o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Uwaga na zmianę pogody w ciągu dnia. Nadciągają burze i grad

2
Podziel się

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Chodzi głównie o województwa na południowym zachodzie i w centrum kraju.

Uwaga na zmianę pogody w ciągu dnia. Nadciągają burze i grad
(Pixabay.com)
bEszYVCJ

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach: lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podlaskim.

W tych województwach spodziewane są silne porywy wiatru w czasie burz i lokalne opady gradu. IMGW podaje, że w woj. lubuskim ostrzeżenie o wyładowaniach atmosferycznych są aktualne do 21. W Wielkopolsce ostrzeżenie jest aktualne do godz. 22 w piątkowy wieczór. W woj. łódzkim do północy. Na Dolnym Śląsku burz można spodziewać się do 1 w nocy. Podobnie w woj. opolskim. W śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podlaskim ostrzeżenia przed burzami obowiązują do godz. 2 w nocy.

Pogoda na najbliższe godziny

Do wieczora opady dotrą nad zachód Mazur, zachód i południe Mazowsza oraz nad krańce południowo-zachodnie Lubelszczyzny i nad Podkarpacie. Temperatura maksymalna od 20-23 st. C na krańcach północnych do 25-27 st. C na południu Polski. Wiatr słaby, ale w czasie burz spodziewane porywy wiatru do 80 km/h, a na południu Polski do 90 km/h.

bEszYVCL

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, czasem spadnie deszcz, a miejscami wystąpią burze. Jedynie na północno-wschodnich krańcach kraju bez opadów. Deszcze są spodziewane za to w południowej części kraju. IMGW zapowiada też lokalne mgły. Temperatura minimalna od 10 st. C na północnym wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 17 st. C na południowym zachodzie.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 21 st. C na północnym wschodzie do 25 st. C na południowym zachodzie, a na wybrzeżu i Pomorzu 18-21 st. C.

Źródło: IMGW, PAP

bEszYVDm
KOMENTARZE
(2)
gospodarka
4 lata temu
Juz mielismy takiego grada, sa galezie gospodarki, ktore do dzis nie odrosly jak polamal.
c
4 lata temu
Odkąd dowiedziałem sie że podczas burz wytwarza się ozon, polubiłem burze. hahaha........... Storm is my friend
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić