lata temu
Szkoda tylko ze Europa ma ponosić koszty klimatyczne co wpłynie i tak na ceny wszystkiego. A reszta świata ma to gdzieś i tak będą się rozwijać. A dwa nie każdy kraj jest tak bogaty by stosować i zmienić w przeciągu paru lat całą gospodarkę energetyczna. I jeszcze jedna kwestia. Kiedy ekolodzy wezmą sie za stosowanie plastiku, pestycydów czy ulepszaczy w jedzeniu. To Was zabije. A co do smogu sadzcie drzewa i problem sie rozwiąze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić