o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Marcelina Kolewska
|
aktualizacja

USA: Prezydent podpisał kluczową ustawę. Koniec shutdownu

8
Podziel się

W poniedziałek ​Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o finansowaniu działalności rządu federalnego do 8 lutego. Zakończył tym samym trzydniowe zawieszenie jego działalności - shutdown. Od wtorku rząd federalny w pełni wznawia swoją działalność.

Prezydent Stanów Zjednoczonych podpisał ustawę
Prezydent Stanów Zjednoczonych podpisał ustawę (East News, AFP/EAST NEWS)
bEIPhrTV

Ważność funduszy budżetowych na działalność rządu wygasła o północy z piątku na sobotę i od poniedziałku dziesiątki tysięcy pracowników państwowych zaczęło wygaszać swe czynności służbowe.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: "Całkowite zniszczenie Korei Północnej"

Stanowiący senacką mniejszość Demokraci uzależniali swą zgodę na uchwalenie nowego prowizorium budżetowego od uwzględnienia w nim środków na ochronę młodych imigrantów o nieudokumentowanym statusie. Republikanie domagali się natomiast głosowania za odblokowaniem rządu jako warunku dalszych negocjacji w kwestiach imigracyjnych.

bEIPhrTX

W poniedziałek obie partie osiągnęły w Senacie porozumienie w sprawie prowizorium budżetowego zapewniającego finansowania rządu federalnego do 8 lutego.

Ustawa, którą w poniedziałek przyjął Kongres USA przedłuża także o sześć lat program ubezpieczeń zdrowotnych dla dzieci.

bEIPhrUy
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(8)
Nikt
4 lata temu
"(...)na ochronę młodych imigrantów o nieudokumentowanym statusie"? Ale że co? Postawią im karmniki jak dla wróbelków zimą?! Niech Ci młodzi imigranci udokumentują swój status, znajdą pracę, zapłacą podatki. Jeśli mogą. Jeśli nie mogą, bo łamią prawo i są tam nielegalnie, to nie mają prawa być na terenie USA. Jeśli nie pracują nawet "na czarno", to są albo "darmozjadami" albo "bandytami", bo z czegoś przecież muszą żyć, a dolary nie liście, na drzewach nie rosną, mimo, że są zielone. "Rozleniwione" USA ma po prostu złą politykę imigracyjną, która od wielu lat już się nie sprawdza. Możliwe, że nigdy się nie sprawdzała. Ja nikomu nie zabraniam i nikomu nie odmawiam niczego. Każdy może być tam gdzie chce i robić co chce, jeśli może i nie krzywdzi innych. Proste. Wartościowy człowiek, który ma cel w życiu, ma rozum i dobrą wolę poradzi sobie nawet z przepisami imigracyjnymi. A jeśli nie, to trudno. Nikt nikogo na siłę "przytulać" nie musi i nie będzie. "Wolnoć, Tomku, w swoim domku."
>>>
4 lata temu
Ustawę 447 (antypolską) także podpisał?
Kama
4 lata temu
Dziwi polityka naszego PiS bo nie chca uchodzców a chca amerykanow a amerykanie wywodza sie z uchodzców i imigrantow . WSZYSCY bez wyjatku za wyjatkiem indian ktorym zabrali ich ziemię.
bEIPhrUz
>>>
4 lata temu
antypolską ustawę 447 też podpisze
Agnieszka
4 lata temu
Zacznijcie uzywac polskiego jezyka. W obcym to mozna sobie pogawendki na forach dyskusyjnych pisac. A nie mieszkac ojczysty z angielskim doslownie wszedzie prasa telewizja radio. Polacy nie gesi swoj jezyk maja!!!!!!
lolo
4 lata temu
Dlaczego nachodzi mnie takie skojarzenie - "małpa z brzytwą"
gosc
4 lata temu
Aż mi ulżyło.
oooooooooo
4 lata temu
no i o_so_chozi... ?!?! po co nam ta "wiedza" ?!?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić