Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|

USA reagują na atak koronawirusa. Wysyłają do Chin samolot po swoich obywateli

14
Podziel się:

Amerykańskie służby dyplomatyczne poinformowały, że ich pracownicy z miasta Wuhan wrócą do Stanów Zjednoczonych. Do tej pory wystąpienie wirusa stwierdzono w jedenastu krajach poza Chinami. Nie żyje 41 osób, a łącznie ponad 1300 jest zakażonych.

Główne ognisko epidemii znajduje się w Chinach, gdzie potwierdzono 1320 przypadków zakażeń.
Główne ognisko epidemii znajduje się w Chinach, gdzie potwierdzono 1320 przypadków zakażeń. (East News, LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East News)

Informację o ewakuacji amerykańskich obywateli podało "Wall Street Journal". Po kilkudniowych negocjacjach amerykańskich władz z chińskim MSZ, USA wysyłają w niedzielę lot czarterowy, którym będą mogli wrócić amerykańscy obywatele i dyplomaci mieszkający w Wuhan. Na pokładzie lotu znajdzie się 230 osób - pracownicy amerykańskiego konsulatu i ich rodziny.

Z kolei agencja Reutera informuje, że także Francja planuje ewakuować swoich obywateli z chińskiego miasta Wuhan, które zostało zamknięte z powodu epidemii.

"Konsul generalny, we współpracy z lokalnymi władzami, planuje zorganizować autobus, który pozwoli obywatelom narodowości francuskiej oraz ich chińskim i zagranicznym małżonkom i dzieciom, wyjechać z Wuhan do miasta Changsa" - cytuje chińskie źródła agencja.

Zobacz także: Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich 24 godzin bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrósł o 15 osób. Według informacji przekazanych przez chińskie władze, łącznie zmarło już 41 osób i ponad 1300 potwierdzonych przypadków zakażenia. Łącznie jest w samych Chinach 1287. 57 osób jest w stanie krytycznym.

Polskie służby zapewniają, że na bieżąco monitorują sytuację. - Na lotniskach zastosowano wzmocnione procedury bezpieczeństwa. Została wprowadzona karta lokalizacji, która wymaga dodatkowych informacji od pasażerów przylatujących z zagrożonych rejonów świata. Nie mam danych, aby w Polsce istniało zagrożenie takim wirusem - tłumaczył Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(14)
rob
2 lata temu
Dlaczego u ruskich nie ma problemu z tym wirusem ???.....:) dziwne nie?
koko
2 lata temu
WIRUS ZOBACZY POLSKĄ OPIEKĘ ZDROWOTNĄ I SAM SIĘ WYKOŃCZY!!!!!!
Analityk
2 lata temu
Aż nie chce sie wierzyć czytając komentarze i lajki do nich. Nie wiem jaki virus zainfekował mózgi tych co myślą, ze ktoś Chińczykom wirusa podesłał. I co jeszcze? Ziemia jest płaska , Ewa skusiła Adama jabłkiem itp.
Arcy West
2 lata temu
Jak zwykle. Bravo Chiny aż nie mogę się doczekać Rosja.oby nie atomówka....
antydarwin
2 lata temu
ciekawe czy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio
Asia
2 lata temu
Haha bo wirus będzie czekał na wizę żeby się do Stanów udać😉
Kupa
2 lata temu
Hejtowanie heejtu to hejt
NFZ
2 lata temu
W Polsce, powracającym z Chin, już na lotnisku, wręczane są numerki, do lekarzy pierwszego kontaktu.
naukowiec
2 lata temu
A jakim samolotem wysłali tam wcześniej tego wirusa?
Wojtek
2 lata temu
Czyli wysyłają transport po wirusa szybciej się rozprzestrzenia a firmy farmaceutyczne zacierają ręce i liczą już miliardy euro.
wania
2 lata temu
A nam każą kupować F 5=35 a nas te samoloty nie obronią przed dżumą.
Władimir
2 lata temu
Jak izolacja to izolacja a nie ten może tamtego się zobaczy. Ale ameryka może wszystko.
Wgw
2 lata temu
Specjalnie wysylaja samoloty, zeby wirus sie szybciej rozprzestrzenil. W te epidemie i pozary wierza tylko agencji albo niedorozowoje.
Zdrowia
2 lata temu
I co nam z karty pobytu jak taki zarażony przed pojawieniem się objawów choroby będzie miał styczność z nami? Kartka z adresem ma nas ochronić? To są żarty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić