Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Uśmiechnięty Jarosław Kaczyński w czapeczce Donalda Trumpa

72
Podziel się:

Ekonomista i publicysta Matthew Tyrmand, który przyjechał z wizytą z USA do Polski, przywiózł prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nietypowy prezent. To czapka z kampanii wyborczej Donalda Trumpa, na której widoczne jest hasło "Make America Great Again" (tłum. Uczyńmy Amerykę znów wielką).

Uśmiechnięty Jarosław Kaczyński w czapeczce Donalda Trumpa
(Facebook.com/Matthew Tyrmand)

Jak widać na zdjęciu, które Tyrmand opublikował na Twitterze, pamiątka związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych bardzo spodobała się prezesowi PiS.

W krótkim opisie fotografii publicysta podkreślił, że przywrócenie wielkości Ameryce, oznacza również przywrócenie wielkości Europie i Polsce. W jego opinii suwerenność państw może się okazać korzystna dla wszystkich.

Chwilę po pojawieniu się zdjęcia z Kaczyńskim Tyrmand zamieścił również Twitta z Anną Marią Anders, pełnomocnikiem premier Beaty Szydło do spraw dialogu międzynarodowego. Ona również pojawiła się w czapce z kampanii Trumpa, a autor selfie dodał, że "polscy i amerykańscy patrioci dobrze rozumieją znaczenie hasła "Make America Great Again".

Hasło pożyczone od Reagana

"Make America Great Again" to slogan, który już dwukrotnie użyty był w czasie kampanii wyborczych na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pierwotnie został utworzony na potrzeby kampanii Ronalda Reagana w 1980 roku.

Do 2015 roku hasło było kojarzone wyłącznie z całą prezydenturą Reagana w latach 1981-1989, ale w ostatniej przedwyborczej kampanii wrócił do niego Donald Trump.

Słynne już "MAGA" pojawiało się więc w każdym miejscu związanym z ówczesnym kandydatem na prezydenta USA. Widniało m.in. na samolotach i wieżowcach Trumpa, ale przede wszystkim na milionach czapek z daszkiem, które stały się symbolem fanów republikanina.

Pomimo zakupu przez miliardera sloganu "Make America Great Again" jako znaku towarowego, został on wykorzystany również przez innych republikańskich kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, między innymi Teda Cruza i Scotta Walkera

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(72)
Czapnik
5 lata temu
Bardziej by pasował kapelusz Napoleona albo maciejówka Piłsudskiego ewentualnie tiara lub moherowy berecik. W tej czerwonej czapeczce wygląda jak pajac.
Adam
5 lata temu
Wysyp POpapranych tuskisynow,haha
Cała prawda o...
5 lata temu
Mój dziadek na taką reakcję mówił "śmieje się jak głupi do sera".
klo
5 lata temu
A troszkę go w główkę nie uciska czasem? Bo tak ciasnawo wygląda ...
brylant1973
5 lata temu
Condona na łeb załóż Ty manipulatorze jeden
zk
5 lata temu
Aż się zdziwiłem że czapeczkę a nie jarmułkę,no tak ale te już obaj panowie muszą mieć
OnyXs
5 lata temu
Dajcie małemu krawat od Samoobrony i papierowa flagę, bedzie miał na pochód 1 majowy.
ja to wiem
5 lata temu
Pajac jarosław nikczemny sprzeda Polskę Rosji.
Zbyszek
5 lata temu
Żałosne !!!!
jaggge
5 lata temu
strzal w dyche czerwona czapka pasuje jak ulat do orientacji sexualnej kaczynskiego nawet w stanach o tym wiedza
H4848
5 lata temu
"P O" -- STRACIE ROZUMU " P I S -- CZYMY" WSZYSCY. EUROPO KIEDY ZMĄDRZEJESZ?, ALBO DECYDUJEMY SIĘ NA BYCIE EUROPEJCZYKAMI Z WSZYSTKIMI PRAWAMI ALE I Z OBOWIĄZKAMI ALBO "SEKTA SMOLEŃSKA" I RYDZYKOLAND MAJĄCY MAŁO WSPÓLNEGO Z WIARĄ KATOLICKĄ. CZAS NA POBUDKĘ.
lol59
5 lata temu
Pan Kaczynski zalozyl czapke Trumpa i zadowolony,bo mysli,ze jest jak Trump.
Nick
5 lata temu
Jak założył amerykańską czapkę to może będzie myślał po amerykańsku?
Mike
5 lata temu
Trump jest szerzej popierany niż Kaczyński, zyskujecie Kaczyńskiemu popularności, gratulacje państwo propagandyści - postrzeliliście się w nogę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić