REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Tomasz Sąsiada02.12.19 (21:49)

Ursula von der Leyen o walce o lepszy klimat. Są trzy główne założenia

- Do 2050 roku chcemy zostać pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem - zadeklarowała w poniedziałek szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. - W ciągu dziesięciu dni Komisja przedstawi nowy plan dla zielonej Europy - dodała.
KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News / East News

- Jeśli chcemy osiągnąć nasz cel, musimy zacząć działać już teraz i już teraz wprowadzać w życie naszą politykę - powiedziała von der Leyen z okazji rozpoczętego w poniedziałek szczytu klimatycznego w Madrycie.

Nowa szefowa Komisji Europejskiej przedstawiła trzy główne założenia, które mają pomóc w realizacji ambitnego celu.

REKLAMA

Pierwsze to oparcie strategii rozwoju naszego kontynentu na "Europejskiej Zielonej Umowie". Ma ona ograniczyć immisje do atmosfery, a zarazem stworzyć nowe miejsca pracy i polepszyć jakość naszego życia.

Obejrzyj też: Ceny żywności rosną. Przyczyną nie tylko susza

- Żeby to osiągnąć, potrzebujemy inwestycji: w rozwój, innowacje i zielone technologie. W tym celu opracujemy Plan Inwestycyjny dla Zrównoważonej Europy. Będzie on wspierał warte bilion euro projekty w ciągu najbliższej dekady - wyjaśniła von der Leyen.

Drugi filar nowej strategii to według szefowej KE to stworzenie europejskiego prawa klimatycznego. Ma ono zagwarantować że przejście do neutralności klimatycznej będzie nieodwracalne.

Trzeci to założenie, że zmiana klimatyczna musi dotyczyć wszystkich krajów. Von der Leyen zapowiada, że powstanie fundusz pomocy dla tych państw, które do osiągnięcia neutralności klimatycznej mają najdłuższą drogę.

- Jeśli będziemy działać razem, będziemy wtedy działać szybciej. A to leży w interesie wszystkich - zadeklarowała szefowa KE.

A i to nie wszystko. Jej zdaniem po osiągnięciu neutralności klimatycznej przez Europę kolejnym krokiem będzie taka neutralność w skali całego globu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij